Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zdrowe jedzenie
Autor Wiadomość
Avadakedaver 
Shitstormer



Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 476
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-11-01, 10:54   

Hej. Ja żarłem dużo gotowanych warzyw - na przykład pierś z kurczaka ugotowana z marchewką, pokrojone to i wymieszane z pełnoziarnistym makaronem, polecam gorąco. Warzywa trzeba często zmieniać, najlepiej codziennie jeść inne, żebyś miała całą tęczę witamin.
Na śniadanie nie ma nic lepszego niż pół kubka płatków owsianych zalanych wrzątkiem. Kalorii to prawie nie ma, a zapełniasz żołądzek.
Nie jest to najlepszy sposób na schudnięcie, ale na pewno po czymś takim się przestaje tyć - kiedy do swoich wytycznych dorzucisz jeszcze "zero masła i zero oleju" i "zero obżerania się" to zauważysz różnicę po tygodniu.




 
 
Zdrowe jedzenie
Kamiś 
Jak najdalej...



Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 661
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-11-01, 11:35   

Biega napisał/a:
kiedy do swoich wytycznych dorzucisz jeszcze "zero masła i zero oleju" i "zero obżerania się" to zauważysz różnicę po tygodniu.


Ja od paru miesięcy smażę na bezkalorycznym oleju w spreju - http://www.sfd.pl/sklep/B...ia-opis914.html polecam :D




''Wielka miłość zdarza się w życiu tylko raz, wszystko, co następuje potem, jest tylko szukaniem tej utraconej miłości." (M. Hłasko)
 
 
Zdrowe jedzenie
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-01, 15:47   

Biega napisał/a:
Na śniadanie nie ma nic lepszego niż pół kubka płatków owsianych zalanych wrzątkiem. Kalorii to prawie nie ma, a zapełniasz żołądzek.

Tylko czemu to musi być takie wstrętne w smaku :( ?

Ja mogę chudnąć jedząc dowolne ilości jedzenia, o ile pilnuję się, kiedy co jem. Do obiadu jem wszystko jak leci, na obiad też wsuwam to, na co mam ochotę, a po obiedzie się pilnuję. Ograniczam cukier (w tym owoce), kolację jem białkową na ok. 30 minut przed snem. Przy ograniczaniu tłuszczu chudnę wolniej.
Możesz spróbować w ten sposób, bo jest bardzo przyjemny, ale nie wiem, czy działa na innych :D .




 
 
Zdrowe jedzenie
Kamiś 
Jak najdalej...



Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 661
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-11-01, 15:49   

Daithi napisał/a:
Przy ograniczaniu tłuszczu chudnę wolniej.


To nie tłuszcze a węglowodany powodują że tyjemy.

PS. Jeśli mamy na myśli zdrowe tłuszcze :)




''Wielka miłość zdarza się w życiu tylko raz, wszystko, co następuje potem, jest tylko szukaniem tej utraconej miłości." (M. Hłasko)
 
 
Zdrowe jedzenie
Avadakedaver 
Shitstormer



Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 476
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-11-01, 17:52   

Daithi napisał/a:
Biega napisał/a:
Na śniadanie nie ma nic lepszego niż pół kubka płatków owsianych zalanych wrzątkiem. Kalorii to prawie nie ma, a zapełniasz żołądzek.

Tylko czemu to musi być takie wstrętne w smaku :( ?


nie jest takie złe. możesz sobie zrobić własne musli jak dokroisz rodzynki, suszone banany i trochę orzechów, ale wtedy juz nie jest takie zdrowe.
Można taką papkę wymieszać z jakimś smakowym kefirem, łyżeczką dżemu albo coś :)




 
 
Zdrowe jedzenie
Melody 



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2014-11-01, 22:44   

Daithi, dodaj łyżkę miodu, wtedy jest całkiem smaczne. :)



 
 
Zdrowe jedzenie
Vanilla 


Wiek: 28
Dołączyła: 27 Lut 2014
Posty: 1562
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-11-02, 15:36   

Kam1l96 napisał/a:
thunderstruckk napisał/a:
Kam1l96, nie chcę być wredna, ale przy takiej diecie efekt jojo masz mutowany. Przecież to nawet nie są pełnowartościowe posiłki.


Jojo to pojęcie względne, jak się od razu wróci do starych nawyków żywieniowych, bez liczenia kcal to zapewne tak będzie. Ja po realizacji celu planuję stopniowo zwiększać makro, tak ze 100 kcal / tydzień i będzie spoko ;)


Życzę powodzenia. Byłam na podobnej diecie i też stopniowo dodawałam różne produkty (co jest ciężkie, bo jednak organizm domaga się tego, czego sobie odmawiamy). Efekt był taki, że dość szybko wróciłam do swojej dawnej wagi.




 
 
Zdrowe jedzenie
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-12-22, 11:43   

Moja ostatnia niskokaloryczna miłość:




:myszka:
 
 
Zdrowe jedzenie
Imperfect 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2014
Posty: 252
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2014-12-25, 21:28   

Uwielbiam! :roll:

Ale z kolei rzadko kupuję ze względu na kaloryczność właśnie...




 
 
Zdrowe jedzenie
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-18, 10:28   

Podsumowanie kilku dni na diecie wegańskiej:

+ brak przejadania się,
+ 2 kilo mniej w ciągu kilku dni,
+ lepsze samopoczucie.

- zawroty głowy i problemy z utrzymaniem równowagi na treningach,
- ciągłe uczucie głodu.

Chciałabym tak dłużej, ale to chyba niemożliwe przy moim... sportowym trybie życia. :?




 
 
Zdrowe jedzenie
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-01-22, 15:55   

Mam nadzieję, że Namiś się nie obrazi, ze wykorzystuje jej temat, ale nie ma sensu zakładać nowego :D W poniedziałek dostałam dietę od dietetyka, i pierwsze dwa tygodnie żywię się tylko kilkoma składnikami, więc jadam ciągle to samo, bo dopadła mnie rutyna w kuchni...

Moje pytanie jest następujące: Macie jakieś przepisy, w których jest kasza/ryż/makaron, oliwa z oliwek (15 gram na jedną porcję) oraz pierś z kurczaka? Warzywa w dowolnych ilościach i obojętnie jakiej postaci, ale ważne, żeby też były :) Mimo tego, że to dopiero 3 dzień, mam dość codziennie jedzenia ryż+kurczak+warzywa z patelni :roll:




 
 
Zdrowe jedzenie
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-01-22, 16:25   

Wybacz, że nie podam żadnego konkretnego przepisu, ale po wklepaniu hasła w google wyskoczy ich masa, więc sobie dobierzesz taki, który będzie najlepiej odpowiadał. Podam za to kilka propozycji, które obecnie przychodzą mi do głowy.

Zrób sobie jakąś sałatkę z kurczakiem i warzywami (plus makaron/kasza/ryż lub bez nich)?

Zapiecz cycki pod szpinakową pierzynką i podaj z placuszkami z warzyw i kaszy?

Jak masz młynek lub blender, możesz sobie zmielić kaszę gryczaną i z niej zrobić jakieś naleśniki lub tortille i zawinąć w nie warzywa i kurczaka.

Zrób nadziewane warzywami roladki (szpinak, pieczarki, co tam przyjdzie do głowy)?

Bulion (warzywa + drób) z makaronem? A na drugi dzień pomidorowa z ryżem? Albo jakakolwiek zupa na bazie wywaru drobiowego?

Pizza z kurczakiem na spodzie z kalafiora?

Pesto np. brokułowe albo pietruszkowe + makaron. Lub spaghetti.




Disqualified as a human being.
 
 
Zdrowe jedzenie
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-09, 21:25   

Potrzebuję coś zjeść. Już, teraz, zaraz.
Jestem głodna, cholernie głodna. Czuję ogromną potrzebę zjedzenia czegoś, ale nie mam pomysłu co zjeść o tej h. Najgorzej, że muszę jeszcze jechać do sklepu i obawiam się, że ulegnę... i będzie kolejny atak.
Ma ktoś pomysł na coś do zjedzenia o tej h, by nie dowalić się kaloriami na noc?




 
 
Zdrowe jedzenie
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-09, 21:31   

Płatki owsiane na wodzie? Mają błonnik i świetnie zapychają, znika ochota na słodycze, a i kalorii prawie nie mają. ;)



 
 
Zdrowe jedzenie
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-02-09, 21:55   

Kostkę twarogu? Istnieje szansa, że się twarogiem zapchasz.



Disqualified as a human being.
 
 
Zdrowe jedzenie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11