Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina polityczna
Autor Wiadomość
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2022-12-13, 10:00   

Chyba jeszcze nie mamy takiej klasy politycznej, która by chciała coś odpowiedzialnie zrobić dla wszystkich, a nie tylko pod własną ideologię budować obraz. Chociaż trochę smutna prawda jest też taka, że pewnie sensowne i konkretne osoby nie utrzymałyby się na scenie i na stanowiskach, bo takie działanie nie jest zbyt wydowiskowe i pod publiczkę.

Ale tak, od pewnych osób w strukturze państwa oczekuję tylko i wyłącznie tego, by godnie reprezentowały swoje stanowisko. Tymczasem częściej niż bym chciał czuję po prostu zażenowanie. Jeszcze ordery sobie za to przyznają. Dzięki temu przestałem wierzyć w nagrody jako takie - skoro dostaje się po znajomości, to nie mają żadnej wartości, i to niestety nie tylko w polityce.




 
 
Paplanina polityczna
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-12-13, 13:45   

kova84 napisał/a:
Chociaż trochę smutna prawda jest też taka, że pewnie sensowne i konkretne osoby nie utrzymałyby się na scenie i na stanowiskach, bo takie działanie nie jest zbyt wydowiskowe i pod publiczkę.

Dlatego właściwie w polityce nie ma ludzi mądrych, bo tacy się do niej nie pchają, wiedząc jakie to jest g***.

kova84 napisał/a:
Jeszcze ordery sobie za to przyznają.

Jak Sasin od Poczty Polskiej „za zasługi” przy wyborach kopertowych. :lol:




 
 
Paplanina polityczna
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-12-13, 16:47   

sickman napisał/a:
kova84 napisał/a:
Chociaż trochę smutna prawda jest też taka, że pewnie sensowne i konkretne osoby nie utrzymałyby się na scenie i na stanowiskach, bo takie działanie nie jest zbyt wydowiskowe i pod publiczkę.

Dlatego właściwie w polityce nie ma ludzi mądrych, bo tacy się do niej nie pchają, wiedząc jakie to jest g***.

kova84 napisał/a:
Jeszcze ordery sobie za to przyznają.

Jak Sasin od Poczty Polskiej „za zasługi” przy wyborach kopertowych. :lol:

I jak to, że Glapiński dostał nagrodę za "wybitne zarządzanie NBP i wybitny wpływ na bezpieczeństwo gospodarki". :shock: x 100.




Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Paplanina polityczna
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-12-13, 16:51   

Nie wspominając już o Orderze Orła Białego dla Macierewicza. To chyba największa kompromitacja, biorąc pod uwagę fakt, że to najwyższe polskie odznaczenie państwowe.



 
 
Paplanina polityczna
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2022-12-13, 17:12   

sickman napisał/a:
Nie wspominając już o Orderze Orła Białego dla Macierewicza. To chyba największa kompromitacja, biorąc pod uwagę fakt, że to najwyższe polskie odznaczenie państwowe.

Jakbym miał taki order to chyba bym w takim momencie oddał. Nie jestem pewien, czy ktoś tak nie zrobił.




 
 
Paplanina polityczna
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-12-13, 17:41   

kova84 napisał/a:
Jakbym miał taki order to chyba bym w takim momencie oddał. Nie jestem pewien, czy ktoś tak nie zrobił.

Jeśli chodzi o OOB, to nie kojarzę, żeby ktoś się go kiedykolwiek zrzekł. Mimo, że z pamięci nie podam teraz nazwisk, to kojarzę, że już parę osób zrzekło się odznaczeń przyznanych przez PAD. Tylko nie z powodu nominacji AM… Najciekawszy był ten fortel z uzasadnieniem, że otrzymał go za opozycyjną działalność w KOR (choć i działacze opozycyjni, jeszcze w czasach PRL, mieli ponoć wątpliwości, po czyjej on jest właściwie stronie). Tak czy inaczej, wiadomo za co, a raczej w jakim celu, go dostał.




 
 
Paplanina polityczna
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2022-12-14, 22:20   

O, przewinęło mi się właśnie tak jakoś. "Będziemy mieli silne państwo! I zniszczymy tych ludzi - powiedział prezes PiS."

Zwykle odczuwam delikatny niepokój, gdy jakakolwiek klasa rządząca chce kogoś niszczyć. Ten człowiek strasznie się zestarzał, nienawidzi wszystkich i już zupełnie bez kontaktu z rzeczywistością (ale to ostatnie to już od długiego czasu).




 
 
Paplanina polityczna
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-12-14, 22:43   

kova84, on zawsze był pełen nienawiści do ludzi, którzy myślą inaczej niż on. Ale po 2010 mu się jeszcze pogorszyło. Najlepsze jest to, że on w kontekście tej katastrofy mówi wyłącznie o swoim bracie. Kij z tym, że tam zginęło jeszcze 95 innych osób. Nawet o bratowej nie wspomina. Najważniejsze, że „zabili” mu brata. Założę się, że gdyby w tym samolocie nie było Lecha, ani nikogo z PiS, guzik by go to obeszło i sam by mówił, że to był wypadek… Ale pomijając Smoleńsk, to chyba nie pamiętam po 89 roku takiej ekipy rządzącej, za której w mediach publicznych kreowana byłaby taka machina nienawiści. Nie tylko pod adresem opozycji politycznej, ale wszystkich, którzy mają inny światopogląd. A ta narracja o tym, że kto nie jest z PiS (w domyśle — jest z PO), to nie jest prawdziwym Polakiem, ani katolikiem, tylko zdrajcą etc. przypomina mi sławne słowa Cyrankiewicza o odrąbaniu ręki podniesionej na władzę ludową, czy pojęcia „wróg ludu” i „zapluty karzeł reakcji”. Nie bez kozery ci, którzy pamiętają PRL, mówią, że PiS to taki PZPR bis. Zresztą, lista „Piotrowiczów” w szeregach tej partii jest dużo dłuższa, niż by się mogło wydawać.



 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2022-12-15, 14:47   

Prezydent dowiedział się o projekcie ustawy o sądzie najwyższym z internetu... Płakać nad poziomem ośmieszania się wzajemnie na scenie politycznej - to już dawno nie mam siły, a śmiać się też już coraz mniej.


Poprawiłam się sama, chodziło o "projekt ustawy" nie "ustawę" jak było napisane wcześniej. mea culpa.
Euph




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-12-15, 21:29   

Ta cała nowelizacja ustawy o SN (a póki co jej projekt, który na szczęście na razie wypadł z porządku obrad Sejmu) to kolejny bubel prawny, który PiS zaś chciał przepchnąć ekspresowym walcem legislacyjnym. Konstytucja jasno określa podział sądownictwa na powszechne, administracyjne i wojskowe, a tymczasem NSA miałby się zajmować sprawami dyscyplinarnymi sędziów z każdego z tych szczebli. Zadziwiające, że gdy trzeba było udupić prof. Gersdorf, wykreowano sztuczny spór kompetencyjny, a tutaj takowego nikt nie widzi. No, ale poziom ignorancji prawnej w tej ekipie zdaje się być normą. Tymi sprawami z powodzeniem mogłaby zajmować się Izba Karna SN, ale nie będzie, bo tam PiS nie ma swoich sędziów. Zresztą, nie wiem, czy wepchnięcie postępowań dyscyplinarnych do NSA wiele PiSowi da, bo choćby orzeczenie tego dziwnego tworu, jakim jest Izba Odpowiedzialności Zawodowej, obsadzonego w większości przez neosędziów, ws. sędziego Tuleyi pokazało, że wola Ziobry nie jest nieograniczona.

A co zaś się tyczy Prezydenta, to choć nie wierzę w jego kompetencje jako prawnika, to wydaje mi się, że chyba w końcu wyczuł, że zaś próbują wystrychnąć Dudę na dudka (w końcu to Ziobro tak wykastrował jego poprzedni projekt ustawy o SN, że została z niego wydmuszka) i najpierw drugi raz zawetował Lex Czarnek, a teraz próbuje znów pokazać, że jest „niezależny”, bo wie, że tym razem Ziobro jest na cenzurowanym. Obawiam się jednak, że niestety znów niewiele będzie z tego pożytku.




 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2022-12-16, 09:22   

sickman napisał/a:
A co zaś się tyczy Prezydenta, to choć nie wierzę w jego kompetencje jako prawnika, to wydaje mi się, że chyba w końcu wyczuł, że zaś próbują wystrychnąć Dudę na dudka (w końcu to Ziobro tak wykastrował jego poprzedni projekt ustawy o SN, że została z niego wydmuszka) i najpierw drugi raz zawetował Lex Czarnek, a teraz próbuje znów pokazać, że jest „niezależny”, bo wie, że tym razem Ziobro jest na cenzurowanym. Obawiam się jednak, że niestety znów niewiele będzie z tego pożytku.

Tak, oczywiście że o projekt chodziło, przecież ustawa najpierw musi trafić pod pióro, zaraz się poprawię :P
Strach pomyśleć, że tu możliwe, pasuje jedno słowo: "ustawka". Jakoś nie wierzę w tą niezależność.

Ale! Co by nie było - się udało z tą aferą w PE. Idealnie wpasowuje się w klimaty oceny praworządności w Polsce, jako argument "przyganiał kocioł garnkowi". Od razu to wykorzystali. :lol:




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-12-16, 13:52   

Komisja Europejska i tak się nie da na to nabrać. To już nie pierwszy raz, kiedy PiS próbuje ją oszukać… A potem zaś zacznie się skamlanie, że oni się starali, zrobili co mogli, a ta niedobra Unia (oczywiście podburzana przez niedobrą opozycję) pieniędzy nie dała. Najgorsze, w sumie, jest to, że są ludzie, którzy naprawdę w tę propagandową narrację wierzą…



 
 
Paplanina polityczna
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-02-02, 13:46   

Właśnie przeczytałam, że sejm uchwalił podatek od zbiórek internetowych (też charytatywnych). Niech ktoś mi powie, że to co czytam to kłamstwo i nie żyje w tak chorym kraju. Dobijcie ludzi, muszą zbiórki zakładać bo leki czy kurację państwo nie refunduje i tu jeszcze politycy kopią "leżącego". Same wulgarne słowa cisną mi się na usta.



Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2023-02-02, 14:32   

Zakręcona napisał/a:
Niech ktoś mi powie, że to co czytam to kłamstwo i nie żyje w tak chorym kraju

Nie jest to kłamstwo, żyjesz w tak chorym kraju. Za to w senacie ma być z poprawką, że nie dotyczy zbiórek na cele charytatywne.


Ale prezenty ślubne już tak. :D

Edit.
Ale też nie bardzo mnie dziwi, że konfederaci byli przeciwni poprawce to spora grupa koalicji wstrzymała się od głosu... hm :drapanie:
Chyba że coś pokićkałam.

No bo ile to miało być? 20% podatku? To jeżeli prognozowana suma WOŚP na 31 finał to 150mln zł to 20%...




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-02-02, 14:53   

Czy w tym kraju jest jeszcze coś od czego nie ma podatku? :lol:
Z tymi od prezentów ślubnych to pobieżnie przeczytałam, że ilość % podatku zależy od kwoty i grupy podatkowej do której się trafiło. :lol:

Musi wystarczyć na datki przekupstwa części społeczeństwa w wyborach, które i tak sfałszują.


Ostatnio coś mi mignęło, że jeszcze jest podatek od podatku w kwestii naszych składek zdrowotnych:
Ukryta Wiadomość:
Zaloguj się, aby zobaczyć tą wiadomość
--- Log in to see the message ---




 
 
Paplanina polityczna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11