Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Tarczyca
Autor Wiadomość
Fearless 



Wiek: 28
Dołączyła: 08 Maj 2016
Posty: 299
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-06-21, 16:34   

Podzielę się swoim wielkim triumfem i paroma metodami, które wbrew rokowaniom specjalistów od medycyny europejskiej nastawiły moją patologiczną tarczycę xD
Po czterech latach walki z chorobą w końcu mam wyniki już prawie w normie, a USG pokazuje remisję objawów. W międzyczasie przez swoją chorobę raz trafiłam do szpitala, prosto na OIOM, a lekarz prowadzący już parę razy mówił, że mi nic nie pomaga, więc będzie trzeba mi tarczycę zniszczyć jodem. HA! Po dzisiejszej wizycie powiedział, że za pół roku kontrola i potem odstawiamy leki :D

Odeszłam od medycyny europejskiej, gdy po raz drugi lekarz zasugerował niszczenie tarczycy.
Polecam każdemu z chorą tarczycą poczytać o tradycyjnej medycynie chińskiej.
Według niej za niedoczynnością najczęściej stoi głównie stłumiony smutek, a za nadczynnością - złość. Już samo odreagowanie tłumionej przez wiele lat złości lub innej emocji może dużo dać.
Poza tym dieta - dietą można Hashimoto wbrew temu, co głosi medycyna europejska, wyleczyć całkowicie. Według medycyny chińskiej każdą niedoczynność jakiegoś organu można wyleczyć dietą.

Ja znam się tylko na nadczynności i chorobie Gravesa-Basedowa w tej kwestii - polecam odstawić wszelkie pobudzacze, czyli kawę, energetyki i inne używki. Generalnie wszystko, co pobudza bicie serca. Mi zostały już tylko papierosy i sporadycznie alkohol. Alkohol dla nadczynnościowców jest masakryczny, bo my musimy dbać o wątrobę, generalnie o układ trawienny w szczególności. Dlatego zupy i herbatki ziołowe (żeby wątroba miała cieplutko, a układ trawienny lepiej działał :) ) takie jak rumianek warto wprowadzić do diety.
Nie jeść kukurydzy. Unikać konserwantów tak bardzo, jak tylko się da. Ograniczyć spożycie glutenu.
Na nadczynność dieta nie pomoże tak w 100%, ale może trochę załagodzić działanie tarczycy.
Poza tym wszystko, co pomaga nauczyć się relaksować w zdrowy sposób, może pomóc. W okresie wahających się wyników TSH i FT4 ćwiczyć średnio możemy, ale medytować jak najbardziej.
Poza tym dwukrotnie skorzystałam z kuracji Kambo, jeśli jest wątek z medycyną niekonwencjonalną, to napiszę o niej.
Mam mega radochę z powodu prawie już wygranej walki z chorobą i nadzieję, że komuś moje wskazówki może pomogą. Być uzależnionym od leków do końca życia to słaba opcja, lepiej powalczyć o zdrówko :)




 
 
Tarczyca
Opuszczona
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-21, 20:43   

A ja powiem Wam, że mimo, iż leczę się od 16. roku życia tak naprawdę dopiero od niedawna czuję, że jestem na dobrej drodze. Wreszcie trafiłam do lekarki, która robi mi różnego rodzaju badania, przepisuje stosowne dodatkowe leki. Aktualnie biorę ***na zmianę z *** oraz luteinę. Mam problem z nadmiernym owłosieniem, szczególnie na twarzy, ale w innych miejscach na ciele również. I tyję niestety.

Na forum nie podajemy nazw leków poza dozwolonymi działami.|Ż

[ Komentarz dodany przez: Naamah: 2016-06-21, 21:48 ]
V. 7. Zabronione jest podawanie nazw handlowych leków oraz substancji czynnej (oprócz przeznaczonego do tego działu "Wszystko o lekach" i działu "Moje myśli zamienione na literki", a także tematu: "Forumowa pielęgniarka") lub innych niebezpiecznych substancji mogących stanowić zagrożenie, oraz metod ich użycia. Dopuszczalne jest podawanie nazw grup leków (np. SSRI, NLPZ).




Ostatnio zmieniony przez 2016-06-21, 20:49, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Tarczyca
SoGay 



Wiek: 30
Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 68
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-02-17, 21:33   

Ja mam niedoczynność, ale nie zamierzam brać leków do końca życia. Podobnie jak Fearless użyję medycyny wschodniej i dam znać :)



"We're born to be higher"
 
 
Tarczyca
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-02-19, 17:17   

Moje Hashimoto ostatnio ma u mnie raj na ziemi i rozhulało się niemiłosiernie. Jedyne co dziwne to chudnięcie, które w przypadku tej choroby jest absurdalne.
Czas znów zrobić USG.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Tarczyca
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 710
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-07-10, 08:41   

Też mam Hashimoto. Stwierdzone 4 lata temu, od roku łaskawie mam stałą dawkę ;)
Moje pierwsze depresyjne zachowanie było wywołane tarczycą. Potem się poprawiło, ale ostatnio trochę gorzej... i jeśli chodzi o wagę* to leki w żaden sposób mi nie pomagają - ale to odmienny temat.

Ktoś jeszcze próbował niekonwencjonalnych metod? Pomogła dieta, wyleczenie innych schorzeń, cokolwiek? Ponoć są takie przypadki i też się nad tym zastanawiam, jednak lekarze przepisują receptę i stwierdzają, że "to jeszcze nie do końca poznana jednostka chorobowa" :D

*waga: nie ma tu reguły. Moja mam tez ma Hashimoto, a jest i zawsze była chuda jak patyk.




 
 
Tarczyca
sanderka1000 



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Sie 2018
Posty: 81
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2018-08-31, 18:21   

Tarczyca... Kiedyś coś tam u mnie wykryli. Na początku bardzo się tym przejęłam, ale teraz totalnie to olałam. Brałam leki, ale przestałam. Badań regularnych już też nie robię. Ostatni raz byłam 2 lata temu... albo może więcej. I nie umiem teraz odróżnić czy moje gorsze stany są wynikiem tarczycy czy głowy.



"Byłem kim byłem, jestem kim jestem, stanę się kim zechcę..."
 
 
 
Tarczyca
Anonimowo123 


Dołączyła: 31 Sie 2018
Posty: 13
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2018-09-01, 11:49   

Czy są tu osoby, które miały stany depresyjne, a po unormowaniu wyników zniknęły?



 
 
Tarczyca
LuxioS
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-27, 00:16   

Ja również mam niedoczynność tarczycy, takie z niej beznadziejne choróbsko, ale tabletka i żyjemy dalej. :P Wiem tylko tyle, że leki pomogły bo schudłem od czasu, kiedy zacząłem je brać. Wyniki co 3 miesiące, telefonik do endokrynolog i życie toczy się dalej.



 
 
Tarczyca
Motyl 
talitha kum



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 1733
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-05-17, 19:57   

Niedoczynność tarczycy
Warto obejrzeć. :)




Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.
 
 
Tarczyca
20września 
20wrzesnia



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 675
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2019-08-29, 17:27   

Niedawno robiłam badania krwi i wyszło mi podwyższone TSH, prolaktyna i kortyzol. Byłam prywatnie u endokrynologa, dostałam od niej lek, kazała mi za około 2 miesiące powtórzyć badania, zrobić usg tarczycy oraz wykonać test obciążenia glukozą i insuliną.



 
 
Tarczyca
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-08-29, 18:14   

20września, co sugeruje lekarz? Jakaś diagnoza już jest?



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Tarczyca
20września 
20wrzesnia



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 675
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2019-08-29, 18:40   

Szamanka, właśnie nie. :|

Mówiłam jej, że przez długi okres czasu leczyłam się u psychiatry, brałam leki, ale leczenie zakończyło się w grudniu (a raczej ja zakończyłam, ale to już inna sprawa).
Cukier miałam zawsze podwyższony - 5,55 czyli tak na granicy. Muszę się przyznać, że uwielbiam słodycze, ale teraz staram się ograniczać. W rodzinie moja babcia i prababcia chorowały na cukrzycę. Nie robiłam nigdy testu obciążenia glukozą i insuliną. Kazała mi to już zrobić ginekolog, endokrynolog. Tylko moja lekarka rodzinna upiera się przy tym, że głupio zrobiłam idąc do endokrynologa, bo jest wszystko okej, wyniki nie są złe a zmęczenie może wynikać z bla bla bla... :D Dlatego zamierzam zmieniać lekarza rodzinnego, może przychodnię, bo tam też kiepsko z dobrymi lekarzami.

TSH wyszło mi ponad 6. Robiłam też anty tpo i jest prawidłowe. Kortyzol wyszedł ponad 34, ale endokrynolog mówi, że przez antykoncepcję może być podwyższone lub przez ciągły stres. Prolaktyna coś koło 29, więc nie jakoś drastycznie. Wszystko kazała powtórzyć za jakieś 2 miesiące.

Ogólnie często choruję, jakieś infekcje mam, włosy mi wypadają, mam problemy z żołądkiem, a najbardziej skarżę się na ciągłe zmęczenie, brak energii. :|




 
 
Tarczyca
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-08-29, 18:42   

20września, oby to było coś do zaleczenia. Super, jakby w ogóle do wyleczenia, choć z tarczycą to mało prawdopodobne.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Tarczyca
20września 
20wrzesnia



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 675
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2019-08-29, 18:45   

Szamanka, a jest szansa, że TSH i kortyzol jest powiększony przez cukier?



 
 
Tarczyca
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2019-08-29, 18:48   

20września, a tego to nie wiem :P Lekarzem nie jestem. Ja mam problem z tarczycą od lat a cukier mam idealny.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Tarczyca
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13