Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Autor Wiadomość
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-12-13, 18:38   

wiedźma, a byłaś z tym u lekarza? Jeśli nic nie działa to może warto się wybrać, bo może to jakieś niedobory witamin lub innych elementów. A i czy się nawadniasz odpowiednio w ciągu dnia?

Pomadkę kneipp też polecam, chociaż u mnie popękane usta najczęściej pojawiają jak mam za niskie nawodnienie + suche powietrze.




 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
wiedźma 
666



Wiek: 28
Dołączył: 17 Cze 2022
Posty: 390
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-12-13, 19:54   

Sweden, Co do nawodnienia to piję bardzo mało i latem i zimą. Może faktycznie będę musiała się wybrać do lekarza, albo kupić sobie jakieś suplementy.



Może ja nie pasuję do tych ludzi. Jeżeli ja mam znowu wyjść z tej swojej skorupy, wystawić tę rękę na zewnątrz i od razu mi odetną, to mi się nie chce, to ja się boję.
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
księżycowa 
W morzu gwiazd



Wiek: 23
Dołączyła: 03 Gru 2014
Posty: 1084
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2022-12-13, 22:18   

Sweden napisał/a:
popękane usta

To ja Wam powiem,że jedyne co u mnie dziła, mimo,że noszę przy sobie Carmexa i nawet czasami użyję to maść z witaminą A 1000 na noc. Ale tylko ta konkretna z wysokim stężeniem. Radzi sobie nawet z popękanymi już do krwi.




Z dnia na dzień silniejsza
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-12-17, 16:15   

Masełka do ust Burt's bees to moja miłość. Dają ukojenie mocno spękanym warom i ładnie pachną.

Sweden napisał/a:
popękane usta najczęściej pojawiają jak mam za niskie nawodnienie + suche powietrze.


O to. I jeszcze mam nawyk zaciskania ust. Nie muszę ich nawet oblizywać, ale wystarczy że zacisnę nieświadomie ileś razy i wszelkie środki kóre wcześniej dawały efekt są bezużyteczne.

Niestety, klima, suche powietrze i inne czynniki nie są też łaskawe dla moich nozdrzy. Jeszcze usta potraktuję pomadką ochronną ileś tam razy w ciągu dnia, ale nozdrza ciężko wysmarować (poza warstwą wazeliny na noc), przez co są spękane do krwi. :x




Disqualified as a human being.
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-12-23, 12:42   

No dobra, pora się ogarnąć. Kochane znawczynie! Co na zmarszczki dla 27-latki? Raczej taniego? Przez ten rok postarzałam się chyba o 5 lat.
Na razie mam zestaw Ziai „Jagody acai – profilaktyka pierwszych zmarszczek”. Ale SPF 10 chyba nie rozwiąże problemu, zresztą i tak się „po koreańsku” 50-tką smaruję.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2022-12-23, 17:34   

chiroptera, ja polecam naturalne kosmetyki z serii Facemania (hebe). Mnie one bardzo odpowiadają, używam serii z witaminą C, która ma delikatne działanie przeciwzmarszczkowe oraz fajnie rozjaśnia przebarwienia skóry.



:myszka:
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-12-24, 08:37   

aga_myszka, muszę poszukać, dzięki. :3



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-12-25, 11:54   

chiroptera, retinol na noc, stosowany 1-2 razy w tygodniu od najmniejszego stężenia (polecam nacomi), nakładany na suchą! skórę. Serum z witaminą C na dzień (też nacomi), plus dobry krem nawilżający i krem z filtrem 50 (stosowany codziennie niezależnie czy wychodzisz z domu czy nie).
Stosowałam to połączenie i mega polecam. Tylko trzeba sobie zbudować tolerancję, retinol wysusza więc skóra może się zacząć łuszczyć. Ale potem jest super <3
Plus polecam, jak ktoś ma skórę suchą jak sahara, serum z ceramidami.




 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-01-02, 17:44   

Jednobarwna, można stosować retinol już w tym wieku? Tak pytam, bo się nie znam. :lol: Pamiętam, jak jako mała dziewczynka podkradłam mamie krem i potem mnie szczypało, bo to był retinol. :hahaha:

Zerknę na Nacomi, dziękuję! Liczyłam na Twoją odpowiedź w tym temacie. :3




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-01-03, 20:43   

chiroptera, ja gdzieś czytałam, że im szybciej zaczniesz tym lepiej a kurację przeciwzmarszczkową najlepiej zacząć mając około 20 lat.
Retinol piecze okrutnie jak nałoży się go na minimalnie wilgotną skórę :lol:

Cytat:
Liczyłam na Twoją odpowiedź w tym temacie

Bardzo mi miło <3




 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 681
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-01-08, 20:58   

A czy ktoś może mógłby mi polecić jakieś kosmetyki odpowiednie na początek przygody z retinolem? Coś ze słabym stężeniem.

Nie używam aktualnie filtrów przeciwsłonecznych poza latem, czy jeśli zacznę stosować retinol to powinnam od razu włączyć filtry?




 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-01-09, 07:39   

Maze, przy stosowaniu retinolu skóra jest bardziej podatna na podrażnienia, czynniki atmosferyczne czy słońce. Na moich kosmetykach z retinolem pisze, żeby używać kremu z filtrem 50.
Co do kosmetyków z retinolem to się nie wypowiem bo stosowałam jedynie krem pod oczy ale to był totalny nie wypał. Serum z retinolem i na to krem nawilżający ok ale 2 w 1 to nie wiem.




 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 681
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-01-10, 19:41   

Jednobarwna, dzięki :) kupiłam póki co jakieś tanie serum z Rossmanna i testuję.


<<< Dodano: 2023-02-09, 09:34 >>>


Dobra, znowu ja z pytaniem :lol: .

Polecicie jakiś SPF pod makijaż? Mój się roluje w połączeniu z podkładem lub kremem BB :? .




 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-03-13, 15:36   

W temacie SPF to polecałyście mi tu kiedyś waterproof gel marki skin 79. Używam i polecam (niestety nie wiem, Maze, jak się miesza z BB lub podkładem, ewentualnie polecam tej marki krem BB, który sam w sobie ma SPF 50). Mają niezłą promkę w hebe, dziś wyhaczyłam. 49zł za 100ml. Normalnie na ich stronie 49zł kosztuje 50ml, i to już po promocji.


Hmm, a krem SPF nie idzie w sumie na sam wierzch? Jeszcze na podkład? Jest chyba cięższy.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2023-03-13, 20:17   

Polecicie mi jakąś piankę lub żel do codziennego mycia twarzy? Tylko jak najbardziej delikatną. Kupiłam piankę z OnlyBio i nie mogę jej używać, bo ściąga skórę tak, że nie idzie wytrzymać :facepalm:



:myszka:
 
 
Paplanina kosmetyczno-wizażowa
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12