Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Muzyczna paplanina
Autor Wiadomość
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2022-06-03, 10:56   

Za muzyką Sanah nie przepadałam i nie przepadam dalej. Za kołnierz wylewa i ma "fajnie jak w kombajnie"*.
Ale właśnie wsłuchałam się w teks piosenki z Dawidem Podsiadło (za którym też nie przepadam) i stwierdziłam, że to cholernie smutny kawałek i przez to, że podziałał mi na wyobraźnię - jeszcze bardziej mi smutno.


* pisałam kiedyś, że jej mamrotanie w jednym z kawałków sprawiło że zamiast "dłonie jak konwalie" usłyszałam.. no. W mojej pamięci to piosenka o kombajnie.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Muzyczna paplanina
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-06-07, 13:14   

Euphoriall, ten kawałek z Dawidem długo mi towarzyszył na pewnym smutnym etapie życia, zapętlał się w głowie nucąc "ostatnia umiera nadzieja", bo to tak dosłownie.
Natomiast mi przypadła do gustu cała "Uczta". "Sen we śnie" z Grzegorzem Turnau, "Eldorado" z Darią Zawiałow czy "Tęsknię sobie" Arturem Rojkiem.
Może się wpasowała klimatem do rozdziału życia.


W ramach odmóżdżenia czasami sobie załączam TikToka i dzięki temu bardziej na bieżąco z popularnymi hitami w dzisiejszych czasach... np. Mr. Polska - Złote Tarasy.




 
 
Muzyczna paplanina
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2022-06-07, 13:25   

"Złote Tarasy" to jest jeden z tych numerów, które gdy słyszysz pierwszy raz to masz ochotę odciąć sobie uszy, za drugim razem kiwasz głową do rytmu a trzecim to śpiewasz i tańczysz dając głośność max. :D

Podobnie miałam z "Mama ostrzegała", "Ona by tak chciała" i "Dej ta cicho" :D




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Muzyczna paplanina
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-06-07, 13:41   

Euphoriall, cziki bał... :lol:
https://www.youtube.com/w...=DisneyXDPolska :lol:
https://www.youtube.com/w...nnel=WiciuPiciu

& "My name is..." https://www.youtube.com/w...annel=DBillions


Tiktok odmóżdża. :lol:




 
 
Muzyczna paplanina
wiedźma 
666



Wiek: 28
Dołączył: 17 Cze 2022
Posty: 390
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-06-19, 16:42   

https://www.youtube.com/watch?v=CYiGyaJyPMk

ło matko z córką :roll3: :roll3:
w szpitalu dziewczyny non stop to puszczały, do dzisiaj nie może mi to wyjść z głowy i słucham. To jest jednocześnie cringowe i zajefajne. :D




Może ja nie pasuję do tych ludzi. Jeżeli ja mam znowu wyjść z tej swojej skorupy, wystawić tę rękę na zewnątrz i od razu mi odetną, to mi się nie chce, to ja się boję.
 
 
Muzyczna paplanina
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2022-09-15, 12:20   

Jako że porównywana jest do Sanah, to i niech im będzie, bo dla mnie kawałki Bryski są o niebosa lepsze. Jest jedynym powodem, dla którego mogłabym słuchać RMF. :D

Elektronika u mnie zawsze była na + i w jej wykonaniu również. Uwielbiam fragment piosenki "Mam kogoś lepszego":
"Znów dochodzi w nocy trzecia, kiedy płoną nasze zdjęcia. Lubisz bawić się lalkami, plastik też jest łatwopalny. Gdy w ręku zapalniczka, robię wpis do pamiętniczka.."
Za każdym razem kiwam głowo na boki... jak lalka. :D


<<< Dodano: 2023-01-25, 08:31 >>>


Chyba odkrywam na nowo Alice in chains. Co mi bardziej nóżka dryga, to się okazuje, że ich kawałek.
A przecież hard rockowa specjalnie nigdy nie byłam :drapanie:




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Muzyczna paplanina
przedtem 



Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2023-01-25, 12:37   

wiedźma napisał/a:
ło matko z córką

I jej koleżankami :lol:
W zasadzie to odpadłem po ich trzecich odwiedzinach, ale muszę przyznać, że ten kawałek rzeczywiście odpala jakieś flashbacki ze szpitala - tam zawsze ktoś musiał odpalać jakieś durnowate kawałki, no nie ma zmiłuj!
Euphoriall napisał/a:
Chyba odkrywam na nowo Alice in chains.

Szczęściara! Ja od dawien dawna czuję się jakoś muzycznie upośledzony. Ciężko jest mi się wkręcić w coś nowego, w stare zespoły wpadam tylko na kilka godzin i o ile nie zachwyci mnie jakiś nowy album, to tylko błądzę po ulubionych kawałkach zmieniając je jeden po drugim.




 
 
Muzyczna paplanina
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2023-01-25, 13:26   

rozpuszczalnik, z tymi nowinkami to też mam problem. Mam wrażenie że na siłę chcą być wyższą sztuką, niby proste a wyszukane. Tylko mam wrażenie, że wychodzi raczej przaśne i pompatyczne. :P
Czasem ciekawe, ale na 5 minut.
Myślę, że "Bal u Rafała", "Ale jazz", "Co z nami będzie" większość zapomni w przeciągu max 3 lat.

A jak wymienię: "Nie płacz Ewka", "Zamigotał świat", "Zakręcona" to wielu ma efekt niechcianego "Calgona" - zaczyna nucić w głowie choć to numery starsze od węgla. :lol:




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Muzyczna paplanina
przedtem 



Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2023-01-25, 17:44   

Euphoriall napisał/a:
Tylko mam wrażenie, że wychodzi raczej przaśne i pompatyczne.

Totalnie się zgadzam. Wydaje mi się, że większość nowej polskiej muzyki to właśnie takie naprawdę niewyszukane wiersze w rytmie pop, co w ogóle nie klei się aż dwojako. Ostatnio właśnie prześledziłem sobie dyskografię kilku takich delikwentów, jak właśnie Kamińskiego, Podsiadło, czy Sanah i o ile sporadycznie trafiałem na całkiem przyjemne dla ucha kawałki, to pod względem tekstu stoi to wszystko na bardzo niskim poziomie. I tak z drugiej strony, bo Sanah zaśpiewała całkiem pokaźną liczbę poezji, nie potrafię wybaczyć radiu, że tyle katowali(o ile wciąż nie katują, nie słucham radia odkąd zwolniłem się z pracy) Szymborską i jej Nic wwa razy, bo po prostu zniszczyli ten wiersz.
Euphoriall napisał/a:
zaczyna nucić w głowie choć to numery starsze od węgla

To też w zasadzie arcyciekawe, jak długo będziemy mieli jeszcze tą płaczącą Ewkę za uszami.




 
 
Muzyczna paplanina
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2023-01-27, 14:20   

rozpuszczalnik, bo:
"Proza życia to przyjaźni kat, pęka cienka nić
Telewizor, meble, mały fiat, oto marzeń szczyt
Hej prorocy moi z gniewnych lat, obrastacie w tłuszcz
Już was w swoje szpony dopadł szmal, zdrada płynie z ust"

jest jak sam z resztą wspomniałeś, ambitniejsze od:

"Codziennie narzekałam gdzie ten happy end
Me vibrato chciało dalej się wznieść
Ja nie pytam już i wiem o co chodzi mu
A w mej głowie luz"

W pierwszym przypadku mamy melodię i tekst. A w drugim tylko melodię. I to chyba odróżnia jednosezonowe numery od tych wiekopomnych.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Muzyczna paplanina
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2023-02-16, 08:17   

Ciekawe, że dziś dzieci, młodzież słuchają takiej samej muzyki jak rodzice. Nie ma konfliktu pokoleń jak dawniej, nie ma nowej, młodzieżowej muzyki...



dead but delicious
 
 
Muzyczna paplanina
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2023-02-16, 16:22   

Co do Sanah i Kamińskiego, choć to zupełnie nie moja półka z płytami, to muszę przyznać, że oboje mają naprawdę bardzo ciekawe wokale. Ale zabiłbym tego, kto pisze im teksty. :roll: A szkoda, bo marnuje się naprawdę duży potencjał (przynajmniej na tle tysiąca innych, podobnych do siebie głosów we współczesnej muzyce). Gdzieś tak od ok. 2010 roku nie jestem w stanie w ogóle słuchać ogólnopolskich rozgłośni radiowych. Ta uporczywie nam serwowana komercyjna papka stała się niejadalna. Wszelkiej maści talent-show'y i możliwość samodzielnego promowania swojej twórczości (czasem, niestety, w cudzysłowie) w internecie sprawiła, że dzisiaj naprawdę każdy może być gwiazdą, choćby tylko jednego przeboju. I właśnie takich efemeryd dziś mamy nadprodukcję. Może dlatego właśnie, choć minęło już ponad 40 lat, wciąż nucimy „Nie płacz, Ewka”?



 
 
Muzyczna paplanina
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2023-02-20, 10:02   

sickman, jeśli o tekściarzy chodzi - nie lubię bluesa i to nawet dość bardzo, bo on powiązany z westernowymi klimatami których wręcz nie cierpię.

Ale! Ryśka Riedla uważam za najlepszego tekściarza, z tych co znam.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Muzyczna paplanina
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2023-02-20, 13:14   

Euphoriall, z klimatami westernowymi to raczej kojarzy mi się country, którego również nie cierpię. ;) Owszem, jest odmiana bluesa zwana country blues, ale nie jest zbyt popularna.

Ja bluesa lubię bardzo, szczególnie w wykonaniu klasyków, tj. B. B. King, Muddy Waters, Blind Willie Johnson, Lead Belly, Blind Willie McTell, Sonny Boy Williamson, Albert Collins, Willie Dixon, Buddy Guy czy Eric Clapton. Współczesny blues czy tzw. blues rock to już trochę inna bajka.

Jeśli chodzi o Dżem i Ryśka, to była to jedna z moich pierwszych miłości muzycznych, której jestem wierny do dziś. (:




 
 
Muzyczna paplanina
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2023-02-20, 13:22   

sickman napisał/a:
Euphoriall, z klimatami westernowymi to raczej kojarzy mi się country, którego również nie cierpię. Owszem, jest odmiana bluesa zwana country blues, ale nie jest zbyt popularna.

Blues to taki lament z południa USA. Wiadomo, że czarnoskórych. Do tego południe USA to niewolnictwo a niewolnictwo to m.im kowboje, indiańce i stąd moje skojarzenia.
A country to dla mnie na jednej szali z szantami i góralszczyzną typu "Baciary". :lol:




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Muzyczna paplanina
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12