Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa praca
Autor Wiadomość
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2018-01-02, 14:14   

Jednobarwna, powiem Ci tak.
Rok temu byłam na techniku rachunkowości i zrezygnowałam, bo nic nie kumałam. Teraz zaczęłam pracę (bez przygotowania kierunkowego) i mówią, że szybko łapię, ale też mam zeszyt i każde nowe słowo notuję i sprawdzam, więc niejako uczę się sama.
Po wykładach wychodziłam głupsza niż przyszłam, ale jak chcesz znaleźć pracę w tym kierunku to dobrze po chociażby kursach programowych być. Przepisy i tak co chwila się zmieniają, więc trzeba dużo czytać np. gazet, tak się łatwiej oswaja z tematem.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Nowa praca
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-01-02, 14:15   

Jednobarwna, wszelkie statystyki mówią, że łatwiej jest iść na studia z rachunkowości i zrobić mgr, niż iść do szkoły policealnej i zdać egzamin zawodowy. Wymaga to dużo uwagi, opanowania masy przepisów (które wciąż się zmieniają) i umiejętności ich użycia w praktyce. Przedsiębiorcy cenią sobie tzw. kreatywnych księgowych, czyli takich, którzy potrafią w taki sposób wszystko rozpisać, żeby złamać prawo, nie łamiąc go. Matematycznie to tylko +, -, *, / i %.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Nowa praca
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-01-02, 16:10   

Delphi, to nie jest szkoła policealna tylko kurs.

A jakie kursy warto zrobic? Myślałam o techniku informatyki ale w sumie to nie wiem co warto.




 
 
Nowa praca
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-01-02, 17:02   

A co po kursie? Bez egzaminu zawodowego nie masz uprawnień.

Cytat:
A jakie kursy warto zrobic?

Wózki widłowe.

Jednobarwna napisał/a:
techniku informatyki

Po co? W informatyce i tak trzeba się uczyć samemu i nie papier, a umiejętności się liczą. Certyfikaty uzyskane z egzaminów organizowanych przez konkretne firmy, które uprawniają do serwisu ich sprzętu lub oprogramowania. Te testy (i naukę do nich) informatycy robią po pracy i po szkole. Nauka na informatyka ma sens, jak już zanim ją zaczniesz pracujesz w zawodzie (i masz wiedzę, która ci pozwala rozumieć co wykładowca mówi).




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Nowa praca
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-01-02, 17:04   

Delphi, po kursie jest egzamin.

Nie zamierzam pracować w sklepie więc wózki widłowe nie są mi potrzebne.

Ja tam się orientuje w wielu informatycznych rzeczach, interesuje mnie to, fakt nie wszystko wiem ale coś wiem.




 
 
Nowa praca
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-01-02, 17:31   

Wózki widłowe są przede wszystkim w magazynach. Ponadto... większość osób nie zamierza pracować <tu wstaw dowolne miejsce pracy>, apotem się okazuje, że rzeczywistość ma inne zamiary. Lepiej się przygotować na wszystkie możliwości. Pytałaś jaki warto i ten warto, bo wszystko wskazuje, że Polska staje się coraz bardziej Chinami Europy i u nas tylko fabryki i magazyny zagranicznych koncernów.


Taki egzamin?
Cytat:
Kwalifikacja A65 Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych
Kwalifikacja A36 Prowadzenie rachunkowości




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Nowa praca
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-01-02, 17:55   

Delphi napisał/a:
Cytat:
Kwalifikacja A65 Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych
Kwalifikacja A36 Prowadzenie rachunkowości



Nie wiem, nie piszą.

Delphi napisał/a:
Ponadto... większość osób nie zamierza pracować <tu wstaw dowolne miejsce pracy>, apotem się okazuje, że rzeczywistość ma inne zamiary.

Ja bym nie dostała zgody w medycynie pracy.




 
 
Nowa praca
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2018-01-02, 18:23   

Delphi, trochę naciągane statystyki. Wielu księgowych nie ma mgr z rachunkowości a technika, czy w ogóle inny kierunek studiów i robią kursy. Kreatywność przychodzi z czasem, wraz z praktyką. Przepisy co parę miesięcy są nowe i po prostu w tym trzeba być na bieżąco. Wszytko robi się w programach komputerowych, na które kursy wystarczają. Z resztą, dobrzy księgowi też wiszą co chwila na infolinii ZUS-u czy prawników o przepisy. Po prostu trzeba być bardzo na bieżąco z tym, co dzieje się w podatkach.

Inna rzecz, nie każdy kto idzie na studia jest potem dobrym specjalistą w wyuczonej dziedzinie. ;)




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Nowa praca
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-01-02, 18:28   

Szamanka, źle zrozumiałaś. Nie chodzi o to, że po studiach łatwiej znaleźć pracę w zawodzie, a o to, że łatwiej napisać pracę magisterską niż zdać egzamin zawodowy. To wcale nie świadczy o tym, że ktoś kto ma technika wie mniej.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Nowa praca
Misza
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-02, 18:34   

Delphi napisał/a:
Nauka na informatyka ma sens, jak już zanim ją zaczniesz pracujesz w zawodzie (i masz wiedzę, która ci pozwala rozumieć co wykładowca mówi).
No nie ma sensu, bo jak pracować w zawodzie nie posiadając żadnych umiejętności? :P A skoro masz wystarczające umiejętności by pracować w zawodzie, to po co "nauka zawodu"? Od czegoś trzeba zacząć i wszystko zależy czy kurs jest nastawiony na papier czy na zyskanie umiejętności, oraz ważniejsze - jak się samemu do tego podejdzie.

Delphi napisał/a:
Lepiej się przygotować na wszystkie możliwości. Pytałaś jaki warto i ten warto, bo wszystko wskazuje, że Polska staje się coraz bardziej Chinami Europy i u nas tylko fabryki i magazyny zagranicznych koncernów.
To lepiej być przystosowanym do oczekiwań pracodawców i zrobić choćby kurs spawania TIG, MAG i gwarantuję, że jeśli jest się ogarniętym, to robota jest za więcej niż najniższa krajowa na widlaku.

Moim zdaniem warto zdobywać jakiekolwiek kwalifikacje, które mogą zwiększyć szansę na znalezienie pracy powyżej 2100 brutto.




 
 
Nowa praca
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-01-02, 18:54   

abyss napisał/a:
Od czegoś trzeba zacząć i wszystko zależy czy kurs jest nastawiony na papier czy na zyskanie umiejętności, oraz ważniejsze - jak się samemu do tego podejdzie.


Byłam na kursie ECDL i większość chodziła tam tylko po to żeby dostać papierek a egzamin olać. Ja chodziłam bo dla mnie to było lekkie i przyjemne, no i zależało mi na certyfikacie a te kursy do tanich nie należą.

abyss napisał/a:
zrobić choćby kurs spawania TIG, MAG i gwarantuję, że jeśli jest się ogarniętym, to robota jest za więcej niż najniższa krajowa na widlaku.

To chyba nie dla mnie kursy.

Ja chcę kurs stolarstwa i tapicerstwa zrobić, pod kątem własnej działalności, ale to cholerstwo mega drogie jest.
Dlatego szukam innych kursów, darmowych, co by potem sobie zarobić i mieć na ww kursy.

Delphi napisał/a:
łatwiej napisać pracę magisterską niż zdać egzamin zawodowy

Dla mnie praca licencjacka z pedagogiki była droga przez piekło bo ja nie umiem pisać, 2 z polskiego się miało. Więc zdecydowanie bardziej wolę egzamin niż pisanie pracy. I te przedmioty które trzeba zdawać na maturze: matematyka, informatyka, fizyka i astronomia, wiedza o społeczeństwie, język obcy, geografia. I tak wiem, że matematyka i język obcy są obowiązkowe ale ja ich nie chcę drugi raz zdawać.




 
 
Nowa praca
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-01-02, 19:07   

abyss napisał/a:
nie ma sensu, bo jak pracować w zawodzie nie posiadając żadnych umiejętności? A skoro masz wystarczające umiejętności by pracować w zawodzie, to po co "nauka zawodu"?

Przecież wyjaśniłam - wiedzę z informatyki zdobywa się głównie w domu, ślęcząc godzinami przed monitorem. A studia w tym kierunku to kolejny papier. Obok dyplomów od Microsoftu czy Cisco.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Nowa praca
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2018-01-02, 20:21   

Delphi napisał/a:
Szamanka, źle zrozumiałaś. Nie chodzi o to, że po studiach łatwiej znaleźć pracę w zawodzie

Ale mi też nie. Napisałam, że wcale nie trzeba mieć magistra rachunkowości aby być dobrym księgowym. O to mi chodziło.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Nowa praca
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-01-02, 20:26   

Szamanka, no ja nigdzie nie napisałam, że trzeba mieć magistra.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Nowa praca
Misza
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-02, 20:33   

Cytat:
To chyba nie dla mnie kursy.
Wiem, to był trochę żart z proponowania komuś kursu na wózki widłowe.
Jednobarwna napisał/a:
Ja chcę kurs stolarstwa i tapicerstwa zrobić, pod kątem własnej działalności, ale to cholerstwo mega drogie jest.
Dlatego szukam innych kursów, darmowych, co by potem sobie zarobić i mieć na ww kursy.

Nie wiem skąd jesteś, ale w Krakowie jest coś takiego jak Centrum Kształcenia Praktycznego i tam są np. kursy zawodowe na stolarza itp. Moja znajoma tam była (co prawda na mechaniku pojazdów) i podobno generalnie stawiają na praktykę. Nauka darmowa, więc można zaryzykować, a zawsze jakieś umiejętności się wyniesie. Także rozejrzyj się czy jest coś podobnego w Twojej okolicy.
Delphi napisał/a:
Przecież wyjaśniłam - wiedzę z informatyki zdobywa się głównie w domu, ślęcząc godzinami przed monitorem. A studia w tym kierunku to kolejny papier. Obok dyplomów od Microsoftu czy Cisco.
Mówisz o techniku? Bo wiedzę na technika można nabyć bardzo łatwo. Ale praca technika informatyka, a informatyka po studiach to dwie zupełnie inne rzeczy.



 
 
Nowa praca
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12