Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
W co i dlaczego wierzycie?
Autor Wiadomość
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1735
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-05-02, 12:23   

O... nie wypowiadałem się w tym temacie. Nie zostałem wychowany w żadnej wierze, nie przyjąłem nigdy żadnych sakramentów, nigdy nie należałem do żadnego kościoła ani z żadnym się nie identyfikowałem. Miałem etap poszukiwań, kiedy rozglądałem się za "bogiem dla mnie", ale nigdy żadna wizja do mnie nie przemówiła. Każda wydaje mi się umniejszająca istocie świata, a raczej naiwna w swej antropocentryczności, głębokiej potrzebie nadania sensu temu światu. Także przez większość czasu jestem agnostykiem, a w momentach gdy zbiera mi się na jakieś rozkminy o świecie to najbliżej mi do panteizmu spinozy (jeśli już muszę to jakoś określać, ale to raczej mój własny rodzaj panteizmu), moralnie bym swój światopogląd określił jako optymistyczny nihilizm.



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-05-02, 12:27   

Michał, może pastafarianizm? U nas nie ma antropocentryzmu, a i sensu światu nie przydajemy…



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1735
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-05-02, 14:23   

Krzysiu, w dzieciństwie rodzice obrzydzili mi makaron. :(



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-05-02, 14:44   

Och, nie! W jaki sposób?



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Amelia 



Dołączyła: 01 Maj 2020
Posty: 22
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-05-03, 12:13   

Michał napisał/a:
Krzysiu, w dzieciństwie rodzice obrzydzili mi makaron.


Łojezu, jak można nie lubić makaronu. Makaron is life.

cynthia napisał/a:
To jest zwykła hipokryzja. Wierzyć w boga tylko wtedy, gdy się go potrzebuje.


Oczywiście, że jest, ale właśnie często występująca. Strach przed śmiercią silna rzecz i gdzieś tam ludzie, kiedy czują jej oddech na karku, zaczynają trooochę odmiennie myśleć. Nawet o tym z tatą gadałam i otwarcie przyznaje, że pewnie to jest powodem jego zmiany, którą zresztą widzi też u swoich kolegów. Nie chodzi oczywiście na pielgrzymki, nie wierzy dalej w stricte Boga katolickiego, ale wspomina coś o energii, no.

Przeprowadzam teraz badanie na temat przekonań religijnych wśród wykładowców w Polszy i niesamowite, jak drażliwy jest to temat. Nie pytam CZEMU Pan/Pani wierzy, a po prostu w CO. Mój ulubiony mail zwrotny na ten moment, to porównanie rozsyłanej ankiety do tajnych służb PRLu. :D




 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-05-03, 13:18   

Amelia, to może Ciebie przekonamy?



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Amelia 



Dołączyła: 01 Maj 2020
Posty: 22
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-05-03, 13:28   

Słyszałam o Pastafarianiźmie rzecz jasna, ale nigdy nie zagłębiałam się w temat głębiej. Przed chwilą otworzyłam wiki, przeczytałam zarys wierzeń i myślę, że chyba to kupuję. :D



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-05-03, 14:42   

To się świetnie składa. Gdyby ciekawiły Cię szczegóły, to czekam na privie, o.



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Elizjon 


Wiek: 24
Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 235
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2021-01-27, 01:22   

Bo poznałem Boga. Modlę się też o chorych i są uzdrawiani. Ogółem to co w Biblii opisane co przeżywam na co dzień. Nie mam nic wspólnego ani z KK ani z protestantami, bo to jedna wielka religijna ściema.



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Okularnik 


Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2023
Posty: 102
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2023-03-22, 01:39   

W nic nie wierzę, jestem ateistą lub agnostykiem. To dla mnie bez większej różnicy, jestem osobą zaburzoną i religia mnie nie dotyczy, nie widzę żadnej potrzeby doświadczenia religijnego



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
starguardian 


Dołączył: 04 Sie 2023
Posty: 21
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2023-08-05, 13:13   

Ja wierzę w Boga nie wszechmocnego lecz wszechdobrego. Który po prostu nie potrafił stworzyć świata idealnego bez problemów. Ale dał na to co mógł i części się powodzi, a część żyję w cierpieniu bo inaczej nie umiał. Szatan nie istnieje, a jeśli istnieje niebo to ten Bóg wybacza wszystkim.



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2023-08-25, 07:11   

starguardian, ale to jest ten Bóg z Biblii?



dead but delicious
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1735
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2023-10-26, 13:24   

W zasadzie ostatnio tak eksplorując, w rytmie memento mori, różne perspektywy patrzenia na świat, to doszedłem do wniosku, że przerażałaby mnie perspektywa, że cokolwiek miałoby być po śmierci. Tym bardziej jeśli miałoby być to w takim trywialnym popularnym rozumieniu. Zwłaszcza w tym ostatnim wydaniu wydała mi się to mocno smutna i rozczarowująca perspektywa.



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2709
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2023-11-27, 10:05   

Wierzę w Boga. Mózg tego nie ogarnia, ale serce tak. On mnie kocha, taką jaką jestem, z całym tym bagnem które mam w środku. On posłał swojego jedynego Syna, żebym mogła dostąpić zbawienia. Całe życie się tego wypierałam, obwiniałam Boga za dzieciństwo. A on całe życie dawał mi znaki że jest przy mnie, że czuwa nade mną. Byłam głupia. Czułam wewnątrzną pustkę, której niczym nie dało się wypełnić. Nawet jak było dobrze, to i tak czułam się jak ktoś, kto jest winny, kto nie zasługuje na dobro, na miłość.



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2070
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2023-11-27, 21:09   

Cirilla, możesz podzielić się tym, co sprawiło, że zmieniłaś myślenie na właśnie takie? Bo czytam to jako przeszłość, że nie wierzyłaś, a teraz tak, że teraz już nie czujesz pustki, a wcześniej ona była. Jestem bardzo ciekawa takich zmian w człowieku i byłoby mi bardzo miło, jeśli zechciałabyś się podzielić tym nieco "bardziej" :)



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11