Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Badania na temat samouszkodzeń- WYNIKI
Autor Wiadomość
User97 


Wiek: 27
Dołączyła: 03 Paź 2021
Posty: 9
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2022-03-27, 17:18   Badania na temat samouszkodzeń- WYNIKI

Witam wszystkich!:)

Parę miesięcy temu zamieściłam tutaj link do mojego badania magisterskiego na temat samouszkodzeń. Wielu z Was wypełniło moje badania, za co jeszcze raz bardzo dziękuję, a teraz w końcu przychodzę z wynikami tak jak obiecałam:)
Przypomnę, że w mojej pracy postawiłam dwa cele badawcze:
1. Sprawdzić, czy osoby samouszkadzajace się (obecnie lub w przeszłości) charakteryzują się niższym poziomem kompetencji samoopiekunczych (im wyższy poziom tym większa motywacja osoby do dbania o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne) oraz wyższym poziomem subiektywnej samotności w przeciwieństwie do osób nigdy nie okaleczających się.
2. Sprawdzić, czy osoby okaleczające się z powodu funkcji samoopiekuńczej (w takim wypadku osoby uszkadzają się po to, aby później moc zadbać o te rany np. oczyścić je, zabandażować- aby wyrazić współczucie wobec siebie) charakteryzują się niższym poziomem poziomem kompetencji samoopiekunczych oraz wyższym poziomem subiektywnej samotnosci w porównaniu do osób uszkadzających się z innych powodów niż opiekuńcze. W tym wypadku funkcja ta zapewniałaby potrzebę bycia kochanym i czułym wobec siebie w odpowiedzi na brak ukształtowanych, “zdrowych” sposobów dbania o siebie oraz w odpowiedzi na odczuwaną samotność.

WYNIKI:
1. Hipotezy zostały potwierdzone. Osoby uszkadzające się (obecnie lub w przeszłości) cechują się niższym poziomem kompetencji samoopiekunczych oraz wyższym poziomem subiektywnej samotnosci w porównaniu do osób nie okaleczających się.
2. Tutaj już hipotezy nie do końca się potwierdziły, aczkolwiek warto zaznaczyć, iż próba badawcza nie byla zbyt liczna, więc tak naprawdę powtórne badania z udziałem większej ilości osób dałyby bardziej wiarygodne wyniki. Z moich badań wynika, że nie ma różnicy między osobami okaleczającymi i nie okaleczajacymi pod względem poziomu kompetencji samoopiekunczych i subiektywnej samotnosci.

Jak macie pytania to śmiało zadawajcie:)
Pozdrawiam Wszystkich!




 
 
Badania na temat samouszkodzeń- WYNIKI
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3490
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-03-28, 15:43   

Ooo, wyniki! Dzięki za wstawienie, ciekawe wyszły. :3



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Badania na temat samouszkodzeń- WYNIKI
User97 


Wiek: 27
Dołączyła: 03 Paź 2021
Posty: 9
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2022-03-28, 16:21   

Kurcze, przepraszam Was, ale wkradła mi się pomyłka w punkcie 2. Moje badania wykazały, iż nie występuje różnica między osobami uszkadzającymi się dla funkcji samoopiekunczej (opatrywanie ran po dokonaniu okaleczenia) oraz osobami okaleczającymi się z innych powodów niż opiekuńcze pod względem poziomu kompetencji opiekuńczych i subiektywnej samotności:) Nie wiem, jak zedytować tamten post, dlatego wstawiam komentarz;)



 
 
Badania na temat samouszkodzeń- WYNIKI
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11