Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Dziecko
Autor Wiadomość
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1077
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-04-21, 11:03   

Ukryta Wiadomość:
Zaloguj się, aby zobaczyć tą wiadomość
--- Log in to see the message ---




 
 
Dziecko
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1735
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2023-04-22, 19:22   

A tak z innej beczki. Co sądzicie o przedszkolach gdzie jest monitoring udostępniany do podglądu zdalnie dla rodziców?



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Dziecko
Czu 
Bipolar.



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Maj 2019
Posty: 998
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-04-22, 20:36   

void, z jednej strony byłabym zadowolona, z drugiej obawiam się że zamiast pracować to w tym czasie bym siedziała z nosem w ekranie. 🤷‍♀️



"Been searching somewhere out there
For what's been missing right here."
LP
:cama:
 
 
Dziecko
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2023-04-23, 01:04   

void napisał/a:
Co sądzicie o przedszkolach gdzie jest monitoring udostępniany do podglądu zdalnie dla rodziców?

O, nie wiedziałem, ale nic dziwnego chyba. Technika idzie do przodu, to i takie rozwiązania pewnie robią się popularne. W sumie na pierwszy rzut oka nie widzę w tym niczego negatywnego. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że faktycznie pozbawia dziecko nieco prywatności. Bez rodziców to jednak bez rodziców, nie u wielkiego brata. Jakbym córce zwracał uwagę na jej zaobserwowane zachowanie czy się do tego odnosił, to pewnie byłaby zła, że ją podglądam. Z drugiej strony może hamować pewne ewentualne złe zachowania ze strony kadry nauczycielskiej.

Koniec końców chyba jednak bym nie korzystał.




 
 
Dziecko
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1735
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2023-04-24, 10:41   

Czu, no właśnie, a do tego pewnie dużo rodziców mogłoby wydzwaniać i zwracać uwagę, że ich dziecko np. się nie bawi i trzeba coś z tym pilnie zrobić.

kova84 napisał/a:
Z drugiej strony może hamować pewne ewentualne złe zachowania ze strony kadry nauczycielskiej.
Pytanie tylko czy jest potrzeba udostępniania monitoringu przez sieć?

Miałem zażartą dyskusję ze szwagrem na ten temat i jest kilka aspektów, które sprawiają, że jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu.

1. Tak jak wspomniałeś kova84, prywatność, bo czemu właściwie miałby służyć taki streaming? Żeby rodzice mogli sobie radzić z tęsknotą? Czy żeby dzieci były "bezpieczne"? Nie widzę sensownego argumentu za tym by coś takiego wprowadzać.

2. Punkt nieco bardziej "paranoiczny". Kto ma dostęp to tego? Rodzice są różni, i w tym punkcie nie chodzi mi o to, że są wśród nich osoby mające wprost złe intencje, ale załóżmy nasz Bombelek popchnie Brajanka i nagle nadgorliwy rodzic postanawia ingerować w wychowanie naszego skarbu naciskając na personel placówki. To nie są jego kompetencje, a wręcz utrudnia to pracę personelu.

3. Punkt mocno paranoiczny. Czy w rzeczywistości da się zapewnić, że dostęp będzie tylko dla rodziców? Może jest to przypadek 1 na kilkadzisiąt milionów, ale w sumie nie bez podstaw. Lecz nie bez podstaw, bo właśnie paradoksalnie od tego punktu zaczęły się moje rozmyślania. (w skrócie: przeglądając dane z pasywnego wywiadu widziałem sieć placówki przedszkolnej, nie w Polsce, a także oczywiście nie wiem czy akurat tam był taki monitoring, czy te dane mogły być przydatne itp.) ale jednak podsyciło to moją paranoję.




To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Dziecko
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1077
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-04-24, 15:58   

void napisał/a:
Co sądzicie o przedszkolach gdzie jest monitoring udostępniany do podglądu zdalnie dla rodziców?

Nie chciałabym, ze względów takich jakich jak piszesz, ale dobrze by był monitoring najlepiej razem z dźwiękiem nagrywającym, by w razie wątpliwości rodziców można było nagranie odtworzyć w ich obecności, ale nie że sobie sami będą sprawować kontrolę nad obrazem online, który w sumie też mogą nagrać innym urządzeniem i mieć na własny użytek...
A coś mi ostatnio śmignęło, jak rodzic dziecku zamontował dyktafon w ubraniu i okazało się, że dzieją się w przedszkolu tak fatalne rzeczy, że po zwolnieniu kadry, dyrektora musiał wkroczyć do akcji psycholog, bo dzieci zastraszane.
Może pomysł dawania rodzicom dostępu, chociaż przy łatwym dostępie to i równie dobrze nieograniczona liczba osób mogłaby mieć podgląd (login i hasło łatwo komuś przekazać), wziął się z jakiś takich patologicznych zjawisk, gdzie kadra znęcała się nad dziećmi...




 
 
Dziecko
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2023-04-26, 09:58   

void napisał/a:
Punkt nieco bardziej "paranoiczny". Kto ma dostęp to tego? Rodzice są różni, i w tym punkcie nie chodzi mi o to, że są wśród nich osoby mające wprost złe intencje, ale załóżmy nasz Bombelek popchnie Brajanka i nagle nadgorliwy rodzic postanawia ingerować w wychowanie naszego skarbu naciskając na personel placówki. To nie są jego kompetencje, a wręcz utrudnia to pracę personelu.

nie tyle "nieco" a "całkiem".
Przykład z życia wzięty. Niestety, lub na szczęście bo wstyd - nie podam konkretów.
Szpital, oddział dziecięcy. Dzieciaki tam leżą dłuuugie tygodnie, miesiące. Niektóre do jego końca . Jedne są odwiedzane non stop inne - jakby były sierotami. Ale jedna z owych sierot, miała maskotkę! Która jak się okazało, w środku miała kamerkę.
Matka z ojcem nie przyjdą do chorego, własnego dziecka, wolą oglądać na kamerce, jak traktują je pielęgniarki.

Prócz wniosków z sytuacji wyżej, to... Dzieci się posyła do przedszkola, by rodzic mógł iść do pracy i pracować czy z innego powodu? Bo mnie to z powodu pracy posłali, lata 90-te ciężkie ekonomicznie były.
Już nie mówiąc o tym że włączyła mi się lampka pod tytułem "Pedofilska pożywka czas start!"
Co to za problem włamać się do monitoringu przedszkola jak potrafią się włamywać do banków, stron rządowych?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Dziecko
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11