Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmowa kwalifikacyjna
Autor Wiadomość
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2012-02-03, 08:42   Rozmowa kwalifikacyjna

Mówią, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze i od niego wiele zależy. Wiadomo, aby dostać pracę, trzeba przez ten stresujący etap rozmowy kwalifikacyjnej przejść.
Jakie są Wasze doświadczenia?
Przydarzyły Wam się jakieś wpadki?
A może jest to dla Was "bułka z masłem" tak rozmowa?
Co byście poradzili tym, którzy się na nią wybierają?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
lavender
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-03, 10:02   

Na youtube jest zbiór filmików o tym.
Pierwszy - http://www.youtube.com/wa...feature=related
Natrafiłam na nie kiedy szukałam czegoś o mowie niewerbalnej. Myślę, że to może pomóc. Gdybym miała iść na taką rozmowę pewnie skorzystałabym z tych sztuczek :P




 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
Kolekcjoner 



Wiek: 32
Dołączył: 13 Sty 2012
Posty: 290
Skąd: Legnica/Poznań

Wysłany: 2012-02-03, 11:23   

Przygotować się - poczytać o działalności firmy, w której podejmujemy pracę. W dodatku rozważyć dobrze aplikację, bo nie trudno się zakopać w złej robocie.
Trzeba się też schludnie ubrać, w żadnym wypadku prowokująco. Na spotkaniu mówić zdecydowanie, dobrze się wysławiać i śmiać z żartów osoby, która będzie nas oceniała. 8)




„Rzeczy, które posiadasz w końcu zaczynają posiadać ciebie.” Palahniuk

No mercy, eh? http://www.lastfm.pl/user/lesharc
 
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-02-03, 16:22   

Ja miałam ostatnio coś jakby na kształt rozmowy kwalifikacyjnej. Generalnie, wiem, że trzeba się przedstawiać w samych superlatywach i mówić o samych zaletach, a o wadach nie wspominać, chyba, że sami zapytają np. o palenie. Ale o chorobach nie mam zamiaru mówić, no bo jak chorowita to będzie często brała L4, więc lepiej udawać, że jest się zdrowym :P Najgorsze jest to, że ja sobie zaplanuję co powiem, a później stres mnie zjada i i tak połowy nie powiem.



 
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
Green_girl_94 



Wiek: 29
Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 1080
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-02-03, 20:45   

Ostatnio miałam o rozmowie kwalifikacyjnej na lekcji, więc mogę napisać tyle ile się dowiedziałam.
Po pierwsze ważne jest wcześniejsze przygotowanie się do spotkania począwszy od sprawdzenia informacji o firmie, zakładzie pracy po przygotowanie stroju. Opinie najlepiej zasięgnąć u pracowników. Należy tez dobrze sprawdzić dojazdy, aby nie było tak, że się spóźnimy. Do segregatora lub skoroszytu wkładamy ważne dokumenty, typu rekomendacje, świadectwa, itd. Później szykujemy swój strój, który powinien być schludny i tu rozwarstwienie na Panie i Panów. Panie nie mają ubierać się zbyt wyzywająco, spódniczka do kolan, najkrótsza i dekolt nie może być zbyt duży. Dla Panów wiadomo jakieś ładne spodnie, a nie znoszone jeansy lub dres, koszula i krawat. Jeśli chodzi o kolorystykę to najlepszy jest kolor granatowy. Ludzie wtedy odbierają nas za szczerych. Przystąpmy do dalszego punktu. Wstajemy rano i dbamy o higienę, dojeżdżamy już na miejsce. Wchodząc do pomieszczenia mówimy "dzień dobry" i przedstawiamy się dość wyraźne, by przyszły pracodawca nie musiał prosić nas o powtórzenie swoich danych. Dalej czekamy na reakcję pracodawcy. W tym wypadku to on wyciąga do nas jako pierwszy dłoń i zezwala nam na zajęcie miejsca. To on zaczyna wypytywać Cię o ważne sprawy. Najważniejsza zasada mów prawdę, a jeśli zapyta Cię o poprzednie miejsce pracy nie mów źle o byłym pracodawcy. Kiedy skończą się już podstawowe pytania od pracodawcy Ty masz prawo pytać. I najważniejsze masz prawo nie odpowiadać na niektóre pytania, które są dla Ciebie krępujące (spis takich pytań gdzieś powinien być). No i na samym końcu rozmowy ustalacie, albo kolejny termin albo sposób skomunikowania się. I tyle wiem na ten temat.
A nie czekajcie jeszcze ważna jest pozycja w jakiej się siedzi. Trzeba być lekko pochylonym w stronę pracodawcy, ale nie za bardzo. Nie można krzyżować nóg, rąk, wkładać dłoni do kieszeni, bo sprawia to, że pracodawca myśli, że nam nie zależy no i nie zakładamy nogi na nogę.
Mam nadzieję, że pomogłam :D




"Ale zaprawdę, chcąc się spodobać
śmierci, ja ciągle muszę fałszować
Słowa ogromnej tej zapowiedzi." - Rafał Wojaczek
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-02-03, 21:05   

Mam dwie rozmowy za sobą, kilkanaście aplikacji wysłanych do różnych firm.
Przede wszystkim aplikacje sprawdzaj kilka razy za nim oddasz i daj komuś do sprawdzenia by nie zrobić byka na samym początku. Ubierz się schludnie, nie zbyt elegancko ale też nie prowokująco lub niechlujnie. Odpowiada na pytania, nie stresuj się. Zapoznaj się wcześniej z polityką firmy, celami, towarami czy usługami jakie proponują by widzieli, że w jakiejś mierze Cię to interesuje. Nie przyznawaj się do chorowitości, chorób i same swoje pozytywne cechy powiedz. Jak poproszą o jakieś wady wymień taką, która może być też zaletą.
Nie stresuj się bardzo bo nie ma czy.




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
Aya 



Wiek: 36
Dołączyła: 03 Kwi 2011
Posty: 544
Skąd: Katowice

Wysłany: 2012-02-03, 22:09   

Podsumowując - udawaj kogoś kim nie jesteś - i nie stresuj, bo cholera - nie ma czym...
Cudownie.




"Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia."
Amelia
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2012-02-04, 09:13   

Aya, nie demonizuj. Rozmowa kwalifikacyjna jest dla ludzi. Wiadomo, że to wszystko zależy o jakie stanowisko się ubiegasz tego będą wymagać od Ciebie pracodawcy.
Dla przykładu - jeżeli ubiegasz się o miejsce w rozgłośni radiowej to musisz mieć gadane/charyzmę , silną osobowość aby nie dać się zgnieść rozmówcy, dystans do siebie. A jeżeli masz być kelnerką to wymagania będą zupełnie inne, mniej stresujące. Wiem, bo startowałam na to stanowisko i już mnie przyjęli ale to ja stchórzyłam.

A co do wpadek, to na jednej rozmowie byłam tak zestresowana, że na rozmowie o pracę w kawiarni powiedziałam, że nienawidzę gotować kiedy mi zaproponowali pracę na kuchni :lol:




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2012-03-06, 09:40   

W czwartek idę na rozmowę i wszystkiego się dowiem. To chyba dobra pora, aby zacząć się denerwować...



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-06, 09:47   

Psychosis, Powodzenia. Nie denerwuj się, dopiero wtorek :) wszystko będzie dobrze :tuli:



 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2012-03-06, 09:49   

czarną-linia, nie dziękuję co by nie zapeszyć :P
:tuli:




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-03-06, 15:12   

Psychosis, POWODZENIA!



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2012-03-06, 16:38   

Psychosis, powodzenia :)



Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2012-03-06, 17:29   

Nie dziękuję :P

Ale ściskam mocno i cieszę się, że mnie wspieracie :)
:tuli:




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
Sabre
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-07, 22:14   

Psychosis, Również Ci życzę powidzenia i by wszystko poszło po Twojej myśli :)



 
 
Rozmowa kwalifikacyjna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11