Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Grupa krwi
Autor Wiadomość
Emphatic
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-06, 20:18   

a ja mam 0 Rh+:)



 
 
Grupa krwi
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-02-06, 22:48   

a ja mam ARh+
najlepiej sprawdzić Mercy bo możecie mieć kombinacje +- więc jest szansa:)




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Grupa krwi
Kolekcjoner 



Wiek: 32
Dołączył: 13 Sty 2012
Posty: 290
Skąd: Legnica/Poznań

Wysłany: 2012-02-06, 22:52   

Mercy, od listonosza :lol:



„Rzeczy, które posiadasz w końcu zaczynają posiadać ciebie.” Palahniuk

No mercy, eh? http://www.lastfm.pl/user/lesharc
 
 
 
Grupa krwi
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-02-06, 22:53   

jeśli Ty masz współczynnik [+-] i Twój mąż tak samo macie 25% szans na [--], z krzyżówki genetycznej gen odpowiadający za minusową grupę krwi jest genem recesywnym a odpowiadający za + grupę krwi jest dominującym. I w ten o to sposób ma 75% na + grupę krwi.



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Grupa krwi
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-02-06, 23:00   

Jak już pisałam u nas tak jest. Lekarz nawet nie umiał tego wyjaśnić dokładnie, ale tak może być. Wszystko zależy od antygenów. http://www.dobramama.pl/p..._krwi_u_dziecka



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Grupa krwi
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-12-13, 10:57   

Ja słyszałam że po ukończeniu 1-go roku życia. Moi mieli po porodzie i się im nie zmieniła



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Grupa krwi
Gość

Wysłany: 2012-12-13, 11:30   

Grupy krwi są determinowane genetycznie i nie zmieniają się podczas życia. Wyjątkiem są żadkie sytuacje po przeszczepie szpiku lub jak w przypadku jednej australijki po przeszczepie wątroby.

U zdrowego człowieka, nie ma mozliwości samoczynnej zmiany grupy krwi.

Mercy napisał/a:
Po urodzeniu dziecku robili badania i miało inną niż ona i mąż


Jeśli mąż miał A a ona B - dziecko może mieć AB (a więc inną niż oni). Ale jeśli oboje mają 0 Rh- a dziecko AB to raczej poszukałbym innego ojca dziecka :D




Ostatnio zmieniony przez 2012-12-13, 11:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Grupa krwi
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-12-13, 11:50   

Nusquam, ale jeśli dziecko po kombinacji A Rh+ i B Rh+ ma 0 Rh+ to też możliwe:)jak dobrze pamiętam z biologii:D



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Grupa krwi
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-13, 14:13   

Nusquam napisał/a:
jeśli oboje mają 0 Rh- a dziecko AB to raczej poszukałbym innego ojca dziecka

Niemożliwa sytuacja. Z matki 0 Nie może w żadnym wypadku wyjść dziecko AB. Może wyjść A, może wyjść B, może wyjść 0 (zależnie od ojca), ale nigdy AB, bo ona nie może przekazać dziecku ani A ani B. Po prostu nie posiada.




 
 
Grupa krwi
Gość

Wysłany: 2012-12-13, 14:34   

Masz racje.

Sprawdziłem w mądrej książce, gdzie są podane wszystkie możliwości dziedziczenia grupy krwi i jedyną sytuacją gdy dziecko musi mieć dokłądnie taką samą grupę krwi jak rodzice jest sytuacja gdy oboje mają grupe 0 RH-

Natomiast w sytuacji gdy matka ma A RH- a ojciec B RH+, (lub odpowiednio odwrotnie) to dziecko może mieć każdą dowolną grupe krwi.




 
 
Grupa krwi
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-13, 14:37   

Nusquam napisał/a:
Ale jeśli oboje mają 0 Rh- a dziecko AB to raczej poszukałbym innego ojca dziecka :D

No ja bym sprawdziła czy w szpitalu nie podmienili... ewentualnie czy nie jest z in-vitro i nie użyli cudzej komórki jajowej... bo jak pisała rozwielitka matka 0 ni *uja nie może mieć dziecka AB ;)




 
 
Grupa krwi
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-13, 14:38   

Jak to przerabialiśmy po raz pierwszy w szkole, to próbowałam się pouczyć na własnym przykładzie. Matka B+, ojciec A+, a ja A+. Wywnioskowałam z tego, ze moja matka nie jest moją matką, bo powinnam mieć AB. gdyby nią była. Parę dni się do niej nie odzywałam (poczułam się oszukana), póki nie doczytałam tego tematu dokładniej :)

Emaleth napisał/a:
Nusquam napisał/a:
Ale jeśli oboje mają 0 Rh- a dziecko AB to raczej poszukałbym innego ojca dziecka :D

No ja bym sprawdziła czy w szpitalu nie podmienili... ewentualnie czy nie jest z in-vitro i nie użyli cudzej komórki jajowej...

Czyli szukamy i ojca, i matki :D




Ostatnio zmieniony przez 2012-12-13, 14:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Grupa krwi
Gość

Wysłany: 2012-12-13, 14:44   

A czy jest możliwa sytuacja w której ktoś kto ma grupę krwi A dodatkowo produkuje jakieś przeciwciała czy cuś, co w testach wychodzi jako grupa AB ? Czyli czy dzisiejszymi testami na grupe krwi możliwa jest pomyłka? Może nie u każdej osoby ale właśnie w wyjątkowych przypadkach.



 
 
Grupa krwi
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-13, 15:26   

Nusquam napisał/a:
A czy jest możliwa sytuacja w której ktoś kto ma grupę krwi A dodatkowo produkuje jakieś przeciwciała czy cuś, co w testach wychodzi jako grupa AB ?

W House MD kiedyś była taka sytuacja... ale takie rzeczy tylko w filmach. :D
Kiedy robi się krzyżówkę bada się zarówno antygeny jak i przeciwciała.
Grupa krwi A ma antygen A i przeciwciała anty-B
Grupa krwi B ma antygen B i przeciwciała anty-A
Grupa AB ma antygen A i B i żadnych przeciwciał
Grupa 0 nie ma ani antygenu A ani B i ma przeciwciała anty-A i anty-B.
Teoretycznie osoba z grupą AB mogłaby w wyniku jakiegoś procesu autoimmunologicznego mieć przeciwciała anty-A albo anty-B i gdyby określano grupę krwi tylko na podstawie przeciwciał mogłoby dojść do błędu, ale bada się też antygeny, więc taka pomyłka raczej nie jest prawdopodobna.




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2012-12-13, 15:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Grupa krwi
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-13, 15:34   

Podejrzewam, że każda metoda testowania jest zawodna (zwłaszcza jeśli dojdzie do zanieczyszczenia próbek), ale osoba produkująca przeciwciała nie odpowiadające antygenom swojej grupy krwi raczej by długo nie przeżyła. Właśnie dlatego przetacza się krew tej samej grupy, żeby nie doszło do sytuacji, którą opisujesz. W takim przypadku we krwi powstałyby 'kłaczki' z połączenia niezgodnych cząstek, które by blokowały naczynia włosowate. Efekt: niefunkcjonalność erytrocytów w 'kłaczkach', czyli mniej przenośników tlenu, a jak już jakieś się znajdą, to nie będą miały możliwości dowieźć ładunku do celu, bo droga będzie dosłownie zakorkowana.
To tak na chłopski rozum.
Konflikt serologiczny to już inna historia ;)




 
 
Grupa krwi
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13