Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Czym jest dla Ciebie miłość?
Autor Wiadomość
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-20, 16:29   Czym jest dla Ciebie miłość?

Temat zakładam z ciekawości, jako, że sama nie mam własnej definicji i nie do końca to rozumiem...



 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
borys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-21, 21:50   

to może ja się wypowiem: miłość to dla mnie nieogarnięte gówno. amen.



 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-22, 11:51   

Łał...

No to się nie złoży akurat na pozytywny obraz miłości...




 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-22, 11:55   

Najlepiej różny. Bo sam negatywny mam na co dzień w domu.



 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-22, 12:29   

?wirus napisał/a:
Kiedy odbiera Ci mowę, kiedy jest gdzieś w pobliżu. Przyspieszone bicie serducha, dreszcze - mi się ręce i nogi trzęsą jakbym miała epilepsję. Pląta Ci się język, jąkasz się. Ale to wszystko na początku. Hm.. zakochanie, tak?


No dobra. Dwa razy tak miałam. Właściwie trzy. Postawcie mi ich przed oczy, zacznie się od nowa.
To jest chemia.

Pozostałe słowa to dla mnie abstrakcja! :shock: Szczerze powiedziawszy... śmiejcie sie... ale myślałam że tak to jest tylko w książkach i na filmach :P

Cytat:
Miłość to jak Cię łaskotam. Albo jak masz ciężarówkę chupa chupsów.


:D




Ostatnio zmieniony przez Tracy 2009-12-22, 12:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
gosc
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-22, 22:32   

Nie wiem, co to prawdziwa miłość, znam tylko uczucia dotyczące lekkich, typowych zauroczeń. Przede wszystkim zamierzam poczekać. Nie spieszy mi się, chcę do tego dojrzeć, po znać za kilka lat odpowiednią osobę i na poważnie się z nią związać. O ile w ogóle spotkam taką osobę. Trudno w tych czasach o normalnych ludzi, dla których liczą się uczucia. Zauważyłam, że wśród moich młodszych, rówieśników i osób starszych nie ma takie wartości jak przyjaźń, bezinteresowna pomoc komuś, rozmowa - zanikają. Po prostu to zanika, bo liczy się zaszpanowanie przed kolegami nowym gadżetem, ciuchy, która ma lepszy makijaż, a kto więcej kasy... no zabijcie mnie, nie chcę takiego świata.



 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
borys
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-04, 19:36   

znalazłam kiedyś w pewnej książce Bukowskiego

'miłość jest dla tych, którzy potrafią sobie poradzić z balastem psychicznym. miłość jest jak wór śmierdzących odpadków, który próbuje się przenieść na plecach przez spieniony strumień cuchnących szczyn'

i się z tym zgadzam.




 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
junior
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-04, 20:32   

może i jest coś takiego jak miłość (prawdziwa, taka obustronna)ale niestety w moim przypadku jest jednostronna i chyba nic na to nie poradzę... ale życzę innym żeby znaleźli taką odwzajemnioną (ale nie na chwile odwzajemnioną tylko na długie chwile, lata)

lit.
edit by Saduś




Ostatnio zmieniony przez 2010-01-04, 22:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Duszka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-04, 21:15   

Istnieje:)
To uczucie który każdy inaczej odczuwa:) To zaufanie, bezpieczeństwo, akceptacja, zrozumienie, ciepło, chęć dialogu, rozumienie się bez słów, troska, radość, uśmiech:)




 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-05, 21:39   

Gdy moją wielką miłość odrzucono po pół roku związku, bez żadnej kłótni, ostrzeżenia, powodu... Przestałam wierzyć. Moim zdaniem wtedy uważałam, że miłość była jedynie kiedyś. Moi zdaniem, ludzi zbyt często mylili miłość z zauroczeniem i dlatego sama ona zniknęła..., a ludzie są ze sobą jedynie z wygody i przyzwyczajenia.

Teraz jednak zmieniłam zdanie. Może dlatego, że się zakochałam. Nie wiem...




 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2010-01-05, 21:50   

Miłość... Dwie dusze w jednym ciele. Tak, ta definicja podoba mi się najbardziej.



:myszka:
 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-05, 22:12   

aga_myszka napisał/a:
Dwie dusze w jednym ciele. Tak, ta definicja podoba mi się najbardziej.


Stare, ale jare. Ave Adam. Przynajmniej on te słowa uwiecznił ;]




 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Duszka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-06, 17:16   

ja wolę definicje: jedna dusza w dwóch ciałach:)



 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
gosc
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-06, 21:03   

Miłość jest jak dla mnie, póki co, czymś poza zasięgiem. To znaczy, taka miłość między mną, a jakimś osobnikiem płci przeciwnej.
Teraz po prostu... czekam. Kilka lat mnie nie zbawi, wolę właśnie poczekać na coś prawdziwego i przede wszystkim na jedną osobę. Taka osoba ma być jednocześnie najlepszym przyjacielem - nie umiałabym z kimś być, nie mając zaufania. Ktoś, kogo pokocham w całości, a ten ktoś w całości mnie. Ktoś, z kim będę mogła rozmawiać godzinami bez znudzenia.
I uważam, że warto poczekać. Nie jestem jedną z tych, które szukają sobie chłopaków w tym wieku, tylko po to, żeby mieć... :/

ort. int.
edit by Sadu




Ostatnio zmieniony przez 2010-01-07, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
middle
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-07, 17:13   Re: Czym jest dla Ciebie miłość?

Tracy napisał/a:
Temat zakładam z ciekawości, jako, że sama nie mam własnej definicji i nie do końca to rozumiem...

Miłość pewnie wiele definicji ma, w końcu istnieje wiele "odmian" miłości. Wiadomo że inna jest miłość do partnera/ki inna do matki/ojca inna do jeszcze kogoś...


"O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką.
Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbuj zdefiniować kształt gruszki."

/Andrzej Sapkowski/



Choć mnie osobiście najbardziej podoba się ta definicja miłości:
"Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą;
nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. (...)
Miłość nigdy nie ustaje."
(1 list do Koryntian 13:4-8)

Miłość idealna.




 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13