Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Alkohol
Autor Wiadomość
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-07-26, 08:55   

bezsensowny, zawsze zdawało mi się, że ludzie piją dla towarzystwa, dla utopienia problemów itp. Dlatego właśnie nigdy nie rozumiałam sytuacji, gdy ktoś pije, wpadając w stan rozdrażnienia i kłótliwości. Przecież to wcale nie daje poczucia polepszenia sytuacji, a wręcz przynosi coraz gorszą, plus potencjalny kac.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Alkohol
hekatomba 
honk



Wiek: 24
Dołączyła: 26 Paź 2021
Posty: 93
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2022-07-26, 09:57   

Imperfect, spięcie dupy przyprawione chęcią pokazania sobie że to ja będę rządzić a nie alkohol z dodatkiem zaciśnięcia zębów gdy myśli były silne i korciło iść do sklepu. Dziś jest ten trzeci dzień, ręka świerzbi aby się napić, mam ochotę alkohol zamienić na paczkę ciastek, czipsy, lody, a z tyłu głowy padaczka alkoholowa, wątroba która krzyczy ''dosyć'' i inne dolegliwości zdrowotne. Rozleniwiłam się strasznie bo alkohol jest moją najszybszą ucieczką od rzeczywistości ale nie tędy droga. Ciekawe tylko ile czeka mnie jeszcze takich wzlotów i upadków.



''Jeżeli chodzi o futbol można powiedzieć, że jestem jaroszem.''
 
 
Alkohol
wiedźma 
666



Wiek: 28
Dołączył: 17 Cze 2022
Posty: 390
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-07-26, 20:19   

hekatomba, pewnie dużo, ale najważniejsze to nie poddawać się :)



Może ja nie pasuję do tych ludzi. Jeżeli ja mam znowu wyjść z tej swojej skorupy, wystawić tę rękę na zewnątrz i od razu mi odetną, to mi się nie chce, to ja się boję.
 
 
Alkohol
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-07-26, 20:54   

hekatomba, cokolwiek tam sobie myślisz, dlanie każda walka z nałogiem wymaga ogromnej siły i samozaparcia, szczególnie na początku, dlatego masz ode mnie szacun. Nawet jeśli wracasz do nałogu, nadal masz siłę, by zacząć od nowa. Pamiętaj o tym.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Alkohol
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1704
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2022-07-26, 22:33   

hekatomba napisał/a:
Ciekawe tylko ile czeka mnie jeszcze takich wzlotów i upadków.
Dopóki się podnosisz, do póty warto. Nie będę udzielał rad, ale w leczenie uzależnienia wpisane są nawroty, ważne by jednak wracać na właściwą ścieżkę. Mówię to jako osoba, która mierzy się z nawrotem. Wiem, że jest ciężko, ale im dłużej zwlekasz z podniesieniem się, tym trudniej powstać.



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Alkohol
hekatomba 
honk



Wiek: 24
Dołączyła: 26 Paź 2021
Posty: 93
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2022-08-12, 10:52   

Dziękuję wszystkim za mądre słowa. Podczas 3 tygodni jedna wpadka ale i tak czuję się lepiej niż jak ''w ciągu'. Trzeba przyjąć na klatę porażki, wzloty i upadki, że bez terapii będzie ciężko....
Ostatnio dwie, trzy osoby z pracy zapraszały mnie na piwo ale odmawiałam, ''nie mogę, biorę leki''. Nawet nie umiem bawić się na trzeźwo wśród ludzi...


<<< Dodano: 2022-11-26, 20:43 >>>


Największym plusem trzeźwości jest to, że już nie wybudzam się w nocy rzucając się po łóżku, nie wiedząc co się dzieje. Nie budzę się rano z myślą ''zaraz się zrzygam''.
A i tak brakuje mi butelki, tłumienia emocji, używanie jej jako ''podróży w czasie'' bo czas leci szybciej i jakośtojest. Ale lipton.
Dzisiaj jestem trzeźwa dwa miesiące.




''Jeżeli chodzi o futbol można powiedzieć, że jestem jaroszem.''
 
 
Alkohol
księżycowa 
W morzu gwiazd



Wiek: 23
Dołączyła: 03 Gru 2014
Posty: 1084
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2022-11-30, 02:15   

Cytat:
Dzisiaj jestem trzeźwa dwa miesiące.

hekatomba, gratulacje :tuli: to niełatwe, ale super, że masz świadomość mechanizmu i się nie poddajesz.




Z dnia na dzień silniejsza
 
 
Alkohol
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2023-01-11, 12:40   

Przestaję pić piwo w weekendy. Można nie pić ale jak tu się zrelaksować po tygodniu pracy... Taka sobota prawie niczym się nie różni od zwykłego dnia.



dead but delicious
 
 
Alkohol
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-01-11, 20:26   

R. de Valentin, może potrzebujesz czegoś symbolicznego, żeby oddzielić weekend od innych dni? Piwo 0%?



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Alkohol
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2023-01-12, 08:27   

Tak, mogłoby być to coś symbolicznego. Na razie próbuję specjalne herbatki, jakieś przekąski... Wolałbym jednak coś wpływającego na stan świadomości, otwierającego drzwi percepcji itd. :P
Od poniedziałku do piątku praca, obowiązki, nauka, ćwiczenia...
Piwa 0% nie bardzo lubię.
chiroptera, a Ty jak się relaksujesz w weekendy?




dead but delicious
 
 
Alkohol
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-01-13, 23:17   

Cytat:
Na razie próbuję specjalne herbatki, jakieś przekąski...

Brzmi dobrze.

R. de Valentin napisał/a:
Wolałbym jednak coś wpływającego na stan świadomości, otwierającego drzwi percepcji itd.

Takie "klik" i stan relaksu włączony. :D

R. de Valentin napisał/a:
chiroptera, a Ty jak się relaksujesz w weekendy?

Od kiedy mam Multisporta, to sauną. :3 Ale chyba najlepszym relaksem jest dla mnie... drzemka. :lol:




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Alkohol
Tarenka887 


Dołączyła: 12 Wrz 2022
Posty: 15
Skąd: śląskie

Wysłany: 2023-03-23, 13:01   

Hej. Mam takie pytanie. Czy ktoś z Was miał może styczność z tzw alkoholikiem wysokofunkcjonującym ? Nie wiemy jak przemówić mojej siostrze do rozumu. Wszystko pięknie, ładnie wygląda, zadbana, ma mega dobrą pracę, ale..... po pracy po prostu pije po 3-4 drinki dziennie, do lekkiego "rauszu". Myślałam, o różnych ośrodkach, najpierw o Monarze, potem o jakichś ośrodkach NFZ. Jak wyglądają takie spotkania ? Czy to wygląda tak jak tutaj jest to opisane https://dezyderata.com/leczenie-alkoholizmu/ ?



 
 
Alkohol
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1704
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2023-03-23, 14:20   

Tarenka887 napisał/a:
Nie wiemy jak przemówić mojej siostrze do rozumu. Wszystko pięknie, ładnie wygląda, zadbana, ma mega dobrą pracę, ale..... po pracy po prostu pije po 3-4 drinki dziennie, do lekkiego "rauszu".
A dlaczego masz przemawiać jej do rozumu? Nie szukam dziury w całym, tylko raczej punktem wyjścia powinny być jakieś negatywne skutki takiego picia i nie chodzi o potencjalne złe skutki, ale realne dotychczasowe problemy wynikające z używania alkoholu. U osoby uzależnionej zaburzone jest postrzeganie istniejących skuktów picia, a już na pewno nie oddziałuje ryzyko potencjalnych skutków.

Gwarantuję, że nie namówisz swojej siostry na zamknięcie się na 6 tygodni w ośrodku. Zresztą w takim czasie nikt nie opanuje uzależnienia, a w zasadzie to może być tylko wstęp do pracy, która może trwać latami. Zresztą taka forma nie koniecznie jest odpowiednia dla osoby, może być tak, że lepiej sprawdzi się leczenie ambulatoryne, albo rozwiązanie pośrednie - oddział dzienny. Decyzje o tym jak powinno wyglądać leczenie powinny być podjęte po diagnozie i wywiadzie.




To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Alkohol
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-03-23, 15:22   

Może na samą konsultację w ośrodku leczenia uzależnień da się namówić? Pewnie to nic nie zmieni, ale może dać jej to trochę wiedzy, która może przydać się w przyszłości.



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Alkohol
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2023-03-23, 18:50   

Tarenka887, można powiedzieć, że mam w rodzinie taką osobę. Dobra praca, zajęte życie, ale każdy dzień bez piwka czy kilku to dzień stracony. Nawet czasem ta osoba sobie zartuje, że jest alkoholikiem, choć moim zdaniem w pewnym momencie to przestały być żarty. Czasem, według słów tej osoby, nawet przed pracą zdarzało się.

Przestałem przychodzić, nie próbuję też wytłumaczyć, bo to dość wybuchowy charakter i szalenie łatwo się obraża. Przyjść i nie napić się, bo zawsze jest okazja, to skandal. Więc nie bywam. Od dwóch lat.

Nie wiem jak obecnie ma się ten problem. Nie wiem czy jest powazny. Nie umiem sensownie doradzić. Konflikt na pewno wiele nie rozwiąże. A może nawet coś pogorszy. To też nie tak, że to z premedytacją jest robione, to uzależnienie jak inne.




 
 
Alkohol
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11