Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Szwankujące zdrowie
Autor Wiadomość
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-05-20, 15:51   

Sweden, a diagnoza po internetach, oczywiście! Dlatego napisałam, że "chyba", bo wiadomo, lekarz. Jednak to mi pozwala nakreślić jako taki plan ulżenia sobie w bólu. Najlbliższy oddział ortopedyczny ma czas oczekiwania huhuhuhu i jeszcze trochę - info z pierwszej ręki czy też raczej słuchawki teleonu.

Póki co więc poszukuję nowych butów, do nich pójdą odpowiednie wkładki, piłeczki zakupiłam, ale bardzo odbytowe - pękły podczas niezbyt mocnego rolowania, rozpisuję sobie plan działania, bo ogólnie z tygodnia na tydzień robi się gorzej. Ból jest obecny cały czas, ale da się znieść jak rozchodzę trochę, tylko miejscami chyba wpływa mi to już na chód. Może na urlopie w ojczyźnie zainteresuję się falą uderzeniową, u mnie na zadupiu zwykła konsultacja lekarska jest problemem, a co dopiero takie rzeczy. :lol:




Disqualified as a human being.
 
 
Szwankujące zdrowie
atrophia 
akuku



Wiek: 20
Dołączyła: 27 Gru 2020
Posty: 147
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2022-05-20, 16:24   

akuku
Mustela Nivalis,
Jeśli to faktycznie ostroga, to dobrze, by było właśnie, byś zaobatrzyła się w jakieś wkładki /ortezy. Powodzenia.
Szkoda, że terminy na ortopedyczny są aż tak odległe, wtedy można by się temu przyjrzeć inaczej, niż na własną rękę.
Z domowych sposobów, to moja ciocia jak miała ostrogę właśnie, to poza tym, co zostało już wymienione, robiła sobie wywary do zanurzania stóp z soli Epsom (siarczku magnezu). Nie wiem przez ile dokładnie należy trzymać nogę, ale podejrzewam, że około 15 minut, bo to dość łatwo wchłanialne chemicznie przez skórę. Podobno działa przeciwzapalnie.

A jak piłeczki strzeliło, to myślę, że podobnie wyjdziesz na tym, jak będziesz przejeżdżała stopą, masując, po małej butelce z zamarzniętą wodą.

Dużo zdrowia. <3 Trzymaj się ciepło i staraj się nie przeciążać.




śpiewały ptaki, gdy wracałem nad ranem
i nie czułem euforii, tylko to,
że przegrałem.
 
 
Szwankujące zdrowie
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-05-20, 16:45   

Mustela Nivalis, na rolowanie rozcięgna podeszwowego sprawdza się zwykła tenisowa piłeczka.
Ja ze skręconym stawem skokowym przeszłam sporo kilometrów, ale dopiero na drugi dzień miałam problem z chodzeniem, więc Twoje chodzenie po górach z problemem ostrogi nie robi jakiegoś negatywnego czy wielkiego wrażenia... ;)

Z twardych piłeczek polecam jeszcze 4Fizjo, zwykła mała i gładka.


Może da się we własnym zakresie (i nie będzie to kosztowało miliona monet) zrobić RTG stopy wraz z opisem? To i na urlopie w ojczyźnie byłaby opcja już samego specjalisty.




 
 
Szwankujące zdrowie
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 681
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-06-16, 07:00   

Komuś się zdarzyło stracić czucie w skórze bez powodu :lol: ?
Z tydzień temu wstałam rano i wierzch stopy miałam odrętwiały, jakby znieczulony. Utrzymuje się to do tej pory. Nie jest całkiem bez czucia, czuję np. wbicie igły, ale lekkiego dotyku już nie.

Ktoś może ma jakiś pomysł co mogło mi się stać i jak to cofnąć :lol: ?




 
 
Szwankujące zdrowie
InvisibleSapce 
Jesteś pewien?



Wiek: 24
Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 310
Skąd: Miejsce na ziemi

Wysłany: 2022-06-19, 22:53   

Maze napisał/a:
Komuś się zdarzyło stracić czucie w skórze bez powodu ?

Kiedyś miałem porażenie nerwu strzałkowego i moja stopa była w pewnym sensie znieczulona jednak większym problemem było to, że nie mogłem wykonywać prawidłowo wszystkich ruchów. Może to również u Ciebie związane jest z jakimś tam nerwem, ale no nie wiem nie znam się na tym.




 
 
Szwankujące zdrowie
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-06-22, 17:03   

Maze, brzmi jak neuropraksja (uszkodzenie osłonki nerwu, samo się regeneruje).


<<< Dodano: 2022-07-13, 18:17 >>>


Od 10 lat mam problemy z bolesnymi stawami, w końcu porobiłam badania, wyszły mi dodatnie przeciwciała ANA (co może wskazywać na chorobę reumatyczną, ale nie musi). W końcu mam skierowanie do reumatologa. I do neurologa też, potrzebuję zrobić rezonans kręgosłupa. Mam dziwne ataki paraliżującego bólu między łopatkami.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Szwankujące zdrowie
20września 
20wrzesnia



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 675
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2022-07-14, 11:49   

chiroptera, dobrze, że otrzymałaś skierowania. Rezonans jest najdokładniejszym badaniem. A ile musisz czekać na wizyty u lekarzy i na rezonans?



 
 
Szwankujące zdrowie
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-07-14, 12:11   

20września, jeszcze się nie zapisałam, ale spodziewam się długiej kolejki. xD



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Szwankujące zdrowie
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-08-01, 13:07   

Mam problem z kolanem... Zaproponowali mi zastrzyki z kwasem hialuronowym... A ja się boję... Od razu mam w myślach co może pójść nie tak... Czuję w kołatanie w sercu (z nerwów) a nawet jeszcze zastrzyków nie mam podawanych. I się zastanawiam czy w ogóle się na to godzić...


<<< Dodano: 2022-08-01, 23:58 >>>


Sprawa nie ważna... Cena zastrzyku zaskoczyła i sytuacja sama się rozwiązała... na razie podziękuje za "atrakcje".




Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Szwankujące zdrowie
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-08-18, 12:15   

20września napisał/a:
A ile musisz czekać na wizyty u lekarzy i na rezonans?


Ah, nie uaktualniłam. Mam wizytę w 2024. :hahaha:
Ale spróbuję wyżebrać na uczelni skierowanie na rezonans, w końcu jestem na specjalności neurologia.

Póki co staram się nie przedawkować paracetamolu. Mam nadzieję, że lek przeciwbólowy na receptę, który dostałam, zacznie działać.




 
 
Szwankujące zdrowie
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2022-08-18, 23:00   

chiroptera, wizytę u neorologa dopiero w 2024 i później czekanie na termin na rezonans? :o

Rwa dokucza coraz bardziej. A może to już coś innego. Już sobie nawet zakrzepcie wygooglalam :facepalm: :facepalm:

Zacznę po prostu od morfologii, umówiłam się w sobotę.

Chciałabym od razu rezonans, ale nie mam wolnych 600zl., żeby go zrobić, a wiem, że coś jest tam niehalo, bo lata temu wyszło coś na rtg. Ból przechodził, wracał, ostatnio jest nie do zniesienia.

I podbrzusze pobolewa, kiedy się widzi w IKP "nowotwór niezlosliwy jajnika" to człowiek jest przerażony. W październiku mam wizytę.




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Szwankujące zdrowie
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-08-19, 13:50   

chiroptera napisał/a:
20września napisał/a:
A ile musisz czekać na wizyty u lekarzy i na rezonans?


Ah, nie uaktualniłam. Mam wizytę w 2024. :hahaha:

Co ? Nie potrafię oburzenia wyrazić... ile trzeba czekać.


<<< Dodano: 2022-11-04, 16:23 >>>


Mam problem z zębem... Znaczy miałam leczenie kanałowe... W tym roku to już drugi ząb co był leczony tą metodą. I robię furorę w pracy, w sumie wśród znajomych bo na leczenie kanałowe nie biorę znieczulenia. Fakt wspominam, że nie lubię tego uczucie, że przez pół dnia twarzy nie czuję, ale pomijam informację, że jakiekolwiek znieczulenie w obrębie twarzy powoduje u mnie atak paniki.




Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Szwankujące zdrowie
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2022-11-05, 12:32   

Zakręcona napisał/a:
I robię furorę w pracy, w sumie wśród znajomych bo na leczenie kanałowe nie biorę znieczulenia.


Też byłabym zszokowana powiem szczerze, ale to dlatego, że ja sama do jakiegokolwiek leczenia zębów od razu biorę znieczulenie (kanałowego nigdy nie miałam, a podejrzewam, że ból jest o wiele większy niż przy zwykłym leczeniu). ;) Ale wiadomo, każdy ma inny próg bólu + jak Ty napisałaś, masz jeszcze inny powód.

Niedawno pisałam o rwie kulszowej. Jestem już po wizycie u ortopedy i po rezonansie: kręgozmyk tylny, centralne wypadanie krążka do kanału kręgowego z wyraźnym uciskiem worka oponowego.

Jestem omówiona na kolejną wizytę u ortopedy, na 8 listopada.

Jak sobie poczytałam czego nie można robić przy takim stanie kregosłupa, to mam ochotę rozszarpać panią z poradni bólu pleców, że zalecała mi dokładnie te ćwiczenia, które są zakazane.




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Szwankujące zdrowie
noir 



Dołączyła: 15 Maj 2016
Posty: 1042
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-11-05, 14:01   

WhiteBlankPage., bardzo współczuje! Ostatnio coraz częściej słyszę, jak lekceważą tego typu dolegliwości pleców i każą „wzmacniać” mięśnie pleców. Tylko, że właśnie… może skończyć się czymś poważniejszym.

U mnie niby kolano po operacji zrobione, ale czuje znów kłucie jak przed zabiegiem. Boje się, że jednak znów wszystko tam się posypało.




 
 
Szwankujące zdrowie
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-11-05, 14:20   

Zakręcona, znam taką osobę, która u dentysty nigdy nie bierze znieczulenia, nawet jak miała koronkę robioną, to także bez znieczulenia. Panicznie boi się igieł i zastrzyków. ;)
Ja sama zawsze biorę znieczulenie, cokolwiek nie byłoby robione, znieczulenie muszę mieć, a pamiętać jedno kanałowe, gdy znieczulenie nie działało. Masakra.


noir, ćwiczenia i "wzmacnianie pleców" poprzez ćwiczenia to także jeden z elementów rehabilitacji, a nie lekceważenia. Najważniejsze to dobrać odpowiednie ćwiczenia do dolegliwości.


Ja mam teraz w szwankującym zdrowiu do ogarnięcia:
Wzrok i układ pokarmowy, a i powtórzyć badanie krwi z lipidogramem.




 
 
Szwankujące zdrowie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11