Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zdrowe jedzenie
Autor Wiadomość
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2012-02-06, 13:11   Zdrowe jedzenie

Evicka, Niby tak ale panga żyje w zanieczyszczonych wodach przez co stężenie szkodliwych toksyn jest duże.
Tak kiedyś wyczytałam.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2014-02-14, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zdrowe jedzenie
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-02-06, 13:18   

A jaką masz gwarancję na to, że te wszystkie inne "zdrowe" rybki żyją w pięknych, czyściutkich stawach? :>



 
 
 
Zdrowe jedzenie
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2012-02-06, 13:18   

Ja gdzieś czytałam, że panga nie ma żadnych składnikow odżywczych. A to , że żyje w mulastych wodach, to już szczegół :D



Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Zdrowe jedzenie
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2012-02-06, 13:19   

Evicka, jest teraz jakaś lista wydana z najzdrowszymi rybami. Mozna w necie poszukać. Zatwierdzona przez Ministerstwo :P



Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Zdrowe jedzenie
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-02-06, 13:20   

Tylko, że te najzdrowsze są bleee :D



 
 
 
Zdrowe jedzenie
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2012-02-06, 13:22   

O rany, Mercy przeniosłaś posta i myślałam, że coś narozrabiałam xD

Pojadę po krawędzi ale co tam. Z tego co wiem to każda grupa krwi ma zalecane inne składniki codziennej diety. Więcej o tym tutaj

Co do ryb to często po nie, żywe, można pojechać do hodowli ;) wtedy ma się większą pewność co się kupuje.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Zdrowe jedzenie
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-02-06, 13:22   

No karp to jest w ogóle ohydny. O.o Już nie mówiąc w jakich jest zajebistych warunkach sprzedawany w marketach przed świętami. :evil:



 
 
 
Zdrowe jedzenie
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2012-02-06, 13:28   

Nienawidzę karpia. Smak ma ohydny, a żywy okropnie śmierdzi. Jak pracowałam przed świętami, to każda osoba z karpiem była dla mnie traumą.



Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Zdrowe jedzenie
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-06, 18:20   

Mercy napisał/a:
Dyskusja na temat zdrowego jedzenia :)

Można by zacząć od tego, że ma moim egzaminie z biotechnologii żywności za użycie stwierdzenia "zdrowe jedzenie" się oblewało, bo czegoś takiego nie ma :D
Jest jedzenie bezpieczne, jedzenie ekologiczne, jedzenie wysokowartościowe... ale zdrowego nie ma... przynajmniej wśród pojęć oficjalnych w naukach o żywności.
Teoretycznie jedzenie dopuszczone do sprzedaży powinno być bezpieczne... czyli zawierać takie ilości toksycznych związków (pestycydy, herbicydy i inne cuda), które można spożywać przez całe życie bez powodowania niekorzystnych zmian w organizmie... w praktyce niektórzy twierdzą, że nawałnica zaburzeń hormonalnych wśród ludzi może być związana ze stosowaniem niektórych środków ochrony roślin na przykład wycofanego już, ale dawniej chętnie używanego DDT.
Co do wartości odżywczych to w przypadku warzyw i owoców największe znaczenie mają nie tyle warunki hodowli rośliny co warunki i czas ich przechowywania po zebraniu... dlatego im świeższe warzywa i owoce tym więcej składników odżywczych zawierają... dlatego można się zastanowić nad zakupem truskawki, która leży tydzień w koszyczku w Biedronce...




 
 
Zdrowe jedzenie
murango 



Wiek: 33
Dołączyła: 03 Sty 2011
Posty: 456
Skąd: ...

Wysłany: 2012-09-07, 21:02   

Emaleth napisał/a:
dlatego można się zastanowić nad zakupem truskawki, która leży tydzień w koszyczku w Biedronce...


Aż mnie ciarki przeszły. Myślę, że w ogóle najlepiej omijać markety szerokim łukiem, ale z drugiej strony w małych przydomowych sklepach jest to samo tylko dwa razy drożej ; < I tak człowiek musi jeść to, co jest w sklepie, a tam raczej rzadko można znaleść cos bez dodatku różnych chemicznych paskudztw, które obnijają się pózniej na naszym zdrowiu.




"Każda godzina rani. Ostatnia zabija."
 
 
 
Zdrowe jedzenie
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-08, 11:31   

Emaleth napisał/a:
Jest jedzenie bezpieczne, jedzenie ekologiczne, jedzenie wysokowartościowe... ale zdrowego nie ma..


Jak krowa jest zdrowa, to jest zdrowe jedzenie. Jak krowa jest szalona, to jest niezdrowe jedzenie ;)




 
 
Zdrowe jedzenie
dragon29 


Wiek: 41
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 101
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-10-21, 19:48   

Na pewno nie jeść czegoś czego się nie wie co się je np hamburgery, po drugie czytać etykiety unikać produktów słodzonych np aspartamem i unikać konserwantów typu E

http://www.wegetarianie.pl/htmlp-10.html




 
 
Zdrowe jedzenie
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-21, 19:56   

dragon29 napisał/a:
unikać konserwantów typu E

Zwłaszcza, że każdy dodatek do żywności jest na liście jakimśtam numerem E. Włącznie z jak najbardziej naturalnymi składnikami jak żelatyna, koszenila czy chlorofil.




 
 
Zdrowe jedzenie
99ewap 


Dołączyła: 30 Wrz 2012
Posty: 130
Skąd: waniliowe niebo

Wysłany: 2012-10-21, 20:09   

myślę ze nie kupować gotowych dań tylko jak najprostsze produkty i gotować samemu wtedy wiemy co mamy w potrawie :)

tak apropo:patrzec po skladzie widzialam kiedys "śledzie w śmietanie" gdzie o zgrozo...nie było śmietany w skladzie tylko jakiś blizej nie określony biały płyn




 
 
Zdrowe jedzenie
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-10-24, 21:48   

Mercy napisał/a:


Jest fajny program na TVN Style

"Wiem co jem i wiem co kupuję"


Oglądałam to już kilka razy. Warte uwagi. Można się nauczyć rozpoznawać te niepożądane składniki w jedzeniu.




Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Zdrowe jedzenie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12