Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Wegetarianizm, weganizm

Czy popierasz wegetarian i wegan?
Tak, popieram obie grupy.
49%
 49%  [93]
Zgadzam się jedynie z wegetarianami.
18%
 18%  [35]
Zgadzam się jedynie z weganami.
4%
 4%  [8]
Nie popieram ani wegetarianizmu, ani weganizmu.
28%
 28%  [53]
Głosowań: 189
Wszystkich Głosów: 189

Autor Wiadomość
Kappa 
Kappa



Wiek: 18
Dołączył: 31 Gru 2014
Posty: 996
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-03-09, 15:07   

Ja w ogóle nie rozumiem osób, które nie jedzą mięsa... to jest po prostu dobre. Nie potrafię zrozumieć ich ideologi. Aczkolwiek nie przeszkadza mi to.
A co do ryby, to też mięso, więc albo wcale, albo niech nie nazywają się weganami (wybaczcie, jak źle odmieniam te słowa związane z wegetarianizmem :P ).




They say we die twice,
Once when the breath leaves our body and once, When the last person we know says our name
 
 
Wegetarianizm, weganizm
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-09, 16:04   

MuniekB, to tylko kwestia gustów i smaków - ja mogłabym powiedzieć, że nie rozumiem osób jedzących mięso, bo jest po prostu niedobre. ;)



 
 
Wegetarianizm, weganizm
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-09, 16:25   

Cezar00 napisał/a:
i według niej ryba to nie mięso

Zapytaj się jej czym jest ryba, czy zalicza to do kategorii warzyw, owoców czy do czego? :D




 
 
Wegetarianizm, weganizm
Kappa 
Kappa



Wiek: 18
Dołączył: 31 Gru 2014
Posty: 996
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-03-09, 17:35   

Arya, yhym, masz racje. Wszystko zależy od tego jaki druga osoba ma gust czy smak. Grunt to nie robić z tego powodu kłótni itd..



They say we die twice,
Once when the breath leaves our body and once, When the last person we know says our name
 
 
Wegetarianizm, weganizm
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-03-27, 01:43   

Arya napisał/a:
to tylko kwestia gustów i smaków
Dokładnie. Mam koleżankę, która nie jest wegetarianką ani weganką, ale nie je mięsa dlatego, że po prostu jej nie smakuje.



Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Wegetarianizm, weganizm
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-03, 12:45   

Zastanawiam się nad jedną sprawą i chciałabym zapytać Was o opinię.
Na diecie wegetariańskiej i wegańskiej czułam się bardzo dobrze, ale zauważyłam, że za każdym razem po powrocie do mięsa naturalnie traciłam kilka kilogramów. Nigdy nie miałam nadwagi, bo chyba nie mam do niej skłonności, ale rzeczywiście na diecie bezmięsnej stawałam się trochę większa. I podobnie jest z wegetarianami, których znam - są to raczej pulchniejsze osoby, z nadwagą lub na granicy wagi prawidłowej.

Myślicie, że to zbiegi okoliczności, czy rzeczywiście jest jakieś wytłumaczenie na to, że wegetarianie i weganie są bardziej narażeni na przybieranie na wadze?




 
 
Wegetarianizm, weganizm
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-03, 13:03   

Daithi, mięso jest bogate w białko, które jest generalnie słabym źródłem energii. W diecie mięsnej generalnie jest mniej węglowodanów niż w diecie wegetariańskiej. Chcąc dostarczyć wystarczającą ilość białka za pomocą diety bezmięsnej, często dostarcza się też więcej węglowodanów. Poza tym proporcja składników odżywczych w obu dietach jest różna i może wpływać na procesy przemiany materii. Po trzecie... łatwiej najeść się do syta kotletem niż sałatką, więc możliwe też że podaż ilościowa jedzenia jest inna.



 
 
Wegetarianizm, weganizm
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-03, 13:10   

Scarlet Halo, dzięki za odpowiedź ;) .



 
 
Wegetarianizm, weganizm
Pennyroyal Tea 
Pennyroyal Tea



Wiek: 24
Dołączyła: 22 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-05-03, 17:06   

Daithi, ja natomiast mam zupełnie odwrotnie... Od kiedy nie jem mięsa, to także moja waga poszła trochę w dół, pomimo że raczej jestem chudą osobą.



 
 
 
Wegetarianizm, weganizm
Mamona 



Wiek: 27
Dołączyła: 16 Kwi 2016
Posty: 61
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-05-03, 17:12   

Za to mi waga się nie zmieniła wcale po przejściu na wegetarianizm :D No ale nie była to diametralna zmiana, mam wrażenie, że wciąż jem to samo i tyle samo, tylko że kawałek mięsa zastępuję czymś innym.



 
 
Wegetarianizm, weganizm
Pennyroyal Tea 
Pennyroyal Tea



Wiek: 24
Dołączyła: 22 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-05-03, 17:16   

Mamona, także nie odczułam właściwie żadnej zmiany. Nigdy nie przepadałam za mięsem, więc też jadłam je od niechcenia.



 
 
 
Wegetarianizm, weganizm
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-03, 19:34   

Moim zdaniem to nie zależy od jedzenia czy niejedzenia mięsa... a bardziej od tego, ile chemicznych rzeczy jemy na co dzień. Rzeczywiście znam wielu wegetarian, którzy mięso "rekompensują" sobie czekoladkami, drożdżówkami i innymi podobnymi... i faktycznie są na granicy prawidłowej wagi.



 
 
Wegetarianizm, weganizm
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-03, 19:40   

Pennyroyal Tea, Mamona, zazdroszczę w takim razie :) .

Arya, nie wiem, jak dokładnie wygląda dieta wegetarian, których znam (i raczej się nie dowiem, bo średnio mnie to interesuje), ale ja zdecydowanie w czasach wegetarianizmu nie ładowałam w siebie śmieci, bardzo siebie pilnowałam, żeby dostarczać odpowiednie wartości, byłam aktywna fizycznie i dbałam o to, żeby nie przytyć... Ale trafia do mnie wyjaśnienie Scarlet i myślę, że dla mnie taka ilość węglowodanów, jaka jest w diecie wegetariańskiej/wegańskiej była dla mnie zbyt duża.




 
 
Wegetarianizm, weganizm
Mamona 



Wiek: 27
Dołączyła: 16 Kwi 2016
Posty: 61
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-05-04, 08:34   

Ja też czasami zjem sobie jakieś chipsy, a za słodkie to bym mogła pokroić ;) Ale jestem owoco- i warzywolubem, więc zazwyczaj sięgam po jakiegoś banana, czy kiwi, jak mam ochotę coś przekąsić. Za mięsem specjalnie nie tęsknię, chociaż czasem wkurzam się, jak w restauracji mam do wyboru 2-3 dania. No ale rzadko jem poza domem.



 
 
Wegetarianizm, weganizm
Vitiatus Mikene
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-10, 18:10   

Nie jem mięsa od ponad miesiąca, jednak mój "duchowy" wegetarianizm zaczął się już w trzeciej klasie gimnazjum. Wynika to przede wszystkim ze strony ideologicznej, lecz również smakowej (kiedy spożywałem mięso, to niezbyt szczególnie mi smakowało). Myślę, że już pozostanę wegetarianinem "na linii prostej", ponieważ osiemnaście tuż tuż, i nikt siłą mnie nie przymusi do konsumpcji stworzeń. ;)
Z mojego otoczenia właśnie najgorsze jest to, w jaki sposób traktuje się ludzi o odmiennych poglądach. O ile niektóre abberacje są w pełni przez nie akceptowane, o tyle na przykład wegetarianizm/weganizm całkowicie jest *niedopuszczalny*.




 
 
Wegetarianizm, weganizm
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14