Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Autor Wiadomość
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2012-08-20, 17:49   Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?

Jak w temacie.
Czy staracie się je ukrywać, czy bez problemu zakładacie np bluzkę z krótkim rękawem?
Jak reagują ludzie, gdy zauważą blizny? Przyznajecie się do nich? Udajecie, że nie słyszeliście i zmieniacie temat?

Ja mam blizny słabo widoczne z daleka, jednak z bliska jest je widać. Teraz przełamałam się i chodzę w krótkim rękawku, ale staram się zasłaniać rękę. Mimo to nie zawsze się to udaje, czasem się zapomnę i ktoś zauważy. Czasem nikt nic nie mówi, ale kilka razy słyszałam : "Co Ty?! Ciełaś się?! Poj***a jesteś?" Ja wtedy szybko zmieniałam temat lub udawałam, że nie słyszę. Wolę, żeby nikt nie widział ich...




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-20, 17:54   

Aktualnie to mi to wisi... Ci, dla których coś znaczę wiedzą po czym to blizny i wiedzą też, że to przez problemy w domu (no i nie tylko). Nie ukrywam blizn, bo to część mnie, a nie mam zamiaru się cały czas chować przed światem. Niektórzy w ogóle nie zauważają, inni nie pytają, a Ci co pytają uzyskują prawdziwą i szczerą odpowiedź. Nie wymyślam bajek o wypadkach, zwierzętach itp. Po co? Na obozie w Bułgarii kilka osób spytało mnie co mi się stało w rękę, odpowiedziałam, że cięłam się, byli tak zaskoczeni szczerością, że nie pytali o nic więcej. O dziwo nikt z tych osób nie uznał mnie za wariatkę. Ani z tych co pytali, ani z tych co udawali, że nic nie widzą.



 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Wronged
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-20, 17:56   

Jakoś specjalnie ich nie zakrywam, choć ludzie czasami wkurzają mnie spojrzeniami. Nikt nigdy nie odważył się o nich wspomnieć i chyba tak jest nawet lepiej, bo nie dałabym rady się tłumaczyć. U mnie wręcz przeciwnie, wszysto widać doskonale, więc czasem mi się zdaża, że zakładam na przykład bransoletki, żeby je zakryć.



 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2012-08-20, 17:56   

Mercy napisał/a:
A mi się wydaje, ze taki temat jest :) Ale pod inną nazwą.


Może przeoczyłam, jeśli tak proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego wątku:)




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Sadness 



Wiek: 26
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 70
Skąd: podlaskie

Wysłany: 2012-08-23, 15:50   

Ja mówię, że kot mnie podrapał i się odczepiają ;) Choć jak jestem gdzieś w miejscu publicznym to zakrywam rękę, nakładam sweterek. Czasem też jednak zauważam spojrzenia przechodniów...



Bezsenność to taka rzecz, że nie możesz spać, bo za dużo myślisz i za dużo myślisz, bo nie możesz spać...
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
opcjonalna 
chwile ulotne.



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 490
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2012-08-23, 18:20   

Jak ktoś zauważy i zapyta mnie o nie mówię, że nie ważne, albo, że to nie jej/jego sprawa.
Cytat:
Czasem nikt nic nie mówi, ale kilka razy słyszałam : "Co Ty?! Ciełaś się?! Poj***a jesteś?" Ja wtedy szybko zmieniałam temat lub udawałam, że nie słyszę.

robiłam dokładnie tak samo.




Agresja jest dynamiczna, jak crescendo w muzyce. Zło jest nieruchome.
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
death rose
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-24, 20:25   

wielu ludzi widzi blizny albo świeże ślady, ale nie mają odwagi nic powiedzieć, zazwyczaj spojrzą z pogardą i wracają do swoich spraw



 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Anyone 



Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 401
Skąd: świat

Wysłany: 2012-08-26, 14:28   

Jeśli ktoś zauważy, wymyślam coś, ale oni i tak wiedzą swoje, mimo to dają spokój. Niektórzy wierzą w to, co mówię. Teraz przestało mnie to obchodzić. Postanowiłam nie starać się chorobliwie ukrywać sznytów, bo nic to nie zmieni.



 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
death rose
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-26, 20:12   

ukrywanie w niczym nie pomaga. jesteśmy jacy jesteśmy



 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Nieistniejąca
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-07, 16:41   

U mnie nikt na to nie reagował praktycznie, na początku to ukrywałam ćwiczyłam w długich bluzkach i wgl. bo bałam się reakcji ludzi.Ale ktoś mi powiedział że ludzie i tak udają, że nic nie widzą, no więc przestałam "ukrywać" blizny, i nawet na wfie nauczyciel widział nie raz nawet prawie świeże cięcia z poprzedniego dnia, udawał że nie widzi ale miałam trochę wrażenie, że patrzy na mnie z pogardą, tak jakbym chciała zwrócić tylko na siebie uwagę, jedna osoba mnie tylko spytała"ej co ty sobie zrobiłaś? " ale odp.że "nic". Nie ukrywajcie tego bo ludzie na to nie reagują, udają że nie widzą, bo nie wiedzą jak się zachować, co myśleć o takiej osobie.Choć najczęściej z tego względu że nie rozumieją tego co robimy to patrzą na nas ze zgorszeniem.



 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-09-07, 21:09   

u mnie nie było większych problemów z widocznością blizn,ponieważ mam je na udach. Przenosiły się coraz bliżej kolan... przestałam chodzić w spódnicach. Teraz mi to nie przeszkadza. Mama,gdy się dowiedziała kupiła mi maść. Zjaśniały. Jeśli się nie patrzy dokładnie,nawet ich nie widać. Te świeże są czerwone. Ale po prostu pod normalnym ubraniem ich nie widać. Kiedyś,jeszcze w gimnazjum,dziewczyna zauważyła...
"pocięłaś się? ale jesteś głupia".
Nieistniejąca napisał/a:
nie rozumieją tego co robimy to patrzą na nas ze zgorszeniem.

dokładnie tak.




Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Nieistniejąca
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-07, 22:27   

LadyDracula też mam blizny na udach (i nie tylko) tak po wewnętrznej stronie ale mam wrażenie że wyglądają jak rozstępy nie wiem czemu ;p więc nie noszę krótkich spodenek...a jaką miałaś maść ? przepraszam za lekki offtop ale nie widziałam tematu o maściach ;p



Ostatnio zmieniony przez Nieistniejąca 2012-09-07, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-07, 22:30   

Nieistniejąca, zapraszam tutaj http://www.autoagresywni.pl/viewtopic.php?t=212 ;)



 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
kathika*** 



Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 827
Skąd: śląskie

Wysłany: 2012-09-08, 15:57   

Ja już dawno przestałam się przejmować bliznami na przedramionach, w sumie i tak najgorsze mam na ramieniu i nodze, a tych miejsc nie odkrywam. Co do reakcji na blizny? Chyba żadna, może i ludzie widzą, ale nic nie mówią, a jakoś specjalnie się z tym nie kryję. Jednak gdy idziemy na jakąś rodzinną uroczystość wolę je trochę zakryć bluzką z dłuższym rękawem żeby. A tak poza tym to blizny są częścią mnie i bardzo często po prostu nie pamiętam, że je mam.



"Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy"

Haruki Murakami
 
 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Gość

Wysłany: 2012-09-10, 16:28   

Im mniej to się ukrywa, tym ludzie mniej uwagi zwracają. Kiedyś znajome mnie zapytały, czy się cięłam, powiedziałam, że tak i poszłam, więcej tematu nie poruszyły. Najlepsze jest to, że kiedyś koleżance powiedziałam, że w sumie nie wiem co to jest i ona w to uwierzyła... Ostatnio jak byłyśmy nad morzem, to miałam na tyle krótkie spodenki, że było widać, brat się mnie zapytał co to, a ona później do mnie "On naprawdę nigdy wcześniej tego nie widział? Przecież masz to od urodzenia" :lol:

Nie wiem dlaczego kiedyś tak to ukrywałam, owszem wstydzę się, ale to nie powód, żeby nie chodzić w bikini, czy w krótkich spodenkach...




 
 
Jak inni ludzie reagują na wasze blizny?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11