Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Wegetarianizm, weganizm

Czy popierasz wegetarian i wegan?
Tak, popieram obie grupy.
49%
 49%  [93]
Zgadzam się jedynie z wegetarianami.
18%
 18%  [35]
Zgadzam się jedynie z weganami.
4%
 4%  [8]
Nie popieram ani wegetarianizmu, ani weganizmu.
28%
 28%  [53]
Głosowań: 189
Wszystkich Głosów: 189

Autor Wiadomość
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2021-12-19, 12:02   

Cytat:

Wysłany: 2021-12-17, 13:29
Sweden, weganin zasadniczo nie jada niczego pochodzenia zwierzęcego. Ryba odpada, bo żyje. Ale odpada również mleko, jaja i miód.
A także nie nosi ubrań ze skóry, wełny i jedwabiu, nie nosi pereł ani biżuterii z kości, a myszy łapie do żywołapek zamiast wystawiać trutkę. A co do żyjących ryb, to kakafior też żyje. :p

Ludzie lubią tworzyć masę coraz mniej różniacych się od siebie nawzajem pojęć, żeby tylko się załapać do pożądanej kategorii, choćby było to bardzo mocno naciągane.

W sumie to często to co ludzie rozumieją pod pojęciami wegetarianizm i weganizm zależy od tego jaką widzą motywację dla takiego... stylu życia. Poprosiłam na przykład kiedyś moją większą połowę, żeby wychodząc z pracy (w sklepie) kupiła mi papierosy. Koleżanka, która te papierosy sprzedawała była niesamowicie zdziwiona, że je kupuje, bo dla niej weganizm = zdrowe jedzenie, a papierosy są niezdrowe. To nic, że tytoń to roślina (a papierosy były dla mnie). Dodajmy, że piwo jest z jęczmienia, a frytki i chipsy z ziemniaków. :p Inni się dziwią że jakiś weganin ma auto, a przecież spaliny niszczą środowisko, bo dla tej osoby weganizm = ochrona środowiska. A to po prostu nieużywanie produktów ze zwierząt wszelakich, niezależnie od motywacji. Wegetarianizm to nieużywanie produktów powstałych w skutek śmoerci zwierzęcia. Czyli np. miód już dla wegetarian jest ok, bo pszczoła nie umiera przy jego pozyskiwaniu przez ludzi. Zresztą, w kwestii miodu nawet weganie są podzieleni.




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Wegetarianizm, weganizm
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2021-12-21, 03:46   

Cytat:
Poprosiłam na przykład kiedyś moją większą połowę, żeby wychodząc z pracy (w sklepie) kupiła mi papierosy. Koleżanka, która te papierosy sprzedawała była niesamowicie zdziwiona, że je kupuje, bo dla niej weganizm = zdrowe jedzenie, a papierosy są niezdrowe. To nic, że tytoń to roślina


A co powiesz w kwestii testowania dymu tytoniowego na zwierzętach (głównie psach)?




 
 
Wegetarianizm, weganizm
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2021-12-22, 16:27   

Taaak, ziemia jest plaska, wszystkim steruja masoni, a w filtrze papierosa jest krew basetów. Nawet weganie nie potrafią żyć bez teorii spiskowych.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Wegetarianizm, weganizm
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2021-12-22, 21:14   

Co?



 
 
Wegetarianizm, weganizm
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2022-01-05, 13:13   

Delphi napisał/a:
bo dla niej weganizm = zdrowe jedzenie, a papierosy są niezdrowe. To nic, że tytoń to roślina

Eh, gdyby tam jeszcze ten tytoń był... a nie trociny, odpady z niszczarek i to, co pracownicy zieleni miejskiej ogarną w okolicach jesieni.
Ale wciąż rośliny.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Wegetarianizm, weganizm
Adeptus 


Dołączył: 09 Mar 2022
Posty: 27
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-03-09, 14:40   

Hmm, czasem jak sobie myślę, to szkoda mi ssaków i ptaków zabijanych na mięso i zastanawiam się nad rezygnacją... Ryby są mi obojętne, a odstawienie nabiału i jajek uważam za przesadę. Może peskatarianizm?



Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com
 
 
Wegetarianizm, weganizm
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13