Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Co słychać w pracy?
Autor Wiadomość
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2023-05-22, 13:16   

WhiteBlankPage., prawdopodobnie obije się to o Twój wniosek i wniosek Twojego byłego wówczas pracodawcy.
Bo jeżeli będziesz niezdolna do pracy ponad 30 dni, to L-4 będzie na byłego pracodawcę + on wystawi Z-3, a żebyś dostała chorobowe (od ZUS), to musisz jeszcze złożyć wniosek, bo nie dostaniesz zasiłku z automatu jak jest w przypadku chorowania powyżej 33 dni w trakcie zatrudnienia.
Zerknij na wniosek ZAS-53, bo go będziesz składać do ZUS.
Generalnie to powinnaś jeszcze zweryfikować to co napisałam na infolinii w ZUS, ale też już wiesz o co pytać a i myślę że od jutra będzie się tam dało dodzwonić.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Co słychać w pracy?
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2070
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2023-05-22, 14:41   

Euphoriall, o kurcze, myślałam, że jak jeszcze w okresie zatrudnienia, ale na wypowiedzeniu, dostanę ciągiem L4 i skończy się jakoś 14 dni po ustaniu stosunku pracy, to pójdzie wszystko z automatu, ale jeśli tak nie jest, to dzięki za wskazówki! <3



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Co słychać w pracy?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2023-05-22, 21:43   

WhiteBlankPage.,no jak. Zatrudnienie (z okresem wypowiedzenia włącznie? Bo to ważne przy dalszej części postu) masz do 30 czerwca. Wyrejestrują Cię od 1 lipca, bo zwolnienie chorobowe nie przedłuża okresu wypowiedzenia.
Tak jak napisałam, jeszcze sobie zweryfikuj w ZUS, bo Z-3 wystawi Ci pracodawca, ale z zasiłkiem (czyli kiedy składać wniosek w ZUS przede wszystkim, żebyś się z ręką w nocniku nie obudziła) to już mnie tak naprawdę zbytnio nigdy nie interesowało bo co po zatrudnieniu, to już nie dla kadrowców. :p




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Co słychać w pracy?
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2070
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2023-05-23, 08:48   

Euphoriall, no dziś pewnie postaram się zadzwonić. Wszędzie w necie widziałam, że dostanę jedynie wtedy, kiedy L4 będzie trwało nieprzerwanie minimum 30 dni w takim wypadku, a później finalnie znalazłam informację, że nawet jak kilka dni po ustaniu stosunku pracy, to też dostanę.



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Co słychać w pracy?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2023-05-23, 11:48   

WhiteBlankPage., no właśnie sama się zastanawiałam i nie tylko ja byłam zdziwiona, bo nawet gadałam o tym z szefową i też oczy zrobiła :D Bardziej tu chodzi pewnie o fakt, że po 30 dniach od zakończenia stosunku pracy, ustaje Twoje ubezpieczenie zdrowotne.

edit. i bardziej co po tym, bo mamy inne okresy zasiłkowe, i miliony "ale" jak ze wszystkim. A to czego dotyczy zwolnienie, kto jest płatnikiem zasiłków, terminy złożenia wniosków itd. itp.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Co słychać w pracy?
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2070
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2023-05-23, 11:57   

Euphoriall, od jednej z kadrowych (nie z mojej firmy, u mnie pracuje wredna ropucha) dowiedziałam się, że jeśli nie jest to długie zwolnienie, nieprzekraczające 30 dni, to pracodawca wysyła Z-3 do ZUSu i tyle.
Pytam o krótszy termin zwolnienia, nieprzekraczający 30 dni, bo zakładam, że dostanę je jedynie na dwa tygodnie :) czyli od 29.06 (dzień przyjęcia do szpitala) do jakiegoś 14.07 np. :)

Ale dla pewności zadzwonię na infolinię ZUSu lub lepiej, napiszę zapytanie, żeby mieć odpowiedx na piśmie, gdybym się nie dogadała z kimś z infolinii ;)




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Co słychać w pracy?
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2023-05-23, 12:21   

WhiteBlankPage. napisał/a:
zadzwonię na infolinię ZUSu

Powodzenia :lol: próbowałem kilka razy w przeciągu ostatnich tygodni. Może lepiej zapytanie, żeby mieć na piśmie odpowiedź, tylko żeby to nie sprawiło, że jakieś wymagane terminy przegapisz.




 
 
Co słychać w pracy?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2023-05-24, 13:12   

kova84 napisał/a:
Powodzenia próbowałem kilka razy w przeciągu ostatnich tygodni.

Co Ty nie poooooowiesz. :D

To przez Ciebie nie mogłam się dobić! A ja roczne miałam do wysłania! :lol:




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Co słychać w pracy?
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2070
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2023-05-24, 13:14   

Cytat:
Powodzenia :lol:


Wiesz, zrezygnowałam po pierwszym razie, ZUS nawet melodyjki żadnej nie ma, tylko w kółko gada, że wszystkie linie są zajęte, a później, że numer nie odpowiada, co za brak profesjonalizmu! :D




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Co słychać w pracy?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2023-05-24, 13:24   

WhiteBlankPage. napisał/a:
co za brak profesjonalizmu!

Ja im szczerze współczuje.
Spieprzyli program, aktualizacje mają dziury, nikt nie bierze za to odpowiedzialności i oficjalnie "nie ma powodu do zmian terminu", za to wystawiają na strzały ludzi na infoliniach co i zbierają baty i nie wiedzą co mówić oprócz tego co im karzą. Dobra zmiana psia mać.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Co słychać w pracy?
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2070
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2023-05-24, 13:25   

Euphoriall napisał/a:
Ja im szczerze współczuje.


Ja współczuję każdej osobie praucjącej na słuchawce, gdziekolwiek :) Sama pracowałam, więc wiem, z czym to się je :)

Euphoriall napisał/a:
zbierają baty


Yup, są na pierwszej linii, zawsze im się oberwie, niesłusznie.




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Co słychać w pracy?
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2023-05-24, 13:56   

Cytat:
Spieprzyli program, aktualizacje

Nie wiem o jakim programie mówisz. Wiem jednak, że ściągnęli ze mnie w zeszłym roku sporo zaległości, a aktualizacji żadnych nie widzę w systemie. Muszę chyba pismo wysłać o wykazanie na co poszły te pieniądze i jak je rozksięgowali.

Cytat:
są na pierwszej linii

Identycznie jak kasjerzy zbierający od klientów kulturalne uwagi za politykę sklepu/firmy. Dlatego powinniśmy być grzeczni dla tych osób, bo nie oni winni. Pomimo frustracji.

O dziwo, urzędy skarbowe funkcjonują bardzo sprawnie i sensownie. Jak dzień do nocy w porównaniu do ZUS, a też państwowe.




 
 
Co słychać w pracy?
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2070
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2023-05-24, 13:59   

Cytat:
Identycznie jak kasjerzy zbierający od klientów kulturalne uwagi za politykę sklepu/firmy. Dlatego powinniśmy być grzeczni dla tych osób, bo nie oni winni.


Dokładnie tak. Przecież ludzie potrafią dowalać się do kasjerów/sprzedawców, że produkt drogi :facepalm:

Zawsze gdy dzwonię na infolinię, to jestem miła :) A jak dzwonię na infolinię do operatora komórkowego, dla którego kiedyś pracowałam, to sama naprowadzam konsultanta słysząc, że jest świeży/nie do końca sobie radzi. :)




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Co słychać w pracy?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2023-05-25, 08:04   

kova84 napisał/a:
Nie wiem o jakim programie mówisz.

Księgowość, prócz programów księgowych typu Symfonia, Optima, Enova, gdzie mają dowolności wyboru, to pracują na jeszcze w programie Płatnik, przez który wysyłane są deklaracje rozliczeniowe, zgłoszenia i zmiany ubezpieczeń, wszystko co dotyczy ZUS... i ma DOS-owy interfejs. :D
Ty pewnie mówisz o ZUSpue - to portal dla reszty świata.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Co słychać w pracy?
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2023-05-25, 10:05   

Euphoriall napisał/a:
Ty pewnie mówisz o ZUSpue - to portal dla reszty świata.

Tak, dokładnie :) Wiem, że księgowi mają swoje oprogramowanie, ale nie miałem pojęcia jakie. DOS-owe interfejsy kojarzą mi się w dzisiejszych czasach głównie z aptekami, ale od teraz będą również z księgowymi :lol:




 
 
Co słychać w pracy?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12