Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Desery
Autor Wiadomość
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-07, 09:02   

robiłam wszystkie 3 desery z winiary Pomysl na... ten panna cotta jest jadalny, ten carmelowy jest po prostu ochydny, sos wszystko psuje a tiramisu jest pyszne i właśnie aktualnie je zjadam :)



 
 
Desery
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-06, 19:53   

Będę miała na święta w domu gościa - kolega męża się do nas wbił. A że w sumie ani my zbytnio świąt nie obchodzimy, ani on, to mamy zamiar zrobić jutro jakiegoś grila i "trochę" alko... W niedzielę obiad - bez problemu ale potrzebuję przepis na jakieś łatwe ciasto. Łatwe ale nie byle jakie. Macie coś?



 
 
Desery
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-06, 20:54   

A masz jakiś przepis, dla osób mało kapliwych? :D



 
 
Desery
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-06, 21:32   

Ooo dzięki! Spróbuję jutro :*



 
 
Desery
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-07, 11:53   

Wygląda na to, że sie udało:D



 
 
Desery
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-07, 11:59   

Z tego pierwszego, co mi podałaś :)



 
 
Desery
kathika*** 



Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 827
Skąd: śląskie

Wysłany: 2012-04-14, 17:37   

Mazurek (tylko z nazwy), z trzech warst ciasta i masą grysikową. Nie wiem jakie wyszło bo jeszcze nie kosztowałam, ale to był pierwszy i ostatni raz gdy go robiłam, bo pracochłonny trochę i na ogół nie chce mi się babrać z takimi ciastami. Gdyby nie to że jadłam to ciacho w pracy (koleżanka przyniosła na degustację) to pewnie bym sobie darowała.



"Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy"

Haruki Murakami
 
 
 
Desery
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-14, 17:56   

Robiłam z mamą chyba to samo... I wszytko zepsułyśmy, ale jak to bywa z naszym talentem, obudził się w nas i uratowałyśmy to nieszczęsne ciacho :D A winę zrzuciłyśmy na przepis. Ciasto się połamało przy wyjmowaniu z blachy, a masa...cóż bardziej przypominała kaszkę dla dziecka, którą można wypić z butelki ze smoczkiem xD Ale po akcji ratowniczej było przepyszne, i nawet jedzone w dużych ilościach nie mdliło. Pychotka :"D
Cisto, które piekłaś było z miodem?

Ja uwielbiam ciasto "Cappuccino" -> przepis można znaleźć na każdym opakowaniu Cappuccino Mokate. No bo jak można nie lubić ciasta, w którym jest bita śmietana? :)




 
 
Desery
kathika*** 



Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 827
Skąd: śląskie

Wysłany: 2012-04-14, 18:16   

mad_mind najwyraźniej to było to samo ciasto. Mnie się co prawda nie łamało przy wyjmowaniu z blachy a masa w miare ścisła, jedynie podczas wylepiania blachy ciastem myślałam, że szału dostanę. Póki co leżakuje w lodówce, bo najważniejszy degustator (czyli mój mąż) jeszcze nie wrócił do domku więc nie wiem czy dobre wyszło.



"Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy"

Haruki Murakami
 
 
 
Desery
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-14, 18:51   

kathika*** napisał/a:
jedynie podczas wylepiania blachy ciastem myślałam, że szału dostanę

Haha, właśnie, w przepisie pisało, że trzeba rozwałkować, a się nie dało rozwałkować, bo się normalnie... no sypało. Ale i tak było dobre :)




 
 
Desery
kathika*** 



Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 827
Skąd: śląskie

Wysłany: 2012-04-15, 18:08   

Mnie się koszmarnie kleiło, ale faktycznie pychotka ciasto, nawet mój wybredny syn się nim zajada :D . Warto było się pomęczyć a ponieważ ciasto jest raczej sycące , to tym sposobem nie musiałam dzisiaj piec drugiego ciasta (jak to zawsze bywa w weekendy) :D



"Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy"

Haruki Murakami
 
 
 
Desery
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-08, 20:07   

a ja ciasto jogurtowe z jabłkami :)



Ostatnio zmieniony przez Camaleao 2012-05-18, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Desery
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-18, 21:47   

Robiłam dziś ciasto shrek :)
wygląda tak:


Wyszło super - nawet mężowi smakowało.

Robiłam też bananowiec:


no i standardowo karpatkę :)

Kurde, i pomyśleć, że nie zjem nawet kawałka...




 
 
Desery
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3155
Skąd: Europa

Wysłany: 2012-05-18, 22:24   

Czu, poproszę o przepisy. *-* choć i ja nie mogę słodkiego jeść. :<



"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Desery
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-18, 22:37   

wrzucę jutro :*



 
 
Desery
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11