Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Piercing i tatuaże
Autor Wiadomość
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 681
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-01-27, 14:46   

Czu, takie fajne, mile zwierzątko dziaram :) . Wrzucę na forum zdjęcie, jak już będę miała tatuaż, ale to dopiero w czerwcu.

Ze znienawidzonych wzorów - mi przychodzi do głowy łapacz snów, myślę że też nie jest zbyt lubiany :lol: . I "chińskie znaczki".




 
 
Piercing i tatuaże
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-01-27, 15:20   

A z tymi znienawidzonymi wzorami, to nie jest takie... przereklamowane? Znienawidzony przez jakieś wybrane grono artystów, którzy się nie jarają taką tematyką?
Jest taki wybór tatuatorów, że jest w czym wybierać, a i sami artyści mogą decydować co wykonują a co nie, ale żeby to było znienawidzone? W końcu też idzie się do takiego, kto to zrobi, komu to nie przeszkadza, kto nie wybrzydza przy zleceniach.

Jak robiłam swój pierwszy tatuaż zawierając motylka, to to samo czytałam w opinii ludzi na forach, jak to motylki są kiczowate i najbardziej znienawidzonym wzorem i tatuatorzy nie chcą robić takich bzdetów.
W dużym stresie wysyłałam swoje zapytania i w jeszcze większym szłam do studia i jakoś nikt mi nie powiedział, że to kiczowate i czegoś takiego nie zrobi, to z czym przyszłam tatuator dodał własną wizję i mam coś co niezmiennie mi się podoba.

Myślę, że i z popularnych wzorów można zrobić coś ładnego, ale to w sumie subiektywne odczucia do oceny ładne lub kiczowate. :P




 
 
Piercing i tatuaże
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-01-27, 15:51   

Cappy, nieważne, że popularny wzór. Tobie ma się podobać, to Ty będziesz go nosić.



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Piercing i tatuaże
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2023-01-27, 18:05   

Sweden napisał/a:
Myślę, że i z popularnych wzorów można zrobić coś ładnego, ale to w sumie subiektywne odczucia do oceny ładne lub kiczowate.

No ja właśnie powoli zacząłem się zastanawiać. Zwykle wybieram coś, bo mi się podoba (serial, książkę, przyszły tatuaż, itp.), a nie ze względu na to czy jest mainstreamowe, hipsterskie czy jeszcze jakieś inne :lol: Może powinienem obrać inną strategię :D

Nie ma co się oglądać na innych :)




 
 
Piercing i tatuaże
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 681
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-01-27, 20:34   

Sweden napisał/a:
A z tymi znienawidzonymi wzorami, to nie jest takie... przereklamowane?

A bo ja wiem? Myślę, że to może być naturalna kolej rzeczy, modny wzór powtarzany kilkadziesiąt lub kilkaset razy może się w końcu znudzić i można go znielubić. Ale ja np. nie miałabym problemu żeby zrobić sobie popularny wzór jeśli by mi się podobał. Większość moich tatuaży mogłaby być uznana za głupie a je uwielbiam :lol: .

Poszłam za ciosem i w zapisałam się na sesję też w kwietniu, myślę że zacznę robić dekolt, ale rozważam też rozpoczęcie rękawa. Tyle trudnych decyzji :lol: .




 
 
Piercing i tatuaże
Imperfect 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2014
Posty: 240
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2023-01-28, 14:03   

Tatuaż robi się dla siebie, nie tatuażysty. Jakbym chciała robić jakiś wzór to nie zastanawiałabym się czy będzie mu się podobał tylko czy zrobi go dobrze, ewentualnie doda jakaś swoją, pasującą mi wizję.
Tatuaż to usługa. Gusta są przeróżne.
Maze napisał/a:
(priorytetem jest zakrycie blizn na jednej z rąk)
też o tym myślę! Chciałabym zakryć blizny od barku do połowy ramienia. Tylko kasy brak...



 
 
Piercing i tatuaże
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2023-01-30, 08:24   

Maze napisał/a:

Sweden napisał/a:
A z tymi znienawidzonymi wzorami, to nie jest takie... przereklamowane?

A bo ja wiem? Myślę, że to może być naturalna kolej rzeczy, modny wzór powtarzany kilkadziesiąt lub kilkaset razy może się w końcu znudzić i można go znielubić. Ale ja np. nie miałabym problemu żeby zrobić sobie popularny wzór jeśli by mi się podobał. Większość moich tatuaży mogłaby być uznana za głupie a je uwielbiam .


Słowo klucz, to myślę - moda. Pewne motywy, nawet jak są uznane za modne to są na tyle plastyczne że jest tyle możliwości przedstawienia, łapacza snów, motyla, wilka, znaku nieskończoności, że owa moda przemija szybko i nikt nie zwraca uwagi.
Podejrzewam, że teraz/zaraz będzie bum na tatuaże Wednesday Addams z racji serialu, gdzie ja o tym tatuażu myślę od kilku lat na podstawie wizerunku Christiny Ricci, który znam od dzieciaka, nie nowej wersji Jenny Ortegi. :)
Jedynie co zauważyłam, że moda na przerażeniem tribalem na lędźwiach u kobiet i rękawem u mężczyzn do dziś sytgmatyzuje posiadaczy jako karyny/sebixy.
I uderzę się w pierś aż mi z płuc smoła z cygaretów zejdzie, jak ktoś mi udowodni, że jest zupełnie inaczej.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Piercing i tatuaże
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1854
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2023-01-30, 12:21   

Euphoriall, obśmiałam się, dzięki!
Na lędźwiach były wzory celtyckie, tribale najczęściej na ramieniu. Pamiętam te spory w latach 90tych :lol:
Ja mam trybka na ramieniu, to bardziej jestem sebixem czy karyną? :evil:

P.S. nota bene ciekawe to jest, bo kiedy robiłam tatuaz, modne były czaszki (mężczyźni) i motyle/kwiaty (kobiety). Tribale robili najczęściej metale.

Dzisiejsze realistyczne twarze znanych/nieznanych osób, motywy animowane, style łączone, kolorowe plamki.. zwierzaczki.. Ciekawe co będzie obciachem za 20 lat..




 
 
Piercing i tatuaże
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-01-31, 17:23   

Imperfect napisał/a:
Tatuaż robi się dla siebie, nie tatuażysty. Jakbym chciała robić jakiś wzór to nie zastanawiałabym się czy będzie mu się podobał tylko czy zrobi go dobrze, ewentualnie doda jakaś swoją, pasującą mi wizję.

Tylko wiesz, jest to praca danego artysty, który może nie chcieć się pod wizją klienta podpisać i... ma do tego prawo. Można sobie wybrać tatuatora, który wykona zlecenie bez żadnego komentarza, ale myślę, że czasami warto jest posłuchać kogoś takiego by ewentualnie przemyśleć motyw albo umiejscowienie.
Ostatnio głośno było o dziewczynie, która chciała tatuaż na gałkach ocznych i pozwała tatuatora, bo przez jego nieumiejętną usługę straciła wzrok i po latach sprawę wygrała.
Usługa tatuażu to też portfolio, więc tatuator też musi być zadowolony i musi mu się podobać efekt końcowy.

Euphoriall napisał/a:
Pewne motywy, nawet jak są uznane za modne to są na tyle plastyczne że jest tyle możliwości przedstawienia, łapacza snów, motyla, wilka, znaku nieskończoności, że owa moda przemija szybko i nikt nie zwraca uwagi.

O to to to. Kreatywność dużo mieści, by nawet popularny motyw przedstawić tak, by nie wyglądał nudno. A obecnie paleta barw, wzorów i technik jakimi jest robiona jest bardzo szeroka.


W sumie, tak mi przyszło na myśl jak pomyślałam o obciachowych tatuażach czy uznawaniu czegoś za kiczowate, nie tam kwiatki, motylki czy inne takie, ale... imiona partnera/partnerki, ich portret, albo nieumiejętnie wykonany portret...




 
 
Piercing i tatuaże
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-01-31, 18:31   

Jak jest na jakiś rodzaj tatuażu teraz boom i moda, to prawdopodobnie za kilkadziesiąt lat będzie kiczowaty. :D Dlatego staram się dobierać tatuażystów z oryginalnym stylem.

Widziałam kiedyś tribal, który mi się podobał. :)

Czy ktoś jeszcze tutaj binge watchuje "Ink Master" albo "America's Worst Tattoos"?




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Piercing i tatuaże
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2023-02-02, 11:56   

takajakinne napisał/a:
Ja mam trybka na ramieniu, to bardziej jestem sebixem czy karyną?

Trza Cię prześwietlić na mieście :drapanie:
No to właśnie powiedz, nigdy, przenigdy nie spotkałaś się z takimi poglądami prócz mojego posta?

chiroptera napisał/a:
Czy ktoś jeszcze tutaj binge watchuje "Ink Master" albo "America's Worst Tattoos"?


Pamiętam że kiedyś na Discovery czy podobnym kanale leciał program o studio tatuażu. cośtam ink. Fajny był.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Piercing i tatuaże
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1854
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2023-02-02, 12:29   

Euphoriall napisał/a:
No to właśnie powiedz, nigdy, przenigdy nie spotkałaś się z takimi poglądami prócz mojego posta?


Ależ spotkałam, oczywiście :lol:

Z tym że jak pisałam dziwi mnie to, bo w czasach świetności tribali, obciachem były motylki i kwiatki :) A to one teraz jawią się jako symbol prostactwa. Chociaż! Mój tatuator (21letni młodzieniec) rzekł, że moda na retro tatuaże wraca więc niebawem będę modna! :)




 
 
Piercing i tatuaże
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2023-02-02, 12:40   

takajakinne napisał/a:
Z tym że jak pisałam dziwi mnie to, bo w czasach świetności tribali, obciachem były motylki i kwiatki A to one teraz jawią się jako symbol prostactwa.

Za to wydziarany=kriminalista to pogląd jak Elvis. :D
takajakinne napisał/a:
Mój tatuator (21letni młodzieniec) rzekł, że moda na retro tatuaże wraca więc niebawem będę modna!

Ja mam problem ze słowem retro, chyba go nie kumam. :P Bo retro to old school? A old school'owy styl w tatuowaniu ma cały czas wielu miłośników i wielu jest artystów specjalizujących się w tym stylu.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Piercing i tatuaże
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1854
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2023-02-02, 13:42   

Tak, retro i old school mogą być stosowane wymiennie.



 
 
Piercing i tatuaże
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2023-02-02, 14:11   

takajakinne, to git.
Ale słabość największą mam chyba do steampunkowych. Mi tak średnio by pasował, bo łapki mam jak gałązki, ale steampunkowy rękaw to jest coś. Podoba mi się ten motyw. :3




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Piercing i tatuaże
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12