Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Słowa, słowa, słowa
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 19:11   

Mercy napisał/a:
Już jest wprowadzone xD

Naprawdę? Zrujnowałaś mi wieczór i wiarę w ludzi... idę się zamknąć w sobie... chlip... :lol:




 
 
Słowa, słowa, słowa
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 19:13   

Niech jeszcze wprowadzą, że zdanie "Tomek poszł do sklepu" jest poprawne :/



 
 
Słowa, słowa, słowa
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 19:28   

drażnią mnie żeńskie formy niektórych zawodów (filolożka, psycholożka i sławna niedawno ministra). święta Rada Języka Polskiego stwierdziła jednak, że formy te są słowotwórczo poprawne i dopuszczalne, a ich stosowanie będzie zależało wyłącznie od społeczeństwa (więcej można przeczytać tutaj: http://www.rjp.pan.pl/ind...odow-i-tytuow).
rozwielitka, niektóre słowa mogą Cię drażnić lub nie, ale to wcale nie znaczy, że są niepoprawne. istnieje coś takiego jak norma językowa i kryteria poprawności, na podstawie których nawet przedziwne słowa wchodzą do uzusu i zostają w nim. jedne przestają być używane, inne się pojawiają. nie jesteśmy użytkownikami języka martwego, w którym nie zachodzą żadne zmiany. jeśli chodzi o słowo "facet", to może się Tobie wydawać obraźliwe, ale zważ też na to, że wieki temu wyraz "kobieta" (teraz powszechnie używany) uznawany był za co najmniej uwłaczający (więcej o tym tutaj: http://www.slowairzeczy.p...lowo-kobieta/).

Mercy napisał/a:
rozwielitka, Ty ale jest wiele ludzi co ma to w tyłku. W dodatku jak ktoś mówi to nie słychać czy ktoś powiedział "ó" czy "u" :D

wiecie, co jest ciekawe? niektórzy ludzie uważają, że słyszą różnicę. dla mnie też to przedziwne, ale tak jest! :D jeden z moich wykładowców przyznał się do posiadania takiej umiejętności!




Ostatnio zmieniony przez 2012-10-24, 19:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Słowa, słowa, słowa
Pustka
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 21:45   

Ja dostaję białej gorączki kiedy słyszę , że ktoś "włancza" lub coś "wyłancza" wrrrrr
A "poszłem" wywołuje u mnie odruch wymiotny :/




 
 
Słowa, słowa, słowa
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-10-24, 22:01   

Pustka napisał/a:
A "poszłem" wywołuje u mnie odruch wymiotny


O nie! tylko nie to... ja zawsze poprawiam taka osobę. Albo jak ktoś powie "co my robili" lub "gdzie my byli"/




Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Słowa, słowa, słowa
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-10-24, 22:06   

Jak to się mówi: 'Poszłem, bo jak kiedyś poszedłem to mi dłużej zeszło.' :D



 
 
Słowa, słowa, słowa
Strigoi 


Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 347
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-10-24, 23:26   

Mnie nosi gdy słyszę 'włanczać'. Przecież nikt nie mówi 'włanczyłem', więc skąd ten durny pomysł...



 
 
Słowa, słowa, słowa
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-10-25, 08:27   

A powiedzcie mi bo mam od zawsze z tym problem: "Proszę Pani" czy "Proszę Panią"?
Po za tym jeśli ktoś ma już więcej niż 20 lat nie nauczysz poprawnej wymowy i nie oduczysz... Po za tym w nie których wsiach, miastach, regionach troszkę inaczej się mówi i czasem jak tam przebywamy nabieramy innej maniery i zostaje to w naszych umysłach. Wiecie, że w okolicach Torunia jeśli z czymś się zgadzamy mówi się "Jo", że tak było lub przy potwierdzeniu jakichś innych rzeczy? Nie możemy wymagać od ludzi, których nie znamy by mówili w tym języku co nasz i by nie używał słów, tych co nam się nie podobają...




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Słowa, słowa, słowa
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 10:27   

Duszka, "proszę Panią o rękę :D " generalnie jest "proszę Pani" ;) tak nas w szkole uczyli ;)



 
 
Słowa, słowa, słowa
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-10-25, 12:17   

aśka., ja zawsze miałam z tym problem jak się zwracałam do jakiejś Pani. Któraś mi kiedyś wytłumaczyła ale potem po wakacjach zapomniałam :D Dziękuję:)



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Słowa, słowa, słowa
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 18:44   

Duszka napisał/a:
A powiedzcie mi bo mam od zawsze z tym problem: "Proszę Pani" czy "Proszę Panią"?

Mi nauczycielka zajęć artystycznych tak wpoiła poprawną formę, że jak słyszę jak ktoś w szkole krzyczy "Proszę Paaaaniąąąąą" to ja przez całą klasę krzyczę "Proszę Pani się mówi!", telepie mną jak słyszę "Proszę panią, jak zrobić to zadanie". A ludzie mnie nienawidzą za to, że ich poprawiam.




Ostatnio zmieniony przez 2012-10-25, 18:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Słowa, słowa, słowa
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 19:26   

Mercy napisał/a:
Duszka napisał/a:
A powiedzcie mi bo mam od zawsze z tym problem: "Proszę Pani" czy "Proszę Panią"?
Wyraz po "ę" pisze się i mówi "ę" więc nie moze być panią

Idąc tym tropem, to powinno być 'proszę panię' ;p




 
 
Słowa, słowa, słowa
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2012-10-26, 17:16   

aśka. napisał/a:
Duszka, "proszę Panią o rękę :D " generalnie jest "proszę Pani" ;) tak nas w szkole uczyli ;)


Bardzo wielu ludzi używa tej niepoprawnej formy. Raz moja koleżanka,kiedy w pracy kolejny raz usłyszała od klienta 'Proszę panią...', szybko zapytała "Do tańca?" ;D




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
Słowa, słowa, słowa
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-26, 17:37   

Nie cierpię jak ktoś deformuje moje imię. Ono naprawdę nie jest trudne do wymówienia ani długie i nie trzeba wydziwiać. Przedszkole też już skończyłam i zdrabnianie jest jakąś kpiną.



 
 
Słowa, słowa, słowa
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-10-26, 17:59   

Jak masz na imię?



 
 
Słowa, słowa, słowa
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14