Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Informatyczne doradztwo
Autor Wiadomość
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2023-01-15, 21:37   

poetka napisał/a:
Hejko. Ktoś coś wie na temat laptopów. Zastanawiam się nad kupnem, mam ogarnięte 2 modele, ale totalnie nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę, a obu recenzji w necie za bardzo nie mogę znaleźć. HELP

A jakie to modele? Podeślij na PW albo wklej tutaj. Specem od komputerów nie jestem, ale lubię się z nimi od kiedy pamiętam, to może chociaż opinię bym jakąś miał.




 
 
Informatyczne doradztwo
poetka 



Wiek: 25
Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 401
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2023-01-15, 21:41   

kova84, Napisałam na PW. Co by tu nie zaśmiecać zbędnymi info :P



Nie czuję,że żyję, lecz czuję, że umieram.
 
 
 
Informatyczne doradztwo
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3161
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-01-16, 13:48   

poetka, moglabys podac modele tych laptopow? Do jakiego uzytku przeiwdujesz komputer?



"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Informatyczne doradztwo
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1735
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2023-11-13, 14:12   

Ostatnio w ramach nauki i testów trafiłem na dosyć ciekawy temat, który chyba nie wypłynął do powszechnej świadomości. Nie wiem czy to dobry temat, bo w zasadzie nie pytam o poradę, a porady chcę udzielić.
Mianowicie:
Wyłączajcie bluetooth w telefonie o ile nie korzystacie z niego

Niby oczywiste, bo to też oszczędzanie baterii, ale nie tylko o to chodzi. Jest pewna podatność (przede wszystkim tyczy się iphonów, ale androidy też nie są do końca bezpieczne), która powoduje, że ktoś - w przypadku iphonów z systemem iOS 17.0.3 - że telefon się całkowicie crashuje, natomiast przy innych wersjach systemu zawzyczaj sprowadza się do tego, że używanie, o ile jest w ogóle możliwe, to jest irytujące. Do niedawna atak dotyczył tylko urządzeń z iOS, ale obecnie jest też możliwość zablokowania telefonów z androidem. O ile jest to tylko możliwość odebrania możliwości korzystania z telefonu tj. nie ma możliwego wycieku danych lub przejęcia kontroli, to może być to uciążliwe, bo w zasadzie teraz większość korzysta ze słuchawek BT.
Niestety ogólnie wszystkie urządzenia apple z procesorami z serii M, kiepsko wypadają jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ale to już zupełnie inny temat.




To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Informatyczne doradztwo
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-11-20, 10:38   

Ktoś miał taki przypadek, żeby dzwonił do ciebie twój własny numer :shock: ? Ktoś dzwoni, patrzę na wyświetlacz a to mój numer się wyświetla... Nie odebrałam... I tak się zastanawiam czy to jakieś nowe oszustwo... pocztą głosowa czy nie wiadomo co. Pierwszy raz to się zdarzyło.



Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Informatyczne doradztwo
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1735
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2023-11-20, 10:47   

Przyczyn może być wiele. Zawsze można dopytać u operatora sieci, ale raczej bym nie odbierał.



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Informatyczne doradztwo
przedtem 



Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2023-11-20, 11:06   

Zakręcona, może to Ty dzwoniłaś do siebie z przyszłości?

A tak serio, to też miałem kiedyś taką sytuację, rozwiązała się tym, że nigdy później się to nie powtórzyło.




 
 
Informatyczne doradztwo
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12