Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Szwankujące zdrowie
Autor Wiadomość
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1865
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2022-11-28, 10:35   

sickman, też miałam usuwane znamię ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym, z tym że zalecono mi przyjść z kimś, w razie osłabienia po znieczuleniu.



 
 
Szwankujące zdrowie
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-11-28, 13:40   

Zakręcona, takajakinne, dzięki za info. ;) A propos, miałyście wcześniej robioną dermatoskopię?



 
 
Szwankujące zdrowie
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-11-28, 22:14   

sickman, miałam ją robioną wcześniej. A i później w tym przypadku pieprzyk (usunięty)"pojechał" na dalsze badania czy nie jest jakby to powiedzieć niebezpieczny. Wszystko okazało się, że jest w porządku.



Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
Ostatnio zmieniony przez Zakręcona 2022-11-28, 23:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szwankujące zdrowie
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-11-28, 22:19   

Zakręcona, dermatoskopia to badanie wszystkich znamion na całym ciele, czy tylko jednego, którego chce się akurat pozbyć? Przypuszczam, że wiele zależy od faktu, czy badanie jest prywatne, czy na NFZ. Domyślam się, że w tym drugim przypadku lekarzowi nie bardzo się chce marnować czas.



 
 
Szwankujące zdrowie
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-11-28, 23:10   

sickman, ja miałam badany tylko ten, którego chciałam się pozbyć. Badanie i usuwanie znamienia miałam robione na NFZ.



Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Szwankujące zdrowie
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-11-29, 00:48   

Zakręcona, dzięki za info. ;)



 
 
Szwankujące zdrowie
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1865
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2022-11-29, 06:42   

sickman, ja nie miałam, tylko wycinek poszedł do laboratorium.

Mój partner chyba miał badane wszystkie znamiona, trafił na lekarza, który był dość skrupulatny. Dopytam wieczorem czy na NFZ to było.




 
 
Szwankujące zdrowie
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-11-29, 12:55   

takajakinne, z tego, co wiem — prawidłowo wykonane badanie powinno właśnie obejmować wszystkie znamiona. Ale wiadomo, jak bywa z badaniami na NFZ. Choć oczywiście wszystko zależy od lekarza, na jakiego się trafi.



 
 
Szwankujące zdrowie
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1077
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-11-29, 16:19   

sickman napisał/a:
A propos, miałyście wcześniej robioną dermatoskopię?

Miałam kiedyś zrobioną, ale załapałam się na jakiś program, po wakacjach, gdzie wizyta u dermatologa była z dnia na dzień i robił przegląd wszystkich pieprzyków, wtedy było na NFZ, ale to dawno temu miałam robione.

Najchętniej poszłabym zrobić taki ogólny przegląd wszystkich, tylko teraz to pewnie raczej prywatnie i jest to w moich planach na 'kiedyś'.




 
 
Szwankujące zdrowie
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-12-01, 20:06   

Wróciłem właśnie od lekarza. Zbadał (a raczej rzucił z daleka okiem) mi tylko jedno znamię, czyli to, które chciałbym usunąć. Okazało się, że to tylko brodawczak. Dostałem skierowanie do poradni chirurgicznej, dowiadując się przy okazji, że nie wiadomo, czy będą tam chcieli mi to znamię usunąć, ponieważ usuwanie zmian, które nie są nowotworowe, nie jest refundowane przez NFZ. Przy okazji, dopiero ze skierowania dowiedziałem się, że miałem do czynienia nie z dermatologiem, a z onkologiem, tak że właściwie nie była to nawet dermatoskopia. :roll:



 
 
Szwankujące zdrowie
wiedźma 
666



Wiek: 28
Dołączył: 17 Cze 2022
Posty: 390
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-12-01, 20:14   

Mnie od kilku dni bolą plecy. Ani stać, ani siedzieć, ani leżeć. Może to przez to, że ostatnio mam bardziej tryb siedzący. (9 godzin jazdy autem też zrobiło swoje) Muszę więcej się poruszać i zastosować jakieś ćwiczenia rozciągające.



Może ja nie pasuję do tych ludzi. Jeżeli ja mam znowu wyjść z tej swojej skorupy, wystawić tę rękę na zewnątrz i od razu mi odetną, to mi się nie chce, to ja się boję.
 
 
Szwankujące zdrowie
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-12-02, 19:16   

sickman, ja miałam usuwane znamiona nie nowotworowe na NFZ i to nie jedno a kilkanaście.



 
 
Szwankujące zdrowie
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-12-02, 19:21   

sickman, ją miałam usuwanego pieprzyka w poradni chirurgii onkologicznej. A znamię to nie było nowotworowe. I nie miałam żadnych problemów związku z tym. I było to robione na NFZ.



Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Szwankujące zdrowie
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-12-02, 19:29   

Jednobarwna, Zakręcona, kiedy to było? Być może znów, w ramach oszczędności, weszły nowe przepisy wprowadzające nowe ograniczenia. Ja usłyszałem wczoraj od onkologa, że w poradni chirurgicznej mogą nie chcieć mi tego usunąć, ponieważ nie jest to zmiana nowotworowa, a takich NFZ nie refunduje. Dlatego poradził, żeby powiedzieć, że ta narośl mi krwawi (ponieważ jest odstająca), wówczas jej usunięcie mogą zaliczyć do zabiegów ze względów zdrowotnych.



 
 
Szwankujące zdrowie
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-12-03, 20:21   

sickman, dokładnej daty nie pamiętam, ale było to jeszcze przed pandemią.



Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Szwankujące zdrowie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12