Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Niedowaga
Autor Wiadomość
cierpienie
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-11, 16:05   Niedowaga

Witajcie. Chciałabym się poradzic. Mam niedowagę. Wyglądam strasznie (może nie bardzo), ale wystają mi żebra. Wsydzę się pokazac publicznie w kostiumie kąpielowym. Ostatnio lekarka zrobiła mi pogadankę, że muszę przytyc ( jakbym nie wiedziała, ale to nie jest takie łatwe) a przede wszystkim jeśc mięso, bo jestem w okresie w którym potrzebuje dużo białka itp. Problem w ty, że nie nawidzę mięsa i nie jem go od bardzo dawna. Chcę przytyc, ale nie mogę. Próbowałąm róznych sposobów i nic. Czy moje problemy z wagą mogą miec coś wspólnego z ciągłym stresem i problemami przede wszystkim rodzinnymi? Boję się abym nie zachorowała na anoreksję.



 
 
Niedowaga
Lithium 
Ekshibistionistka



Wiek: 27
Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 734
Skąd: jestem?

Wysłany: 2012-08-11, 16:49   

cierpienie, długo nie jesz mięsa? Białko zwierzęce jest potrzebne organizmowi, a brak go może spowodować częste bóle głowy i osłabienie. Dlatego tak ważne jest jedzenie różnorodnych pokarmów w okresie dojrzewania. Znam osoby, które jedzą codziennie fast foody i nie tyją nic, ba, nawet chudną a przy tym nie uprawiają żadnego sportu. Mój gdzieś ponad rok jada w McD, KFC, prawie żadnych domowych obiadów, totalne śmieci, i schudł. Ja, gdy pozwolę sobie na dłuższe odwiedziny w KFC muszę ćwiczyć -.- Przede wszystkim zależy też to od przemiany materii.
Najlepiej to urozmaić swoją dietę. Mięso niby można zastąpić soją. Jak kto woli.




Po ziemi gonimy mare, którą każdy nosi we własnym sercu, i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to był obłęd...
 
 
 
Niedowaga
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-11, 16:51   

Ja mam podobny problem,też nie moge przytyc bo mam szybką przemiane materii, moze stosuj jakieś odżywki na mase,poszukaj w sklepach sportowych.



 
 
Niedowaga
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-11, 16:51   

cierpienie, a co na to Twój lekarz? Nerwica może być przyczyną tego, że trudno Ci przytyć, ale przede wszystkim powinnaś wykluczyć inne choroby.

Sniper napisał/a:
stosuj jakieś odżywki na mase,poszukaj w sklepach sportowych

To żeś dowalił... jeżeli ktoś ma przemianę materii, która czyni go bardzo szczupłym, ale odżywia się prawidłowo i poza niską wagą nic mu nie jest to nie powinien próbować tyć na siłę, bo to bez sensu.




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2012-08-11, 16:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Niedowaga
Zniczek
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-11, 17:26   

Emaleth napisał/a:
To żeś dowalił... jeżeli ktoś ma przemianę materii, która czyni go bardzo szczupłym, ale odżywia się prawidłowo i poza niską wagą

Ale pisze że nie je miesa więc to nie jest normalne dla organizmu. Dlatego może powinna stosować jakies odżywki na przyrost masy,oczywiśście z umiarem.




 
 
Niedowaga
cierpienie
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-11, 17:48   

Dlaczego niejedzenie mięsa jest nienormalne? Przecież jest wielu ludzi, którzy nie jedzą mięsa i żyją. Próbowałam zmusic się do zjedzenia tego świństwa, ale nie mogłam, jest ochydne. Wiem, że powinnam je jeśc. Wszyscy tylko w kółko to powtarzają. A może jest inny sposób, aby przytyc nie jedząc mięsa, ani nie biorąc żadnych używek?



Ostatnio zmieniony przez cierpienie 2012-08-11, 17:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Niedowaga
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2012-08-11, 19:12   

cierpienie, jeśli nie możesz jeść mięsa- nie zmuszaj się. To bez sensu.
Robiłaś sobie badania? Może masz chorą tarczycę?
Poproś lekarza o szczegółowe badania krwi, w tym TSH i badania moczu.
Jeśli wyniki wyjdą ok, to pozostaje wizyta u dietetyka, który na podstawie wywiadu z Tobą skomponuje Ci odpowiednią dietę na przytycie.




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
Niedowaga
cierpienie
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-11, 19:16   

Robiłam badania w zeszłym miesiącu. Wszystko jest dobrze. Badania są doskonałe.



 
 
Niedowaga
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2012-08-11, 20:17   

cierpienie, widać taki już masz organizm. Znam kilka takich osób, co też za wszelką cenę chciałyby przytyć,a nic im nie pomaga. Nerwy, stres też swoje robią,. Niektórzy w sytuacjach trudnych tyją, inni jeszcze chudną (Ameryki nie odkryłam).
Byłaś u dietetyka? Podpowiedziałby Ci na pewno coś:)

Trzymaj się:)




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
 
 
 
Niedowaga
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2012-08-12, 09:54   

Ja byłam chuda jak palec od niemowlaka, potem wpadałam w anoreksję to, to już była masakra a potem bardzo dużo przytyłam na lekach.
Też miałam taką przemianę materii że nie jedna mi zazdrościła, że mogę tyle zjeść i nic nie tyłam.
Teraz już mi nie mają czego zazdrościć :P




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Niedowaga
Lithium 
Ekshibistionistka



Wiek: 27
Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 734
Skąd: jestem?

Wysłany: 2012-08-12, 14:23   

cierpienie,

Cytat:
Mięso niby można zastąpić soją. Jak kto woli.


Tak, bez mięsa można żyć, ale trzeba dostarczać różnorodne witaminy itd do organizmu ; x




Po ziemi gonimy mare, którą każdy nosi we własnym sercu, i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to był obłęd...
 
 
 
Niedowaga
DarkSoul
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-13, 00:53   Problem z niedowagą

Witam
Mam problem gdyż mam 184 cm wzrostu i ważę 55 km .
Jem bardzo dużo i nic . Chce w jakiś sposób przybrać na wadze .
Może jakimś specyficznym sposobem odżywiania się .
Mogę jeść praktycznie wszystko byle by nie było tłuste .
Jak ktoś zna jakiś sprawdzony sposób , to z góry dziękuje .

edit by Evi.
ort.




Ostatnio zmieniony przez Evi 2012-08-13, 02:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Niedowaga
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-08-13, 02:43   

Witaj. Przede wszystkim, najpierw powinieneś wybrać się do lekarza, aby ustalić przyczynę swojej niedowagi. (Chyba, że już byłeś z tym u lekarza?)



Ostatnio zmieniony przez Evi 2012-08-13, 02:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Niedowaga
Gość

Wysłany: 2012-08-13, 04:01   

DarkSoul, miałem ten sam problem. Rok temu ważyłem 60 kg a teraz 70 kg.
Co się przez ten rok wydarzyło? Rzucenie palenia na pół roku i ćwiczenia. Jak chociażby troche ale systematycznie będziesz się ruszał to organizm dostanie impuls by budować mięśnie. Nie musi to byc odrazu pakowanie, ale zwykłe ćwiczenia na pobudzenie organizmu :)




 
 
Niedowaga
DarkSoul
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-13, 09:46   

Nie byłem u lekarza . Ale próbuje zrobić wszystko by przytyć i nic . Pale ale to nie wpływa na mój apetyt , a co do ćwiczeń to tylko siły przybrałem , a wagi nie .



 
 
Niedowaga
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12