Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubione seriale
Autor Wiadomość
Złośnica 
Arcyzłośnik



Dołączyła: 26 Paź 2019
Posty: 221
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-05-26, 09:03   

Dwa seriale Netflixowe zostawiły u mnie takie "hmm". Niedokonczone, zobaczymy co z nich będzie. Afterlife i Już nie żyjesz. Przy oglądaniu Afterlife nie mogłam się pozbyć wrażenia, że dokładnie tak to będzie wyglądało, jeśli umrze Tygrys. Tylko, że ja nie mam psa.



De profundis clamavi
 
 
Ulubione seriale
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2022-06-06, 11:57   

Odkryłam seriale kryminalne na playerze. Występują w nich, moim zdaniem, niedocenieni polscy aktorzy. Wielu z nich, gdy się o nich mówi to reakcja jest :
"O! znam, dobra aktorka!"
"Tak? A jaki film/serial z nią oglądałaś?"
"No yy..." *kurtyna*

Mają kilka wspólnych atutów:
1. Dobra obsada (o czym wyżej)
2. Ciekawe fabuły (zazwyczaj na podstawie książek)
3. Nie są ciężkim kryminalnym kinem na miarę skandynawskich*, ale i nie groteską w stylu "gliniarze"/"kryminalni"
4. Całość historii to zazwyczaj 1 sezon zamknięty w 8 odcinków. Człowiek nie zapomni od czego się zaczął serial a i zawartych jest w nim tyle wątków, aby przekazać całość zgrabnie.
5.- Najważniejsze - NIE MA KAROLAKA (chwała TVN-owi bo odkrył, że się da)

Za mną: Odwróceni, Szadź, Behawiorysta, Skazana, Żywioły Saszy: Ogień.
Wszystkie utrzymane w bardzo podobnym klimacie, więc jak jeden z wymienionych oglądaliście i się podobał to polecam resztę. :)

*dla mnie Skandynawowie to mistrzowie kryminałów.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Ulubione seriale
kazuya 


Wiek: 35
Dołączył: 16 Paź 2021
Posty: 150
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2022-06-06, 12:54   

Euphoriall, Odwróceni spoko ale jedynka. Zrobiona po kilku dobrych latach, jak nie kilkunastu, kontynuacja jest tragiczna.
Skazana- jestem w trakcie oglądania ale jeszcze nie mam opinii.
Mój ulubiony polski serial to Oficer ;)




 
 
Ulubione seriale
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-06-06, 18:07   

Euphoriall, to ja jeszcze do tego zestawu polecam Pajęczynę i Nieobecnych na playerze.



 
 
Ulubione seriale
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2022-06-07, 12:49   

kazuya napisał/a:
Skazana- jestem w trakcie oglądania ale jeszcze nie mam opinii.

Skazana mnie przekonała postacią Pati. Z resztą chyba większość oglądających.

Jednobarwna, mam w kolejce.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Ulubione seriale
kazuya 


Wiek: 35
Dołączył: 16 Paź 2021
Posty: 150
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2022-06-07, 13:22   

Euphoriall, no dla mnie też Pati to najciekawszą postać w tym serialu.



 
 
Ulubione seriale
przedtem 



Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2023-01-29, 13:41   

W czwartek odebrałem sobie 3 miesiące darmowego Apple TV i zacząłem oglądać Ted Lasso, którego już notabene wczoraj skończyłem. Historia opowiada o trenerze amerykańskiego footballu, który przyjeżdża do Anglii, aby objąć prowadzenie klubu, który gra w piłkę już w znacznie odmienny sposób, oczywiście nie mając w tym sporcie żadnego doświadczenia. Formuła na tyle banalna, że spodziewałem się czegoś przy czym nie wytrzymam nawet połowy odcinka, zamiast jednak tego, wkręciłem się do granic możliwości. Bo też w tej banalnej formule tkwi tak wiele serca, dobrego, lekkiego humoru i barwnych, tylko na wyrost przerysowanych postaci, że po prostu ciężko powstrzymać się przed odpalaniem kolejnego odcinka. Mam wrażenie, że drugi sezon, który skupił się bardziej na postaciach drugoplanowych wypadł już nieco gorzej, szczególnie ostatni odcinek został moim zdaniem potraktowany nieco po macoszemu, ale muszę sezon pochwalić chociażby za wprowadzenie postaci psychologa sportowego, który był pierwszym terapeutą sprawiającym wrażenie osoby obeznanej w zawodzie jakiego widziałem do dawna.



 
 
Ulubione seriale
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2023-01-29, 13:52   

rozpuszczalnik, Ted Lasso jest super. Uwielbiam ten serial. Chociaż przyznam, że momentami ten bezrefleksyjny optymizm głównego bohatera mnie zrażał. Ale! W końcu nie okazał się ani bezrefleksyjny, ani wcale taki beztroski. Byłem bardzo zaskoczony serialem i tym jak dobrze go poprowadzili, i jak ciepło sie robiło oglądając kolejne odcinki. Sama końcówka też mi trochę zgrzytała, ale może to jeszcze nie koniec.



 
 
Ulubione seriale
przedtem 



Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2023-01-29, 14:04   

kova84 napisał/a:
może to jeszcze nie koniec.

Miejmy nadzieję! Najbardziej martwię się o to, że te wszystkie zdaje się na siłę pootwierane wątki tak samo na siłę zaczną się zamykać. Z drugiej strony serial zdążył już nam udowodnić, że potrafi je prowadzić w nieoczywisty dla widza sposób, więc no, potencjał jest. Szczególnie na postać Nate'a, którzy przeszedł chyba największą wędrówkę w drugim sezonie - ten zabieg z siwiejącymi z odcinka na odcinek włosami, łał!




 
 
Ulubione seriale
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2023-03-13, 20:18   

Od środy na Disney+ będzie dostępny 16 sezon Zabójczych Umysłów!!! :yahoo:



:myszka:
 
 
Ulubione seriale
Imperfect 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2014
Posty: 240
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2023-03-17, 11:14   

aga_myszka napisał/a:
16 sezon Zabójczych Umysłów!!!
Kocham!
Zrobiłam sobie powtórkę ze wszystkich sezonów, bo oglądałam serial lata temu i bez ostatnich serii.
Obecnie jestem w połowie 10 sezonu.




 
 
Ulubione seriale
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2023-03-19, 16:55   

Cytat:
Kocham!
Zrobiłam sobie powtórkę ze wszystkich sezonów, bo oglądałam serial lata temu i bez ostatnich serii.
Obecnie jestem w połowie 10 sezonu.

Ja oglądam drugi raz całość. Wczoraj skończyłam 12 sezon i stwierdziłam, że przeskakuję do 16 sezonu, bo nie mogę się doczekać :D Także jestem po pierwszym odcinku 16. sezonu.




:myszka:
 
 
Ulubione seriale
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2023-03-19, 23:55   

Imperfect napisał/a:
Zrobiłam sobie powtórkę ze wszystkich sezonów

aga_myszka napisał/a:
Ja oglądam drugi raz całość.

Macie zawzięcie :) Ja ogólnie lubię tematy kryminalne i choć wiedziałem, że to po prostu tasiemiec, to jednak się zdecydowałem jakiś czas temu jako na lżejszy wypełniacz czasu. Muszę przyznać, że w początkowych sezonach trafiło się sporo fajnych historii, ale później czułem się we wszystko coraz mniej wciągnięty. Pomijałem sporo odcinków przechodząc tylko do tych mających co ciekawsze opisy (omijałem np. tematy okultystyczne, nie przepadam za nimi). Z bohaterów najbardziej przypadł mi do gustu Rossi. Dobrze oglądało się też Hotchner'a i doktora (poniekąd). Miło było też zobaczyć późną postać z Community w roli Prentiss, choć postacią nie czułem się aż tak porwany.

Przerwałem w którymś momencie oglądanie. Nie potrafię się zabrać za to dalej. Jak Wam się widzą zmiany obsadowe w późnych sezonach?




 
 
Ulubione seriale
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2023-03-20, 20:15   

Cytat:
Przerwałem w którymś momencie oglądanie. Nie potrafię się zabrać za to dalej. Jak Wam się widzą zmiany obsadowe w późnych sezonach?

Ja wielbię Reida całą sobą i nie mogę przeżyć, że nie ma go w 16 sezonie.
Przyznam, że moja ulubiona obsada to: Hotch, Rossi, Prentiss, JJ, Reid, Morgan i oczywiście Garcia (taki skład był przez sezony 3-6 chyba). Z późniejszych zmian tak średnio mi podpasowali Louis i Alvez.




:myszka:
 
 
Ulubione seriale
Imperfect 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2014
Posty: 240
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2023-03-26, 12:20   

aga_myszka napisał/a:
nie ma go w 16 sezonie
oo nie! :cry:

Uwielbiam Reida, JJ, Prentiss i Garcie.
aga_myszka napisał/a:
tak średnio mi podpasowali Louis i Alvez.
Morgan dla mnie był neutralny, z Alvezem mam podobnie, ale za Louis też nie przepadam.
Brakuje mi Hotcha w późniejszych sezonach.
I chyba bardziej wolałam Gideona niż Rossiego.




 
 
Ulubione seriale
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12