Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
RPG i LARP
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-04, 14:18   RPG i LARP

Znacie gry RPG pen&paper? Graliście kiedyś w jakieś systemy? Podobało Wam się? A może uczestniczycie w LARPach? Co sądzicie o takiej formie spędzania czasu ze znajomymi?

Ja grałam w Warhammera i Wampira Maskaradę - oba systemy bardzo mi przypadły do gustu. Jakiś czas temu miałam ekipę, która zbierała się co weekend żeby pograć, niestety ludzie się wykruszyli i kolejnej już nie udało mi się zebrać, a szkoda, bo w sumie to fajnie spędzony czas, pośmiać się można i pić przy tym nie trzeba, a zabawa jest świetna.




Ostatnio zmieniony przez Ella 2016-02-05, 18:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RPG i LARP
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-12-04, 14:47   

Emaleth, grałam w Warhamera, kolega robi takie coś ale no niestety nie udało się tego zebrać znowu.



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
RPG i LARP
Uciekinier
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-30, 05:58   

Zachęcam do zainteresowania się rekonstrukcją historyczną, zwłaszcza XVII wiek - to są dopiero LARPY! Najłatwiej znaleźć wpisując w google słowa "swawolna kompanija" lub "zamek w Gniewie"
Pozdrawiam i zachęcam




 
 
RPG i LARP
Długi
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-26, 17:35   

ja grałem w D&D a czasem nawet mistrzuję a co w sumie to nadal gramy tylko za bardzo czasu niema na to :(



 
 
RPG i LARP
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2012-01-28, 10:07   

Nigdy nie grałam, ale zawsze chciałam spróbować.

Pamiętam, że jak byłam młodsza, to mój brat namiętnie w to grywał ze znajomymi u nas w domu ;)




Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
RPG i LARP
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-28, 19:31   

Seth napisał/a:
jako MG, częściej to drugie bo za dobrze prowadzę.

Jesteś jednym z tych MG co mają dużo spadających z nieba słoni do karania nieposłusznych graczy?




 
 
RPG i LARP
Długi
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-29, 20:35   

Emaleth, Coś w tym stylu ale niekiedy graczom pomaga wszechmocna mucha potężnej mocy :P



 
 
RPG i LARP
Kaires
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-01, 22:02   

Ja jestem Narratorem Do systemów takich jak Wilkołak Odrzuceni, Vampir Reqiem, oraz Klanarchia. Obecnie zbieram graczy do Wilkołaka Odrzuconych. Gramy przez program o nazwie Team speak. Termin do uzgodnienia. Każda z postaci przechodzi osobne preludium tylko z MG. Chętnych zapraszam na gg. :)



 
 
RPG i LARP
Gość

Wysłany: 2012-11-02, 08:25   

U nas grało się w Zew Cthulhu i mieliśmy naprawde dobrego prowadzącego. A potem ludzie sie rozjechali na studia po Polsce i tak to sie skończyło.



 
 
RPG i LARP
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2013-02-15, 20:15   

W mojej szkole pan od religii (świetny gość swoją drogą) prowadzi koło gier RPG...Ludzie siedzą na tym kole po 3-4 godziny i jeszcze czują niedosyt :D



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
RPG i LARP
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-15, 21:17   

Fenoloftaleina napisał/a:
3-4 godziny

Ja z ekipą umawiałam się na nocki... zaczynaliśmy o 20, a kończyliśmy koło 6 rano... ach to były czasy... cholernie mi tego brakuje.




 
 
RPG i LARP
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-24, 17:15   

Próbowałam Owcy wytłumaczyć o co chodzi w RPG. Fragment:

Owca - Wpadam do błota?
Chochlik - Możesz się potarzać :D
Owca - Czyli stanęło na tym, że się tarzam. I wstaję.
Chochlik - I ociekasz.
Owca - Jestem cała umorusana i ociekam! :D
Chochlik - Coś zaszeleściło w krzakach.
Owca - Odważnie tam idę.
Chochlik - I wpadasz na drzewo, bo nic nie widzisz z błotem na gębie.
Owca - Mdleję w takim razie.
Chochlik - Dobra decyzja.

No i jak grać z taką ciamajdą? Jeszcze się cieszy, że błotem ocieka :D




 
 
RPG i LARP
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-08-24, 18:04   

Grałam w:

WoD: ludzka podstawka (również z naleciałościami Oczyma Duszy)- tu jestem początkującym MG; Wilkołaka; Wampira Maskaradę
Warhammer
Wolsung
Star Wars
InSpecters
Teoretycznie znam Zew Cthulu i Kult, jestem zaznajomiona z Kryształami Czasu i CyebrPunkiem, nigdy jednak nie grałam.
Poza tym trochę na autorskiej mechanice w postapo o depresyjnym charakterze i klimatach Zony/Metro.


Miałam okazję zagrać na Pyrkonie dwa lata temu w Larpa w klimatach Steampunku

Ogólnie: Uwielbiam tą formę rozrywki, niestety brak mi graczy w realu, a taka rozgrywka prowadzona w dużej rozciągłości czasowej (np przez fora) zabija frajdę. chociaż nie powiem, dużą część swojego internetowego życia przesiedziałam właśnie na takich forum-rpg w rożnych klimatach.




Este blestemata
 
 
RPG i LARP
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-25, 00:25   

Chochlik napisał/a:
Próbowałam Owcy wytłumaczyć o co chodzi w RPG. Fragment:

Owca - Wpadam do błota?
Chochlik - Możesz się potarzać :D
Owca - Czyli stanęło na tym, że się tarzam. I wstaję.
Chochlik - I ociekasz.
Owca - Jestem cała umorusana i ociekam! :D
Chochlik - Coś zaszeleściło w krzakach.
Owca - Odważnie tam idę.
Chochlik - I wpadasz na drzewo, bo nic nie widzisz z błotem na gębie.
Owca - Mdleję w takim razie.
Chochlik - Dobra decyzja.

No i jak grać z taką ciamajdą? Jeszcze się cieszy, że błotem ocieka :D


<3 !

Ciekawe, jak to wyjdzie przy większej ilości osób. :>
I w ogóle, ta gra ma jakąś swoją szczególną, specjalną nazwę?




 
 
RPG i LARP
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-25, 10:20   

muszkieterka napisał/a:
ta gra ma jakąś swoją szczególną, specjalną nazwę?

To, co ci pokazywałam nie ma nazwy. RPG to rodzaj gier, które polegają właśnie na snuciu jakiejś historii. Są konkretne gry (ancymonek trochę wymienił), których konkretność polega na tym, że masz konkretną mechanikę i opis świata. Inaczej będzie wyglądał świat z elfami, krasnoludami itp., inaczej steampunkowy, a inaczej postapokaliptyczny - wszędzie będą inne rodzaje postaci, dostępne przedmioty i cosie, które mogą cię zabić :) A mechanika to hmm... jest w każdym systemie masa tabelek, wzorów i zmiennych, które trzeba uwzględnić w danych okolicznościach. Potem rzucasz kością, podstawiasz wynik do wzoru i obliczasz (jak moja koleżanka zrobiła), że chociaż jesteś elfem, to postrzeliłaś z łuku... siebie. Tak marnie kostką wyrzuciłaś.




 
 
RPG i LARP
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12