Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Szwankujące zdrowie
Autor Wiadomość
noir 



Dołączyła: 15 Maj 2016
Posty: 1042
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-12-26, 22:03   

Czu, o mamo… co miałaś stwierdzone z tym barkiem? I w jakim miejscu czujesz tę kulkę?



 
 
Szwankujące zdrowie
Czu 
Bipolar.



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Maj 2019
Posty: 996
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-12-27, 00:03   

noir, miałam dwa rtg i nic nadzwyczajnego tam nie wyszło. Jakiś stan zapalny lekarz stwierdził. Ból jednak powraca regularnie. Teraz poszłam z tym do lekarza i dostałam skierowanie do chirurga bo ortopeda do którego chodzę z tym barkiem stwierdził, że to nie jego zakres.
Ale powiedział, że jemu to wygląda na jakąś zmianę, która trzeba wyciąć i zbadać.
Czekam na wizytę.
A ta dziwna kulka jest wyczuwalna tak z 5cm nad łokciem. Jest widoczna i nadal boli chociaż mam wrażenie że obrzęk się zmniejszył.




"Been searching somewhere out there
For what's been missing right here."
LP
:cama:
 
 
Szwankujące zdrowie
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-01-01, 22:23   

Jest mi niedobrze... Tylko nie wiem czy z nerwów czy przez moją dietę (tj. ostatnio albo jem bez opamiętania albo prawie nic).
"Strzeliło" mi coś w plecach jak wieszałam kurtkę na wieszaku. Tak strzeliło w odcinku piersiowym, że wyprostować się nie mogę i na początku ciężej mi się oddychało. Teraz leżę w łóżku i czekam na teleporadę. Popłakałam się niekoniecznie z ból, ale przy takim drobiazgi krzywdę sobie zrobiłam. Nie na fitnessie, nie wtedy gdy zakupy ciężkie nosiłam...




Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Szwankujące zdrowie
Imperfect 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2014
Posty: 240
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2023-01-02, 19:04   

Zakręcona, co powiedział lekarz? Jak się dziś czujesz?



 
 
Szwankujące zdrowie
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-01-03, 16:46   

Imperfect napisał/a:
Zakręcona, co powiedział lekarz? Jak się dziś czujesz?

Powiedział, że mnie postrzykło i dostałam leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Dzisiaj jest lepiej, dalej boli, ale mogę się już wyprostować.


<<< Dodano: 2023-01-20, 18:51 >>>


Dostałam antybiotyk bo zachorowało mi się. I tu wchodzi moja panika: tego leku nigdy wcześniej nie brałam. I czytam w ulotce, że może dojść do ciężkich powikłań tj. reakcji alergicznych. W każdej ulotce to jest, jak ktoś ma uczulenie na daną substancję to niestety może do tego dojść. Ja nie uczulenia na ten składnik (przynajmniej nic o tym nie wiem). Jednak to nic nie zmienia bo jeszcze go nie wzięłam a już się denerwuje, czuję jak coś mnie ściska w gardle... Tak nie można żyć, bojąc się cokolwiek zażyć... A to lek na receptę jest, znaczy byłam u lekarza, nie że jakaś samowolkę robię...




Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Szwankujące zdrowie
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-01-20, 19:09   

Zakręcona, żebyś sobie przypadkiem teraz nie wywołała objawów, których naczytałaś się w ulotce. Chyba wcześniej zdarzyło Ci się już brać antybiotyki i nie jest to Twoje pierwsze zetknięcie się z takimi lekami?
W ulotkach zawsze piszą wszystko, wszystkie możliwe działania i skutki uboczne, więc zawsze znajdzie się coś odstraszającego, ale jak nie weźmiesz leku zaleconego przez lekarza, to nie poczujesz się lepiej.
Jeśli boisz się tylko antybiotyków, to zawsze możesz ponownie skonsultować się z lekarzem (tym albo innym) czy da się wyzdrowieć z Twojej choroby bez zastosowania antybiotyku.
Z tego co pamiętam to pisałaś, że masz problemy żołądkowe, to że teraz bardziej Ci się w ulotce rzuciła w oczy abstrakcyjna dla Ciebie reakcja alergiczna, niż to jak antybiotyk wypływa na żołądek/jelita. ;)
No chyba, że to leki na helicobacter pylori, to polecam wziąć i wyleczyć bakterię całkowicie.
Osłonowe tabletki masz?




 
 
Szwankujące zdrowie
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-01-20, 19:35   

Sweden, to się boje, że sama się nakręcam teraz, że coś się stanie. Antybiotyki brałam już, to nie jest pierwsze zetknięcie z tym typem leków. Nie, nie da się wyzdrowieć, niestety bez leków. Nawet konsultowałam czy nie zachodzi reakcja pomiędzy tym lekiem a tymi co biorę (nic nie ma). Dlaczego ta reakcja alergiczna rzuciła mi się w oczy, bo już taką reakcję alergiczną miałam (na inny lek i wiem jakiej substancji aktywnej unikać) i wylądowałam na pogotowiu. I może jeszcze to, że to drastyczna reakcja. Z żołądkiem też miewam problemu, ale to nie o zapalenia żołądka chodzi. I tak biorę tabletki osłonowe. ;) Taki plan na wieczór m by się odstresować: położyć się wygodnie i film obejrzeć.



Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Szwankujące zdrowie
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-01-20, 19:50   

Zakręcona, rozumiem, że miałaś reakcje alergiczne w innych lekach i możesz czuć się niepewnie, ale jeśli ten typ już stosowałaś i konsultowałaś się w sprawie i leku i dolegliwości, to od razu masz odpowiedź odnośnie tego czy wziąć ten konkretny antybiotyk czy nie, by mimo wszystko przetrwać leczenie nie wpadając w panikę. Mam nadzieję, że wszystko będzie w ok, i nic z tego co męczy z niepokojem się nie wydarzy. :kciuki:
A i miłego oglądania jakiegoś wciągającego filmu! To bardzo dobry pomysł. :)




 
 
Szwankujące zdrowie
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-01-20, 20:27   

Sweden, dziękuję za słowa otuchy :tulenie4: Ja zdaje sobie sprawę, że mój lęk jest irracjonalny... I dlatego lek wezmę, ale i tak tworzę czy szukam rzeczy, które mogą mnie później zająć.


<<< Dodano: 2023-01-26, 09:49 >>>


Znowu mnie plecy bolą, ale to już moja wina. Byłam na zakupach i co tu dużo mówić za dużo na raz chciałam wziąć. Tak mnie strzyka w plecach, ale chodzić i wyprostować się czy coś podnieś daję radę.




Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Szwankujące zdrowie
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2023-01-31, 11:15   

Tak długo trzymałam się bez żadnego choróbska, co chwilę czułam ten specyficzny ból mięśni, ale nic na dobre mnie nie złapało. Temperatura sięgała jedynie 37. Ale czułam się taka... rozmemłana. No a dziś obudziłam sie już z bólem gardła, nie mogę przełykać, czuję się już rozflaczała.



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Szwankujące zdrowie
przedtem 



Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2023-01-31, 14:55   

WhiteBlankPage., czasami chyba nie ma co się tą temperaturą sugerować. Pamiętam, że jakiś rok temu wylądowałem u lekarza z objawami grypy, a temperaturą 34.6 stopnia.
Zdrówka życzę! :3




 
 
Szwankujące zdrowie
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2023-01-31, 15:19   

rozpuszczalnik, u mnie zwykle kiedy podchodzi pod 37 to to dość mocno odczuwam (mimo że wiem, że to właśnie nie jest wysoka temperatura :) ).

rozpuszczalnik napisał/a:
Zdrówka życzę! :3


dzięki :tuli:




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Szwankujące zdrowie
przedtem 



Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2023-01-31, 15:21   

WhiteBlankPage. napisał/a:
rozpuszczalnik, u mnie zwykle kiedy podchodzi pod 37 to to dość mocno odczuwam

No właśnie. Ja na ogół mam tak, że moja temperatura jest dość niska, więc też niewiele odstępu od normy potrzeba, żebym czuł się źle. Może masz podobnie.
WhiteBlankPage. napisał/a:
dzięki

:3




 
 
Szwankujące zdrowie
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2023-01-31, 15:36   

WhiteBlankPage. napisał/a:
u mnie zwykle kiedy podchodzi pod 37 to to dość mocno odczuwam
rozpuszczalnik napisał/a:
No właśnie. Ja na ogół mam tak, że moja temperatura jest dość niska

Jak u mnie jest ponad 37 to zastanawiam się nad spisaniem testamentu :lol: Chociaż jako dziecko miewałem naprawdę wysokie gorączki i jakoś było ok. Na co dzień mam coś w okolicach 35.5. Słyszałem/czytałem, że to normalne, że 36.6 nie jest wcale uniwersalnym wyznacznikiem dla każdego człowieka.

WhiteBlankPage., dużo zdrówka.




 
 
Szwankujące zdrowie
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2023-01-31, 15:45   

kova84 napisał/a:
Słyszałem/czytałem, że to normalne, że 36.6 nie jest wcale uniwersalnym wyznacznikiem dla każdego człowieka.


Też o tym słyszałam, że to nie jest wyznacznik dla każdego, ale nie wiem gdzie to słyszałam/czytałam, więc nie mam czym poprzeć tego stwierdzenia ;)


kova84 napisał/a:

Jak u mnie jest ponad 37 to zastanawiam się nad spisaniem testamentu :lol:


:D




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Szwankujące zdrowie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11