Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Desery
Autor Wiadomość
kathika*** 



Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 827
Skąd: śląskie

Wysłany: 2012-05-31, 19:57   

Czuczu i gdzie te obiecane przepisy :) ? Apetycznie wyglądają i chętnie zrobiłabym takie w domu, zwłaszcza , że młody jak zobaczył te fotki to mi obślinił mi monitor :D

[ Dodano: 2012-05-31, 19:58 ]
Sorrki, miało być Czuczi :)




"Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy"

Haruki Murakami
 
 
 
Desery
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-31, 20:47   

O kurde - zapomniałam :lol:

Zaraz poszukam u siebie w szpargołach i przepiszę tu :)




 
 
Desery
azazello88
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-12, 14:51   

Hej :) Robię za tydzień wieczór hazardowy ze znajomymi i chcę zrobić coś deserowego, tylko nie wiem co jest w miarę proste i baaardzodobre :P

Proszę, pomóżcie :)




 
 
Desery
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-11, 21:04   

3 szklanki mąki tortowej

16 dag orzechów włoskich

1/2 szklanki cukru drobnego

2 żółtka

kostka masła extra

2 łyżki śmietany 18%

2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia

1 cukier wanilinowy


Orzechy włoskie dokładnie przebrać, tak aby pozbyć się ewentualnych łupinek, następnie drobniutko posiekać lub zmielić. Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia i przesiać na stolnicę. Żółtka utrzeć mikserem z cukrem i cukrem wanilinowym. Z lodówki wyjąć mocno schłodzone masło i posiekać z mąką, następnie dodać do mąki i masła utarte żółtka z cukrami, śmietanę oraz posiekane orzechy włoskie i zagnieść kruche ciasto. Z ciasta uformować kulę, którą należy owinąć w folię i schłodzić w lodówce 30-40 minut. Po tym czasie ciasto wyjąć z lodówki i podzielić na dwie części, jedną część rozwałkować a drugą włożyć z powrotem do lodówki. Z ciasta wykrawać kieliszkiem ciasteczka o średnicy 3-4 cm i na każdym wycisnąć widelcem wzorek. Oczywiście Kochani kształt waszych ciasteczek może być dowolny. Ciasteczka układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia w odległości 3 cm jedno od drugiego, i pieczemy 12 minutek w piekarniku nagrzanym do 200 stopni (należy jednak pilnować ciasteczek aby się nie spaliły i blachę ułożyć tak w połowie piekarnika). Potem studzimy je i zajadamy.





90 dag mąki
25 dag masła - UWAGA!!! masła nie rozpuszczać ma mieć temp pokojową.
25 dag miodu naturalnego
15 dag cukru
3 jajka
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody oczyszczonej rozpuszczonej w letniej wodzie ok 2-3 łyżkach
1 łyżka oleju
1 łyżka kawy mielonej
8 łyżek kakao
3 paczki przyprawy do pierników

Przygotowanie:
Wszystkie składniki na ciasto umieścić w misce i razem wyrobić - ciasto może być trochę luźniejsze.
Pozostawić w zimnym miejscu na kilka godzin aż stężeje.
Po tym czasie rozwałkować na grubość ok 0,5 cm i wyciskać foremkami dowolne kształty. Piec w piekarniku rozgrzanym do temperatury 180 C przez ok 10 min.
Pierniki przechowywać w metalowych puszkach ok 1-2 tygodni w suchym i chłodnym miejscu. Wtedy nabiorą wilgotności i aromatu.

UWAGA! moje ciasto przy wałkowaniu bardzo się kruszyło jednak jak ociepliło się trochę kruszyły się tylko boki i bez problemów wygniatałam foremkami pierniki bez podsypywania mąką.





Zrobiłam dzisiaj też kruche ciasteczka z przepisu Mercy i ozdobiłam.
Tak wyszło:






 
 
Desery
kathika*** 



Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 827
Skąd: śląskie

Wysłany: 2013-01-17, 10:40   

Ma z Was ktoś sprawdzony ŁATWY przepis na ciasto z masą makową? Jeśli tak to poproszę :D



"Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy"

Haruki Murakami
 
 
 
Desery
kathika*** 



Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 827
Skąd: śląskie

Wysłany: 2013-01-17, 10:57   

Dzięki, testowałaś jakieś przepisy tam zamieszczone?



"Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy"

Haruki Murakami
 
 
 
Desery
kathika*** 



Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 827
Skąd: śląskie

Wysłany: 2013-01-17, 12:06   

To super, jest nadzieja, że i mnie się uda. Wypróbuję :D



"Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy"

Haruki Murakami
 
 
 
Desery
aniulka
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-18, 01:53   

Mercy napisał/a:
Bardzo dużo przepisów z tego bloga robię, mąż też (torty, pączki)

Nawet ciasto francuskie robiłam sama :D i wyszło idealnie, chociaż pracochłonne :)
Wszystkie przepisy jakie robiłam wyszły tak jak powinny i były bardzo dobre :)



Ja zapewne też coś z tego wypróbuję. Tylko jak znajdę troszke czasu :)




 
 
Desery
Silentio
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-18, 18:19   

Wreszcie pomoc dla mojego wątpliwego talentu kucharskiego :D Dzięki Mercy,



 
 
Desery
LightingOwl 



Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 336
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-04-17, 16:33   

A no to ja dodam ciacho ode mnie :D na swoje urodziny robiłem wiec przepis sprawdzony :)

Ciasto Pychotka (ahh te nazwy)

Biszkopt:
4 jajka
4 łyżki mąki
4 łyżki cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Białka ubić z cukrem i dodać żółtka, a następnie mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia.
Wszystko dokładnie wymieszać na jednolitą masę. Gotowe ciasto wylać na przygotowaną blaszkę. wstawić do nagrzanego piekarnika i upiec.

Masa budyniowa:
2.5 szklanki mleka szklanki
pół szklanki cukru
pół kostki margaryny
3/4 szklanki mąki
Zagotować 1.5 szklanki mleka, w pozostałym mleku zozrobić mąkę z cukrem i żółtkami
Tak przygotowaną masę, mieszając wlać do gotującego się mleka i ugotować budyń.
Gdy budyń zgęstnieje i nieco przestygnie utrzeć z margaryną.
ODE MNIE: Długo gęstnieje więc cierpliwości i na małym ogniu żeby nie przypalić.

Dodatkowo:
1/2 śmietany 30%
2 łyżki cukru pudru
2 opakowania "śmietana-Fix"
gorzka czekolada
3 paczki herbatników
krakersy (tak, takie słone)
puszka słodzonego mleka skondensowanego
Mleko w puszcze włożyć do garnka z wodą i gotować 1h i 45minut, aby powstał karmel.
Mocno schłodzoną śmietanę ubićz dodatkiem cukru pudru i "śmietana-Fix"
Na wystudzony biszkopt wyłożyć ciepła masę budyniową, a na niej ułożyć herbatniki.
Na herbatnikach rozsmarować przestudzony karmel i ułożyć warstwę krakersów.
Na krakersy wyłożyć bitą śmietanę i całość posypać drobno startą czekoladą.
Schłodzić w lodówce.
ODE MNIE: Z tego co pamietam te mleka są gotowe że nie trzeba ich gotować i
chyba takiego użyłem ale nie jestem pewien, nie pamietam już.
Ja także nie schłodziłem w lodówce i było OK, ale taki jest przepis więc daje cały.




 
 
Desery
AliCS 



Dołączyła: 02 Lis 2013
Posty: 71
Skąd: Radom

Wysłany: 2013-11-06, 23:17   Deser na specjalną okazję

15 listopada w końcu będę miała okazję spędzić czas sam na sam z moim chłopakiem. Wcześniej nie było takiej możliwości, ze względu na to, że jestem jeszcze licealistką i mieszkam z mamą i siostrą. 15-stego obydwie wyjeżdżają, a ja zostaję w domu. Przyjdzie do mnie mój ukochany. <3 Chciałabym go trochę zaskoczyć i zdrobić mu coś pysznego, tak, żeby zajadał się z uśmiechem na twarzy. :) Niestety jestem trochę "ciemna" w sprawach kulinarnych i nie mam pomysłu na oryginalny, smaczny deser. Chcę żeby to było coś niezbyt trudnego w przygotowaniu, ale zarazem pomysłowego, czego przeważnie nie robi się w domu na co dzień. :) Może macie jakieś pomysły lub pomożecie mi i znajdziecie przepisy na desery i mi je podacie? Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie propozycje.

PS. Mile widziane propozycje deserów z kremem, ponieważ mój chłopak uwielbia wszystko co kremowe.




Najgłębiej patrzą oczy, które najwięcej płakały.
Najbardziej kochają serca, które najwięcej cierpiały.
Ostatnio zmieniony przez Ella 2015-06-28, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Desery
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-11-06, 23:21   

Chryste Panie. Czytając to mój perwers osiągnął poziom Czomolungmy.



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Desery
AliCS 



Dołączyła: 02 Lis 2013
Posty: 71
Skąd: Radom

Wysłany: 2013-11-06, 23:29   

PanFoster napisał/a:
Chryste Panie. Czytając to mój perwers osiągnął poziom Czomolungmy.


Mogę wiedzieć z jakiego powodu?




Najgłębiej patrzą oczy, które najwięcej płakały.
Najbardziej kochają serca, które najwięcej cierpiały.
 
 
Desery
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-11-06, 23:31   

AliCS, spoczko luz, Ty nie napisałaś nic złego, czy nietaktownego. To ja mam tak ekhm... rozbieżne myśli. :D

Żeby nie było :offtop:

http://www.domowe-wypieki...trojczekoladowy




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Desery
AliCS 



Dołączyła: 02 Lis 2013
Posty: 71
Skąd: Radom

Wysłany: 2013-11-06, 23:35   

PanFoster, w sumie po ponownym przeczytaniu moich wypocin.. chyba wiem już o czy mowa. :) Ładnie wygląda ten serniczek, choć nie wiem, czy może zrobić coś innego.

Oczywiście bez obrazy, bo bardzo lubię serniki, choć jeszcze nie to, czego szukam.




Najgłębiej patrzą oczy, które najwięcej płakały.
Najbardziej kochają serca, które najwięcej cierpiały.
 
 
Desery
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13