Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Słowa, słowa, słowa
Autor Wiadomość
99ewap 


Dołączyła: 30 Wrz 2012
Posty: 130
Skąd: waniliowe niebo

Wysłany: 2012-10-24, 10:26   

podobny zwrot to jak leżąc w łózku juz mowimy "idę spać" jakie idę? gdzie?



 
 
Słowa, słowa, słowa
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 11:09   

Mercy napisał/a:
nie powiesz, śpię bo przecież nie śpie :D

Ale powie 'zasypiam'.




 
 
Słowa, słowa, słowa
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-10-24, 11:39   

rozwielitka napisał/a:
Nie rozumiem.


Irytują Cię słowa lub zwroty, nie irytuje Cię takie pisanie , rze ktośkompletni e nie zwraca ówagi na to jak pisze sie poprawnie ?
Cieszmy się, gdy człowiek chociaż szanuje pisownię języka polskiego.
Myślę, że nie można wymagać od kogoś, że będzie się zwracał jak tylko Tobie się podoba, albo raczej nie będzie używał słów, które Ci nie odpowiadają. Jeżeli ktoś mówi 'witam', powinnaś to uszanować, bez względu na to, jakie to na Tobie robi wrażenie.
Jeżeli ktoś ma smaka, to chyba chodzi o to, że ma ochotę coś zjeść. Nie zdziwiłabym się, gdyby Ci nie pasowało, że ktoś mówi 'umieram z głodu', bo przecież nie można umierać z głodu, pomijając afrykańskie dzieciaki. Swoją drogą, jestem ciekawa, czy przeszkadzałoby Ci gdyby ktoś przy Tobie oddychał za szybko bądź za wolno, co Tobie wydawałoby się niezgodne z normą. -_-




 
 
Słowa, słowa, słowa
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 11:46   

Sadist napisał/a:
Jeżeli ktoś mówi 'witam', powinnaś to uszanować, bez względu na to, jakie to na Tobie robi wrażenie.

I nie mam prawa opowiedzieć o swoim wrażeniu? Właśnie po to założyłam tamten temat, żeby już nie korciło mnie wpisywanie tego w niemal każdy temat powitalny.

Sadist napisał/a:
nie irytuje Cię takie pisanie , rze ktośkompletni e nie zwraca ówagi na to jak pisze sie poprawnie ?

Kto powiedział, że nie? Jakbym założyła temat o tym, że nie lubię kawy, to zarzucisz mi, że lubię pedofilów, bo nie założyłam tematu o tym, że ich nie lubię?

Widzę, że chcesz wszystkim pozwolić robić co chcą i jak chcą, ale jak ja powiem 'nie podoba mi się to i to, a co nie podoba się wam?' to już masz pretensje. Jak coś ci we mnie nie pasuje, to napisz może na PW a nie temat zaśmiecasz, do którego nic nie wniosłaś.




 
 
Słowa, słowa, słowa
99ewap 


Dołączyła: 30 Wrz 2012
Posty: 130
Skąd: waniliowe niebo

Wysłany: 2012-10-24, 12:04   

to nawet nie wiedziałam ze sa jakies roznice...chyba mam za stare dziecko :P



 
 
Słowa, słowa, słowa
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 12:11   

Art 180
§ 5. Pracownica, po wykorzystaniu po porodzie co najmniej 14 tygodni urlopu macierzyńskiego, ma prawo zrezygnowaćz pozostałej części tego urlopu; w takim przypadku niewykorzystanej części urlopu macierzyńskiego udziela się pracownikowi - ojcu wychowującemu dziecko, na jego pisemny wniosek.

Art. 182
§ 1. Pracownik - ojciec wychowujący dziecko ma prawo do urlopu ojcowskiego w wymiarze 2 tygodni , nie dłużej jednak niż:
1) do ukończenia przez dziecko 12 miesiąca życia albo
2) do upływu 12 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia orzekającego przysposobienie i nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 7 roku życia, a w przypadku dziecka, wobec którego podjęto decyzję o odroczeniu obowiązku szkolnego, nie dłużej niż do ukończenia przez nie 10 roku życia.

Kodeks pracy – stan prawny 1 stycznia 2012 r.

Mercy, masz w tym 'źródle', że w Kodeksie Pracy nie ma słowa 'tacierzyński', a nawet jakby było to i tak by mnie irytowało. Mam wrażenie, że to taka kpina z ojca, który chce zostać w domu z dzieckiem, że to nie jest Prawdziwy_Płodny_Samiec_Alfa tylko Ciapciowaty_Tatuńcio_Bez_Jajek.




Ostatnio zmieniony przez 2012-10-24, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Słowa, słowa, słowa
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 12:22   

Ona dwa różne urlopy różnie nazywa, żeby się nie pogubić po prostu. Tak jak nigdzie nie ma słowa 'kuroniówka' tylko 'zasiłek dla bezrobotnych', a i tak ludzie tak mówią.

Te wszystkie wyrazy, które wypisałam czasem jestem w stanie przeboleć w jakichś internetowych dyskusjach, ale jak czytam w jakiejś ogólnopolskim tygodniku mieniącym się opiniotwórczym tytuł artykułu np. 'Jaki jest dzisiejszy facet?' i opis wyników badań statystycznych na temat mężczyzn, to mnie krew zalewa. Jak słyszę w telewizji (również ogólnopolskiej i opiniotwórczej) polityka stojącego bardzo wysoko w hierarchii dziobania, który się obrusza 'proszę nie obrażać mojej osoby!' to już nie zalewa mnie, a wręcz się wykrwawiam.

Już nawet nie wspomnę o posłach RP i 'ciocie'. Wstyd mi za nich było.

A skoro już scaliłaś tematy nie informując o tym, to nie lubię słyszeć też (wprawdzie to nie słowa, ale nie lubię) dźwięku otwieranej puszki, bo kojarzy mi się z piwem i charczenia wskazującego, że ktoś zamierza opluć chodnik.




Ostatnio zmieniony przez 2012-10-24, 12:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Słowa, słowa, słowa
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-10-24, 13:05   

rozwielitka, ogólnie rzecz biorąc mam na myśli to, że choćby skały srały, i tak nie zmienisz słownictwa ludzi, i warto się raczej skupić na zwracaniu uwagi na poprawną pisownię - jak już mamy rozmawiać o przeszkadzających nam aspektach wypowiedzi.



 
 
Słowa, słowa, słowa
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 14:00   

Zwłaszcza jak ktoś do mnie mówi przez ch lub u. A to, że tego nie mienię, że ortografia jest być może ważniejsza znaczy, że nie mogę powiedzieć, że mi się to nie podoba? Nie mogę się z tobą podzielić swoim bólem? Wyżyć się?



 
 
Słowa, słowa, słowa
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 15:42   

Noo ja się zastanawiam jak ktoś mi zwróci uwagę, że mówię niepoprawnie, sprawdzam i jeśli się okaże że ten ktoś miał rację, to staram się zmienić nawyk. Wkurzam się, bo nie mogę się pozbyć 'ubierz sweter' :/



 
 
Słowa, słowa, słowa
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 15:58   

Mercy napisał/a:
rozwielitka, Ty ale jest wiele ludzi co ma to w tyłku. W dodatku jak ktoś mówi to nie słychać czy ktoś powiedział "ó" czy "u" :D A Ty piszesz o tym, ze nie tylko pisze ale też mówi :D

To akurat była moja reakcja na sadistowy pogląd o tym, że trzeba się skupić na ortografii, a mi chodziło w całym temacie o słowa/zwroty, które mnie irytują bez względu na to w jakiej mnie napadają.

Właściwie to chodziło mi o to, że powinno być 'ubierz SIĘ w sweter', bo przecież nie sweter ubierasz, tylko siebie.




 
 
Słowa, słowa, słowa
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2012-10-24, 16:18   

Nienawidzę, kiedy rodzice zwracają się do mnie "dziecko". I nie chodzi tu o wiek, bo chyba wiele osób określiłoby tak 14-latkę. Chodzi o tę obcość, tak jakby mnie nie znali.



She always has a smile
From morning to the night
Ostatnio zmieniony przez Fenoloftaleina 2012-10-24, 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Słowa, słowa, słowa
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 18:46   

rozwielitka napisał/a:
Są jakieś słowa lub zwroty, które zyskują ostatnio coraz większą popularność, a was irytują?

"Poszłem"... no szlag mnie jasny trafia... a trafia mnie jeszcze większy jak gdzieś usłyszałam, że rozważają wprowadzenie tego jako dopuszczalną formę [sic!], bo mnóstwo ludzi tak mówi.
"Mainstreamowy" używany jako wszechpopularny przymiotnik o wydźwięku pejoratywnym...




 
 
Słowa, słowa, słowa
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 18:53   

Emaleth napisał/a:
"Poszłem"... no szlag mnie jasny trafia... a trafia mnie jeszcze większy jak gdzieś usłyszałam, że rozważają wprowadzenie tego jako dopuszczalną formę [sic!], bo mnóstwo ludzi tak mówi.


Ostatnio coraz częściej słyszę "poszedłam" z ust kobiet.




 
 
Słowa, słowa, słowa
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-10-24, 19:04   

Mercy napisał/a:
Myślisz, że to coś zmieni jak będziemy o tym mówić? :D


Z tego co pamiętam, jako moderatorce udało misie kilka razy.

rozwielitka napisał/a:
Nie mogę się z tobą podzielić swoim bólem? Wyżyć się?


Możesz, a ja nie mogę Ci oznajmić, że w niczym Ci to nie pomoże...?




 
 
Słowa, słowa, słowa
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11