Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Słowa, słowa, słowa
Autor Wiadomość
lavender
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-26, 19:19   

"A co Cię to obchodzi?"
Skoro pytam to chyba obchodzi. :|




 
 
Słowa, słowa, słowa
acic 



Wiek: 113
Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 425
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2012-02-07, 09:55   

Nie znoszę słowa niedługo. Bo to niedługo trwa godzinami...



Skowyt męczenników dodaje uroku piekielnemu pożarowi.Nie należy skowytem ognia podsycać, pożar, który wybuchł, nie jest piekielny, lada chwila sam zgaśnie.Nie należy ulegać pokusie skowytu - choć - nie ma co ukrywać, jest to pokusa w swych kiczowatych urokach znaczna.
 
 
Słowa, słowa, słowa
SoSad 



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 550
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2012-09-01, 13:42   

Pytam o coś, a ktoś mówi: "Jak chcesz"

Ech..




 
 
 
Słowa, słowa, słowa
opcjonalna 
chwile ulotne.



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 490
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2012-09-01, 13:52   

ja nie lubię, jak ktoś piszę "ta", albo mówię coś ważnego, a on/ona "mhm"



Agresja jest dynamiczna, jak crescendo w muzyce. Zło jest nieruchome.
 
 
Słowa, słowa, słowa
Lithium 
Ekshibistionistka



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 734
Skąd: jestem?

Wysłany: 2012-09-01, 13:55   

Albo "aha", "nieważne", "po co" w kontekście takim jak proszę by ktoś coś mi wytłumaczył, gdy ja tego nie zrozumiałam i jeszcze ''no ale ok...''. Mam na to uczulenie.



Po ziemi gonimy mare, którą każdy nosi we własnym sercu, i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to był obłęd...
 
 
 
Słowa, słowa, słowa
murango 



Wiek: 33
Dołączyła: 03 Sty 2011
Posty: 456
Skąd: ...

Wysłany: 2012-09-01, 23:16   

Lithium napisał/a:
"aha"


Plus "ehe", "mhm" i inne wyrażenia fatyczne ;P Nie moge zcierpieć.




"Każda godzina rani. Ostatnia zabija."
 
 
 
Słowa, słowa, słowa
BlackAcid 



Dołączyła: 13 Kwi 2012
Posty: 107
Skąd: Łódź

Wysłany: 2012-09-01, 23:24   

Sama mam tendencję do nadużywania zwrotów: generalnie, w sumie, ogólnie i podobnych z tej "rodziny". Tylko podczas mówienia, w pisaniu mi się nie udziela. ;)

Nic mi nie działa bardziej na nerwy niż rzucone mimochodem "nie przejmuj się" albo "rozumiem" gdy wiem, że ktoś nie rozumie i nie wie, o co mi chodzi. Z takich zwyklejszych to "nara" i... "Musisz". Samo brzmienie sprawia, że natychmiast chcę stawiać opór.




Ostatnio zmieniony przez BlackAcid 2012-09-01, 23:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Słowa, słowa, słowa
Anyone 



Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 401
Skąd: świat

Wysłany: 2012-09-02, 11:20   

Okropnie brzmi "daj mi spokój", kiedy się w coś zaangażuję i pytam o coś, co jest dla mnie ważne.



 
 
Słowa, słowa, słowa
Lithium 
Ekshibistionistka



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 734
Skąd: jestem?

Wysłany: 2012-09-02, 12:58   

BlackAcid napisał/a:
Nic mi nie działa bardziej na nerwy niż rzucone mimochodem "nie przejmuj się" albo "rozumiem" gdy wiem, że ktoś nie rozumie i nie wie, o co mi chodzi.

murango napisał/a:
Plus "ehe", "mhm" i inne wyrażenia fatyczne ;P Nie moge zcierpieć.


Dokładnie >.> Jeszcze dodam "jak uważasz", "jak wolisz" takie bo już coś drugiej osobie nie pasuje. "Taaa.." w niektórych sytuacjach też wkurza..




Po ziemi gonimy mare, którą każdy nosi we własnym sercu, i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to był obłęd...
 
 
 
Słowa, słowa, słowa
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2012-09-03, 16:52   

SoSad napisał/a:
Pytam o coś, a ktoś mówi: "Jak chcesz"


Też tego nie znoszę.
I jeszcze
- aha
- co Ty możesz o tym wiedzieć
- nie znasz się na tym
- skarbie
- dobrze wyglądasz
- jesteś za młoda, by mieć nerwy
- będzie dobrze (takie na odczepnego się być wydaje, bo przecież ktoś jest wróżką?)
- i jeszcze "ogarnij się"




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
Ostatnio zmieniony przez meggi 2012-09-03, 16:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Słowa, słowa, słowa
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 09:00   Irytujące wyrazy

Są jakieś słowa lub zwroty, które zyskują ostatnio coraz większą popularność, a was irytują?

Do mojej listy należą:
- ogarniać - które może znaczyć dosłownie wszystko zależnie od kontekstu
- a nuż widelec - to niby żart językowy, ale żart jest śmieszny jak się go słyszy pierwszy, a może drugi raz, a nie przez ileśtam lat. chyba Strassburger to wymyślił.
- facet - to takie pogardliwe
- moja osoba - masz swoją osobę? ale przecież niewolnictwo jest nielegalne!
- w razie wu - to jakiś hołd dla powstańców warszawskich? Godzina "W"?
- mieć smaka - skoro tak, to dlaczego kiedy chce się obejrzeć film nie mówi się 'mam wzroka na Władcę Pierścieni'?
- tacierzyński - chyba zapomnieli że istnieje słowo 'ojcowski'
- gimbus - wyzywanie od przygłupich gimnazjalistów każdego, kto nie ma wiedzy w jakimś temacie lub zwyczajnie się z nami nie zgadza jest równie popularne, co głupie
- suchar - wydaje mi się, że to znaczy 'uważam że dowcip który opowiadam jest dobry, ale na wszelki wypadek gdyby się wam nie spodobał to nazwę go sucharem, żebyście nie mieli pretensji, że obiecywałam coś fajnego, a wcale fajne nie było i mnie nie wyśmiali'

Ostatnio też prowadzę wojnę o słowo 'wodnisty'.




Ostatnio zmieniony przez 2012-10-24, 09:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Słowa, słowa, słowa
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-10-24, 09:44   

Masz ogromne wymagania do społeczności, rozwielitko. Moim skromnym zdaniem trzeba się cieszyć, jeśli ktoś chociaż stosuje się do ogólnych zasad pisowni i interpunkcji... bo i to już i tak rzadki widok.



 
 
Słowa, słowa, słowa
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 09:50   

Nie rozumiem.



 
 
Słowa, słowa, słowa
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-10-24, 09:53   

rozwielitka napisał/a:
- tacierzyński - chyba zapomnieli że istnieje słowo 'ojcowski'

te dwa urlopy się od siebie różnią. Ojcowski jest to urlop do wykorzystania w ciągu 12 miesięcy od narodzin dziecka, trzeba zgłosić to tydzień przed jego chęcią rozpoczęcia pracodawcy i trwa bodajże 2 tygodnie i może trwać w trakcie urlopu macierzyńskiego, natomiast tacierzyński urlop jest wtedy gdy matka po 14 tygodniach obowiązkowego urlopu macierzyńskiego rezygnuje z dalszej części. Ojciec ma wtedy prawo w ciągu 2 lat od narodzenia dziecka wykorzystać 2 tygodnie urlopu dodatkowego a od 2013 będzie to nawet do 8 tygodni. Przysługuje również wtedy gdy matka jest w szpitalu, umarła lub jest niezdolna do samodzielnej opieki nad dzieckiem.

rozwielitka napisał/a:
- moja osoba - masz swoją osobę? ale przecież niewolnictwo jest nielegalne!
Mogę mieć zawsze dwie osobowości, to jest głupie w sumie podkreślenie swojego ja.

rozwielitka napisał/a:
- mieć smaka - skoro tak, to dlaczego kiedy chce się obejrzeć film nie mówi się 'mam wzroka na Władcę Pierścieni'?
nie miałaś nigdy tak, że w jamie ustnej czułaś konkretny smak owocu, warzywa, jakiegoś konkretnego dania?



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
Ostatnio zmieniony przez Duszka 2012-10-24, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Słowa, słowa, słowa
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 10:22   

Duszka napisał/a:
rozwielitka napisał/a:
- mieć smaka - skoro tak, to dlaczego kiedy chce się obejrzeć film nie mówi się 'mam wzroka na Władcę Pierścieni'?
nie miałaś nigdy tak, że w jamie ustnej czułaś konkretny smak owocu, warzywa, jakiegoś konkretnego dania?

Tak, miałam. PO zjedzeniu, a nie PRZED. To jest używane w znaczeniu 'mam ochotę na...' a nie 'czuję posmak ostatniego posiłku'.

Od siebie nie masz nic do dodania?




 
 
Słowa, słowa, słowa
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13