Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zdrowe jedzenie
Autor Wiadomość
99ewap 


Dołączyła: 30 Wrz 2012
Posty: 130
Skąd: waniliowe niebo

Wysłany: 2012-10-24, 21:37   

a mógłby ktoś podrzucić link do wersji on line?



 
 
Zdrowe jedzenie
99ewap 


Dołączyła: 30 Wrz 2012
Posty: 130
Skąd: waniliowe niebo

Wysłany: 2012-10-24, 21:42   

wiesz ciezko szukac w gogle nie bardzo wiedzac jak sie to nazywa :) dzięki:)



 
 
Zdrowe jedzenie
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-01-14, 11:04   

Ja w zasadzie uwielbiam warzywa i owoce, soję też. Ale jeśli chodzi o takie typowo zdrowe jedzenie i brak czasem czy sodyczy czy tez smieciowego żarcia, to tak naprawdę tego nie lubię. Często ED mi każe polubic zdrowe żywienie i raczej też się tak odżywiam, ale to nie mój gust czy smak.



Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Zdrowe jedzenie
SoSad 



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 550
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-08-24, 19:41   

A ja mam takie pytanie, bo ogólnie owoce są zdrowe, nie? A jak jem na przykład 3-4 jabłka dziennie to dobrze? Czy to nie zaburza czegoś i wszystko jest ok?

Może dziwne to moje pytanie i dla niektórych odpowiedź jest oczywista, ale ostatnio zaczęłam jeść dużo jabłek, gdzie wcześniej ich nie jadłam wcale - nie to, że nie lubiłam, po prostu nie miałam nigdy ochoty. A teraz codziennie jem właśnie po 3-4 jabłka i zastanawiam się czy to nie za dużo :) No i czy możecie mi powiedzieć jak to się ma do masy ciała? :)




 
 
 
Zdrowe jedzenie
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-24, 19:48   

SoSad napisał/a:
A jak jem na przykład 3-4 jabłka dziennie to dobrze? Czy to nie zaburza czegoś i wszystko jest ok?

Jeśli nie jesz nic więcej poza tym, to wiedz, że jest to złe. Jeśli poza tym jesz normalnie, to wszystko jest jak najbardziej w porządku... chyba że masz jakąś chorobę, która nie pozwala ci jeść jabłek.

SoSad napisał/a:
A teraz codziennie jem właśnie po 3-4 jabłka i zastanawiam się czy to nie za dużo

Widocznie masz niedobór czegoś co jest w jabłku i go uzupełniasz.
Nie, nie za dużo :)

SoSad napisał/a:
No i czy możecie mi powiedzieć jak to się ma do masy ciała? :)

Nie możemy - masa ciała zależy od płci, wieku, chorób, aktywności fizycznej, diety (nie tylko jej jednego elementu), tempa metabolizmu i pewnie jeszcze o czymś zapomniałam. Jak będziesz jeść na śniadanie 3 jabłka, a potem pójdziesz na "obiad" do McDonalda, to nie licz, że schudniesz.

Owoców z tego co pamiętam raczej nie powinno się jeść wieczorem.




 
 
Zdrowe jedzenie
SoSad 



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 550
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-08-24, 19:54   

Chochlik napisał/a:
Owoców z tego co pamiętam raczej nie powinno się jeść wieczorem.

O kur**** a ja właśnie jem JABŁKO :lol: Wyobraź sobie moją minę, kiedy właśnie wgryzałam się w nie czytając końcówkę Twojego posta :)

Chochlik napisał/a:

Nie możemy - masa ciała zależy od płci, wieku, chorób, aktywności fizycznej, diety (nie tylko jej jednego elementu), tempa metabolizmu i pewnie jeszcze o cyzmś zapomniałam. Jak będziesz jeść na śniadanie 3 jabłka, a potem pójdziesz na "obiad" do McDonalda, to nie licz, że schudniesz.


Chodziło bardziej o odwrotną sytuację - czy można od nich utyć? :D Bo chyba mają sporo kalorii, a jak je się ich tyle cały czas... :roll:




 
 
 
Zdrowe jedzenie
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-24, 20:07   

SoSad napisał/a:
O kur**** a ja właśnie jem JABŁKO

Nie umrzesz.

SoSad napisał/a:
czy można od nich utyć?

A jak można to co? Przestaniesz je jeść? To muszę cię zmartwić, ale utyć można właściwie od wszystkiego. No może poza arbuzem i sałatą :D Znaczy od nich też można, ale taka ilość jest ich potrzebna, że ojej...

W przypadku jabłek bardziej bym się bała jakichś wzdęć, a nie 'o matko zjem jabłko i przytyję'. Jabłko nie jest jakoś szczególnie kaloryczne.




 
 
Zdrowe jedzenie
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-28, 16:14   Jedzenie na diecie

Szukam różnego rodzaju przepisów lub pomysłów na posiłek, które jecie/jedliście będąc na diecie.
Niedługo mam zamiar zapisać się na siłownię i powinnam przejść na coś innego niż hamburgery i pizza.

Mam zamiar trzymać się zasad takich jak:
- zakaz na napoje gazowane, soki ze sklepu, alkohol
- zero ziemniaków, jasnego makaronu, ryżu białego
- zero białego pieczywa
- absolutne zero szybkiego żarcia sklepowego lub knajpowego
- rezygnacja ze słodyczy

Niestety nigdy nie mam pomysłu co mogłabym jeść aby (to ważne!) nie być głodnym, nie czuć się słabo, a jednocześnie aby służyło to mojemu zmniejszaniu wagi.
Proszę więc o jakieś przepisy, pomysły, może strony z takowymi.
Będę bardzo wdzięczna.

Uprzedzam jednak, że interesują mnie tylko zdrowe sposoby na zrzucenie paru kilo. :)




 
 
Zdrowe jedzenie
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2014-10-28, 17:32   

Naamah, ja moge Ci podesłać tygodniową dietę od dietetyka, niestety nie mam na dłużej, bo moja mama dopiero zaczęła i wiem, że do wizyty następnej ma powtarzać ten jadłospis, co dostała - a co potem? Nie mam zielonego pojęcia.

Jako, że mieszkam z rodzicami, ja tez łapię się na tą dietę. Jak ja sama ją oceniam?
trudność przygotowania posiłków - niewielka, koszt - też w sumie niewielki. Jedzenie jest smaczne, czuję się o wiele lepiej odkąd ją stosuję. I nawet brzuch mnie nie boli, co w moim przypadku niesamowita rzadkość :D

Do minusów należy niestety czas posiłków i ich ilość jak dla mnie. Jako dla osoby pracującej ciężko jest mi się trzymać godzin posiłków wybranych przez dietetyka, zdarza mi się pomijać posiłki, bo zwyczajnie nie mam możliwości innej przez moją pracę.

I dla mnie jako da osoby, która zjadała 2 posiłki dziennie no max 3 jak jej się przypomniało, to jest mi teraz bardzo ciężko zjeść 5. Za często jak dla mnie, no ale podobno organizm tyle potrzebuje.




Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Zdrowe jedzenie
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-28, 20:06   

Naamah, u mnie sprawdziło się jedzenie owsianki na śniadanie, a na obiad dania z parowaru (szybkie i tanie), kolacja warzywa, albo jakiś jogurt, kefir itp.



 
 
Zdrowe jedzenie
Kamiś 
Jak najdalej...



Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 661
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-10-28, 20:35   

Wiesz, ja przez to siedzenie całymi dniami w domu zyskałem całkiem niezłej nadwagi ale udało mi się już praktycznie to zredukować przez ostatnie miesiące (- 15 KG od czerwca).
Najważniejsze to nie traktowanie żołądka jak śmietnika, jedzenie nieprzetworzonej żywności (jak masz problemy z cerą np. trądzik to w przeciągu miesiąca zauważysz znaczną poprawę - uwierz).

Ja wykluczyłem całkowicie:
Cały nabiał - jaja, mleko, twarogi, jogurty
Mięso - piersi z kurczaka (na początku jadłem codziennie, ale po przerzuceniu się na ryby zauważyłem znaczną poprawę cery ;) )
No i nie jem żadnych słodyczy!

Ogólnie tak wygląda mój cały dzień -
(buraki poprawiają pracę wątroby co wpływa korzystnie przy problemach ze skórą)




 
 
Zdrowe jedzenie
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-30, 22:31   

thunderstruckk, byłabym Ci bardzo wdzięczna za podesłanie tej diety. Chodzi mi o pomysły na posiłki, które mogłabym sobie zaplanować gdy już zapiszę się na siłownię.
Czuczi napisał/a:
Naamah, u mnie sprawdziło się jedzenie owsianki na śniadanie, a na obiad dania z parowaru (szybkie i tanie), kolacja warzywa, albo jakiś jogurt, kefir itp.

Wszystko da się na tym zrobić zamiast np. piec czy smażyć? Nigdy nie miałam czegoś takiego więc nie wiem, ale może sobie sprawię...

Kam1l96, chcesz mi powiedzieć, że to co wstawiłeś to Twoje jedyne posiłki w ciągu dnia?




 
 
Zdrowe jedzenie
Kamiś 
Jak najdalej...



Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 661
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-10-31, 07:30   

Naamah napisał/a:

Kam1l96, chcesz mi powiedzieć, że to co wstawiłeś to Twoje jedyne posiłki w ciągu dnia?


Tak :D




''Wielka miłość zdarza się w życiu tylko raz, wszystko, co następuje potem, jest tylko szukaniem tej utraconej miłości." (M. Hłasko)
 
 
Zdrowe jedzenie
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2014-11-01, 09:52   

Kam1l96, nie chcę być wredna, ale przy takiej diecie efekt jojo masz murowany. Przecież to nawet nie są pełnowartościowe posiłki.



Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
Ostatnio zmieniony przez thunderstruckk 2014-11-01, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Zdrowe jedzenie
Kamiś 
Jak najdalej...



Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 661
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-11-01, 09:58   

thunderstruckk napisał/a:
Kam1l96, nie chcę być wredna, ale przy takiej diecie efekt jojo masz mutowany. Przecież to nawet nie są pełnowartościowe posiłki.


Jojo to pojęcie względne, jak się od razu wróci do starych nawyków żywieniowych, bez liczenia kcal to zapewne tak będzie. Ja po realizacji celu planuję stopniowo zwiększać makro, tak ze 100 kcal / tydzień i będzie spoko ;)




''Wielka miłość zdarza się w życiu tylko raz, wszystko, co następuje potem, jest tylko szukaniem tej utraconej miłości." (M. Hłasko)
 
 
Zdrowe jedzenie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12