Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: aga_myszka
2015-03-15, 16:32
Samochody
Autor Wiadomość
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-12-13, 18:19   

Mąż użytkuje Toyotę Auris od października. Nie jest to hybryda, zwykły diesel. Jest całkiem zadowolony, daje radę nawet w zimowych warurnkach górskich, choć wygląda jak typowe autko do użytku miejskiego. Mało pali - mam porównanie do mojego czołgu, bo odydwoje dojeżdzamy do pracy w tym samym mieście i parkujemy rzut kamieniem od siebie (ja wiem, że to wszystko zależy od wielu czynników, upraszczam). Z tego co było serwisowane i zanotowane - mało awaryjny model.

Ogólnie w okolicy dużo Auris hybryd jeździ. 90% kierowców to starsze panie, takie w wieku 70/80+. Sąsiadka też i dzisiaj ją zagadnęłam, zadowolona, poleca. Ale ona zna się tyle co ja, jak jeździ i nie charczy to jest git. :D




Disqualified as a human being.
 
 
Samochody
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 681
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-12-31, 15:14   

Mustela Nivalis, dzięki za opinię, pomocną :) .

Ostatecznie zastanawiam się między Hyundaiem a Dacią, chyba jednak stanie na kompromisie cenowym i zamówię Dacię. Chociaż boję się o blachę, bo jest bardzo lekka jak na swój gabaryt.

Meh, sama nie wiem. Z Dacią nie mam też żadnych doświadczeń.




 
 
Samochody
hekatomba 
honk



Wiek: 24
Dołączyła: 26 Paź 2021
Posty: 93
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2023-03-08, 18:54   

Jestem dumną właścicielka fiata pandy II z 2003. Bez wspomagania kierownicy, szyby na korbkę - co się nakręcę to moje! Marzył mi się Vw polo ale pieniądze wybrały inaczej...



''Jeżeli chodzi o futbol można powiedzieć, że jestem jaroszem.''
 
 
Samochody
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 681
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-03-08, 18:59   

Ostatecznie zdecydowałam się na Dacię Jogger w wersji 7-osobowej i z benzyną. Póki co użytkuje mi się ją bardzo przyjemnie, myślę że stosunek ceny do jakości jest w tej chwili najlepszy na rynku. No i przesiadłam się do niej ze starego samochodu - mimo wszystko jest to przeskok technologiczny i zupełnie inna jakość jazdy :lol: .



 
 
Samochody
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1704
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2023-03-09, 18:10   

hekatomba napisał/a:
Jestem dumną właścicielka fiata pandy II z 2003




To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Samochody
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 681
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-04-17, 17:14   

Okazało się, że kupienie wielkiego samochodu nie spełnia potrzeb mojej rodziny i muszę dokupić dachbox żeby w miarę komfortowo podróżować :lol: .

Ma ktoś bagażnik dachowy i chciałby się podzielić refleksjami, na co zwracać uwagę przy kupnie? Różnice w cenach przy podobnych objętościach są kosmiczne.




 
 
Samochody
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2023-04-21, 11:08   

Czy leasing nie jest lepszy niż kupowanie?



dead but delicious
 
 
Samochody
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2023-04-21, 11:37   

R. de Valentin napisał/a:
Czy leasing nie jest lepszy niż kupowanie?

Zależy ile czasu planujesz używać auta i czy do czegoś potrzebne Ci jest bycie jego właścicielem.




 
 
Samochody
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2023-04-21, 11:41   

kova84, okazjonalnie. Może np. w weekendy.



dead but delicious
 
 
Samochody
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2023-04-21, 11:51   

Leasing/wypożyczenie długoterminowe zakłada, że jeździsz nowym samochodem i po jakimś czasie zmieniasz na nowy. Jak wynajem mieszkania - płacisz za usługę, nie za posiadanie. Póki co w Polsce koszty tegoż nie są jakieś wyjątkowo małe, choć i tak lepsze niż wynajem krótkoterminowy.

Jak to krótkie trasy po mieście, to do pewnej kwoty nawet bardziej opłaca się jeździć taxi niż posiadać własny samochód (roczne koszty paliwa, ubezpieczenia, przeglądu, napraw, spokojnie można 300-500zł miesięcznie za to na taksówki przeznaczyć i nie być stratnym). Jak długie trasy, to taxi odpada :P

Ja miałem jeden leasing i to jednak nie dla mnie. Lubię być właścicielem. Móc coś lekko zarysować i się nie przejmować, a w leasingu muszę latać po naprawach, bo to nie moje. Nie lubię chuchać i dmuchać na samochód jakby był święty, to przedmiot użytkowy, który się zużywa. Nie przeszkadza mi jak nie wygląda pięknie. Zwykle też nie rezygnuję z samochodu po 3-5 latach i nie biorę nowego, tylko jeżdżę swoim ulubieńcem tak z 10 lat.




 
 
Samochody
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2023-04-21, 11:59   

Rozumiem. Dziękuję za wyjaśnienie. :) To dla mnie lepszy leasing.



dead but delicious
 
 
Samochody
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-04-21, 12:12   

R. de Valentin, a co sądzić o Traficarach? W Trójmieście ich pełno, wygodna opcja.



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Samochody
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 681
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-12-21, 19:04   

Kombivany - ktoś ma jakieś doświadczenia w użytkowaniu?
Chyba kupimy Nissana Townstara w przyszłym roku, paskudne to i jeszcze brzydsze niż nasz obecny samochód (który w sumie tylko z tyłu straszy, natomiast ten Nissan... ech), ale za to wydaje się mega praktyczny.

Coraz więcej też jest w Europie chińskich aut, są w świetnych cenach i niektóre są naprawdę ciekawe. Gdyby nie długość modelu, który mi się najbardziej spodobał (ma ponad 5 metrów, więc trochę przesada :lol: ) to bardzo poważnie rozważałabym kupno.
Ogólnie na rynek europejski ciągle wchodzą nowe modele, myślę że może nasze następne auto po tym Nissanie będzie już chińskie :lol: .




 
 
Samochody
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2023-12-22, 09:44   

Maze napisał/a:
Kombivany - ktoś ma jakieś doświadczenia w użytkowaniu?

Najbliżej mi do tego z jazdy Oplem Zafirą, ale to jeszcze nie to samo. Generalnie zgadzam się do co cech - brzydkie, ale wygodne :lol:

Co do aut typowo chińskich (a nie tylko np. częściowo montowanych w Chinach) - choć tu muszę zaznaczyć, że motoryzacją nie interesuję się i nie znam prawie w ogóle - bardzo bałbym się o kwestie bezpieczeństwa i obecnie nie wziąłbym takiego "Chińczyka". Do niedawna panowały opinie, że to takie zgniotki, a i z hamowaniem czy zakrętami nie jest tak dobrze. Osobiście zanim w ogóle to bym rozważył, poczekam kilkanaście lat.




 
 
Samochody
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 681
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-12-22, 14:06   

Cytat:
Oplem Zafirą

Van wygląda fajnie i widzę że jest w dwóch długościach, jeden ma poniżej 5 m więc dla mnie jeszcze akceptowalna długość... Ale chyba robią już tylko elektryki :( . Ja bym chciała benzynę, ewentualnie hybrydę.

Właśnie "chińczyki" różnie wypadają w testach, można znaleźć takie, które nie ustępują w kwestiach bezpieczeństwa europejskim autom. Myślę że problem może być z naprawami, czekaniem na części itp.
Może za kilka lat będzie lepiej :) .




 
 
Samochody
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12