Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Euphoriall
2020-06-29, 11:11
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F
Autor Wiadomość
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-05-23, 08:16   

Miesiąc temu psychiatra opowiadał mi o tym oddziale, proponował, że wystawi skierowanie. Miałam się zastanowić. Stwierdzam, że nie jestem w stanie zrobić sobie teraz przerwy, teraz, kiedy czekają mnie studia, etc. Ale słyszałam wiele dobrych opinii nt. tego miejsca.



 
 
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F
Morcades 
rider



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 1083
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-05-23, 21:29   

Hekate napisał/a:
nie jestem w stanie zrobić sobie teraz przerwy, teraz, kiedy czekają mnie studia, etc.

Na studiach będzie jeszcze ciężej zrobić sobie przerwę :roll: .
Przecież masz 4 miesiące wakacji...




Sen jest iluzją śmierci.
 
 
 
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-05-23, 21:32   

A ile miałby trwać pobyt na tym oddziale? Moim zdaniem warto się dowiedzieć i nawet poświęcić trochę czasu, aby podreperować i wyprostować, co trzeba, ewentualnie na studiach wziąć urlop dziekański (sama skorzystałam z powodu złego stanu zdrowia). Lepiej nie odkładać tego, kiedy jest możliwość i zadbać o siebie. :)



Disqualified as a human being.
 
 
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-05-25, 21:38   

Skłaniam się do rady Łasicy. Przede wszystkim teraz masz 4 miesiące wolnego, które możesz przeznaczyć dla siebie. Złożenie papierów można zrobić przez internet, papiery wysłać pocztą.

Być może to idealny moment, póki nie wylądujesz przymusowo w szpitalu. Poza tym idąc tam z własnej woli zawsze możesz się wypisać...




Este blestemata
 
 
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-05-26, 07:48   

Nie pójdę, nie sądzę, by zachodziła faktycznie taka potrzeba. Mam nadzieję, że terapia, o której pisałam w temacie, pomoże mi w walce.



 
 
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F
ladylazarus
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-12, 23:31   

Ja odbyłam rozmowy konsultacyjne, dwa lata temu zrezygnowałam z przyjęcia na 7F... (szczególnie podobało mi się hasło wywieszone w świetlicy tego oddziału 7F - pot i krew).
Po prostu moja sytuacja życiowa zmieniła się i bałam się zamknięcia na pół roku, no i poczułam się lepiej, na tyle dobrze, żeby olać pobyt tam, choć tak wiele zrobiłam i przygotowywałam się rok do pójścia tam...
Teraz już sama nie wiem, czy nie żałuję.




 
 
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-08-26, 11:37   

Pobyt: 6 miesięcy.
Grafik dnia jak w więzieniu.
Ponieważ aa wpisano mi jako uzależnienie (abstynencja 6 miesięcy przed przyjęciem) oraz w ciągu roku miałam próbę, nie kwalifikuję się już na początku.

Teoretycznie, gdy ordynator szpitala do którego trafiłam kierował mnie do Kobierzyna, docelowym oddziałem miało być właśnie 7F.




Este blestemata
 
 
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F
Jeremi 
człowiek hasztag


Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 657
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-12-06, 22:04   

Mam rozmowę kwalifikacyjną w kwietniu. Niepokoi mnie to, co pisze antymon. Nie mam pół roku abstynencji od aa, dodatkowo próba...

Czy to oznacza, że mogę sobie od razu odpuścić ten oddział?




czas czasami przytłacza - mnie też...
 
 
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F
MamaZBPD 
Wicca


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Maj 2015
Posty: 33
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-05-24, 20:40   

Hej, wybieram się na ten oddział, właśnie 10.06 mam pierwszą rozmowę kwalifikacyjną. Ktoś przeżył konsultacje i może mi coś o tym powiedzieć? Bardzo się boję, że mnie nie przyjmą, a bardzo mi na tym oddziale zależy.



"Po wyjściu ze sklepu Janusz i Grażyna myśleli, że mają wszystko. Gdy wrócili do domu, odkryli, że nie mają przyszłości"
 
 
 
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F
Kinia Kurleto
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-27, 14:52   

Czy dobrze zrozumiałam , że nie mozna miec prob samobojczych na koncie? :/ (żeby się
tam dostać)




 
 
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-28, 10:44   

Raczej próby można mieć, wpisują się one w chorobę, ale tu chodzi o czas abstynencji...
Cytat:
Pacjentów z głębokimi zaburzeniami osobowości, w odróżnieniu od nerwicowych i tych z lżejszą patologią osobowości trudno jest leczyć tylko w warunkach ambulatoryjnych czy oddziału dziennego. Odpowiedzią na te potrzeby jest utworzenie w Szpitalu Babińskiego oddziału stacjonarnego, na którym można podjąć adekwatne leczenie pacjentów z tego rodzaju schorzeniami. Pacjenci ci mają za sobą zazwyczaj historię wielokrotnych hospitalizacji psychiatrycznych spowodowanymi depresją, samouszkodzeniami, próbami i tendencjami i samobójczymi, uzależnieniami oraz zaburzeniami jedzenia. Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic przyjmuje do leczenia kobiety i mężczyzn po ukończeniu 18 roku życia.

Do leczenia w Oddziale, nie kwalifikują się pacjenci z rozpoznaniem schizofrenii, z zaburzeniem osobowości typu antysocjalnego, z wysokim ryzykiem używania przemocy, w trakcie spraw sądowych oraz Pacjenci uzależnieni od alkoholu, substancji psychoaktywnych, leków, bez sześciomiesięcznego okresu abstynencji.

Cytat:
Rozmowa z lekarzem – konsultantem. W jej trakcie podejmowana jest decyzja o kwalifikacji do następnych konsultacji, bądź o dyskwalifikacji z powodu: błędnego skierowania, braku własnej motywacji lub chęci do zastanawiania się nad swoimi przeżyciami, czy nie zachowania abstynencji od alkoholu i środków psychoaktywnych. Również nasilenie pewnych cech, np. antysocjalnych u osób z rozpoznaniem różnych specyficznych zaburzeń osobowości może uniemożliwiać leczenie w warunkach oddziału.




 
 
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-05-28, 11:59   

Nikt mnie nie pytał o próby, sama powiedziałam o samookaleczeniach i bynajmniej to mnie nie zdyskwalifikowało. Jak piszą na stronie, potencjalni kandydaci mają za sobą zazwyczaj kilka pobytów w szpitalach - czyli są na to przygotowani. Tam dużo pacjentów ma borderline, a border = aa.

Byłam na jednej konsultacji, miałam już termin na 2 - tygodniowy pobyt diagnostyczny, ale zrezygnowałam.




 
 
 
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F
Kinia Kurleto
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-28, 16:06   

A jeśli chodzi o cięcie się .. to też musi być okres abstynencji 6 miesięcy? :shock:



 
 
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-05-28, 17:06   

Nikt mi o niczym takim nie mówił, możliwe że na kolejnych konsultacjach mogli by się do tego przyczepić, skoro chodzą takie słuchy. Ale jak np. powiedziałam temu lekarzowi o benzo, to zaraz spytał jak często biorę, jak wspomniałam o aa to nie skomentował.



 
 
 
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F
Kinia Kurleto
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-28, 17:33   

A są tam wycieczki albo jakies spacery grupowe?



 
 
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12