Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
dni płodne
Autor Wiadomość
dorota1877 


Wiek: 36
Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 340
Skąd: sama nie wiem

Wysłany: 2018-04-26, 09:42   dni płodne

Witam czy osoba która ma nie reguralne cykle ma coś takiego jak dni płodne. Myślałam o mierzeniu temperatury ale nie wiem czy jest sens.


W jakim czasie od ostatniego okresu widać ciążę.




Ostatnio zmieniony przez Żurawek 2018-04-26, 10:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dni płodne
eithné
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-26, 11:47   

Jest sens. Po owulacji temperatura spada, więc obserwując temperaturę będziesz w stanie określić, kiedy mniej więcej nastąpiła i być może przewidzieć prognozy na kolejne cykle. Ewentualnie możesz poprosić ginekologa o obserwację cyklu i lekarz sam ustali, czy masz owulację.

Ciążę widać w terminie spodziewanej miesiączki, czasami wcześniej, czasami później. Zależy od czułości testu, dnia w którym nastąpiła owulacja i tego, jak szybko rośnie stężenie beta hcg we krwi. Przy standardowej długości cyklu będzie to ok. 28-30 dni, ale jeśli nie wiesz, kiedy była owulacja, to nie ocenisz tego w ten sposób.

Możesz też kupić testy owulacyjne.




Ostatnio zmieniony przez 2018-04-26, 11:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
dni płodne
Lisa
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-26, 11:54   

dorota1877, myślę, że sama nieregularność cyklu nie powoduje braku dni płodnych. Jeśli już dojdzie do owulacji, to czy nastąpiła ona w przepisowym terminie chyba nie jest istotne. Inna sprawa to powód tych nieregularnych cykli. Jeśli występują u Ciebie zaburzenia hormonalne lub jakieś inne problemy zdrowotne, to one mogą wpływać na płodność, nawet jeśli dojdzie to owulacji.
Jeśli chodzi o domowy test ciążowy najlepiej zaczekać 10 dni, żeby jego robienie w ogóle miało większy sens.




 
 
dni płodne
dorota1877 


Wiek: 36
Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 340
Skąd: sama nie wiem

Wysłany: 2018-04-26, 17:54   

Lisa napisał/a:
dorota1877, myślę, że sama nieregularność cyklu nie powoduje braku dni płodnych. Jeśli już dojdzie do owulacji, to czy nastąpiła ona w przepisowym terminie chyba nie jest istotne. Inna sprawa to powód tych nieregularnych cykli. Jeśli występują u Ciebie zaburzenia hormonalne lub jakieś inne problemy zdrowotne, to one mogą wpływać na płodność, nawet jeśli dojdzie to owulacji.
Jeśli chodzi o domowy test ciążowy najlepiej zaczekać 10 dni, żeby jego robienie w ogóle miało większy sens.





Wszystkie badania wychodzą w normie jedynie prolaktyna jest ciut za wysoka. 17 maja kazał mi iść na usg




 
 
dni płodne
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-04-26, 18:25   

dorota1877, ja mam bardzo nieregularne i mam dni płodne, ginekolog stwierdził i też to "czuję".



 
 
dni płodne
dorota1877 


Wiek: 36
Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 340
Skąd: sama nie wiem

Wysłany: 2018-04-26, 18:32   

ja potrafię nie mieć 3 miesiące



 
 
dni płodne
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-26, 20:43   

Generalnie samo mierzenie temperatury wiele nie daje, natomiast polecam mierzenie temperatury w połączeniu z metodami objawowymi (nazywa się to metodą Roztzera, internety piszą o tym sporo). Regularność cykli nie ma tam generalnie znaczenia, dni płodne są wtedy, kiedy występuje faza niższych temperatur oraz odpowiedni charakter śluzu, dni niepłodne kilka dni (3-4) po skoku temperaturowym po dniu szczytu.
Lisa napisał/a:
Jeśli występują u Ciebie zaburzenia hormonalne lub jakieś inne problemy zdrowotne, to one mogą wpływać na płodność, nawet jeśli dojdzie to owulacji.

I jeśli masz jakieś zaburzenia hormonalne, to warto zacząć leczenie od wizyty u lekarza i wszystkich badań, a potem dopiero przeszukiwać internety. :)




 
 
dni płodne
dorota1877 


Wiek: 36
Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 340
Skąd: sama nie wiem

Wysłany: 2018-04-27, 06:40   

Arya napisał/a:
Generalnie samo mierzenie temperatury wiele nie daje, natomiast polecam mierzenie temperatury w połączeniu z metodami objawowymi (nazywa się to metodą Roztzera, internety piszą o tym sporo). Regularność cykli nie ma tam generalnie znaczenia, dni płodne są wtedy, kiedy występuje faza niższych temperatur oraz odpowiedni charakter śluzu, dni niepłodne kilka dni (3-4) po skoku temperaturowym po dniu szczytu.
Lisa napisał/a:
Jeśli występują u Ciebie zaburzenia hormonalne lub jakieś inne problemy zdrowotne, to one mogą wpływać na płodność, nawet jeśli dojdzie to owulacji.

I jeśli masz jakieś zaburzenia hormonalne, to warto zacząć leczenie od wizyty u lekarza i wszystkich badań, a potem dopiero przeszukiwać internety. :)





Byłam u ginekologa i robił mi badania wszystkie wyszły w normie


<<< Dodano: 2018-04-27, 19:32 >>>


Jednobarwna napisał/a:
dorota1877, ja mam bardzo nieregularne i mam dni płodne, ginekolog stwierdził i też to "czuję".





Też nie masz go po 3 miesiące jak ja




 
 
dni płodne
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-04-27, 22:52   

dorota1877, nie, mam każdego miesiąca, tyle, że nigdy nie mam pewności kiedy się zacznie i kiedy się skończy. Nieregularne miesiączki to wynik brania psychotropów. Mi lekarz powiedział, że tak długo jak będę je brać, tak długo będzie nieregularnie. Bywało tak, że mialam różnice dwa tygodnie za szybko albo dwa tygodnie za późno. Endokrynolog też stwierdził, że to wina leków. Dopóki nie będę planowała dzieci, co raczej się nie zdarzy, chyba że wpadka to wcale mi to nie przeszkadza. Teraz mam bardziej unormowane ale zawsze mam jakiś zakres "błędu" no i prowadzę kalendarzyk w telefonie, który dużo ułatwia.



 
 
dni płodne
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14