Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:

Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina polityczna
Autor Wiadomość
Euphoriall 

Wysłany: 2021-12-10, 08:48   

Sweden napisał/a:
Myślę, że nie hasła czy komunikacja a właśnie to, że rząd się tym nawet minimalnie nie przejął

To o ile pytanie jest proste: Co zrobić, by rząd się przejął (tutaj: przejął=wysłuchał i znalazł kompromis), tak odpowiedź jest raczej z tych nieodkrytych jeszcze.

<<< Dodano: 2022-01-13, 10:37 >>>

Chyba rzeczywiście jestem na celowniku, bo w połowie posta wywaliło mnie z sieci, i musiałam go sobie napisać w notatniku i skopiować :D Toćka w toćkę nie będzie.

Z pamiętnika frustratki-praktyka, znienawodzinej i żałowanej jednocześnie przez miliony, takimi postami utrzymująca epatolektorat, inwigilowana już chyba przez pegazy, cerbery i kucyki Pony*.

Zadzwoniła do mnie zmartwiona matka, że dostała 400 zł mniej wynagrodzenia. Mówię "Jak to?! przecież... no tak.
Pracując na emeryturze nie składałaś PIT-2. Te 425 czyli kwota pomniejszająca podatek jest w emeryturze".
I tak pracując po 60-tce jak każdy młody, dźwigając, biegając. Przecież mają dobrze, mają emeryturę. To nic, że już narobili się np. 30 lat, legalnie, solidnie pracując.
Są zmuszeni pracować, bo nie stać na stałe rachunki z samej emerytury.

To też, jak ktoś nie kumał, właśnie dotyczy chryi z nauczycielami.
Gdy nauczyciel pracuje w 5 szkołach, to tylko w 1 może złożyć PIT-2. W czterech pozostałych nie ma kwoty zmniejszającej podatek.
Rachunek prosty o ile ma mniej.

Bo ważne jest, że ta kwota, to nie jest coś nowego. Dotychczas była to kwota 43,76 zł, ale była wręcz nieodczuwalna.
Została po prostu zwiększona.

A przedsiębiorcy?
Można by ogólnie porównać kwotę zmniejszającą do składki zdrowotnej do odliczenia od podatku.
Jak ktoś jest opodatkowany ryczałtem, czyli nie ma zaliczanych do wysokości podatku kosztów. To, na co wystawi fakturę od tego ma liczony podatek.
Przykładowo taki ryczałtowiec ma 1 stałą fakturę, i w 2021 roku płacił 500zł co miesiąc podatku. teraz będzie płacił ponad 800zł co miesiąc mimo tej samej kwoty na fakturze.
Dlaczego? Bo już sobie nie pomniejszy podatku o 328 zł. A składka zdrowotna jest obowiązkowa do opłacenia nie jest już do odliczenia.

Już tą radość z kwoty wolnej, można gasić. 30 000? Jak ktoś się cieszył że nie zapłaci podatku bo jest na najniższej, to też smuteczek.
Trzeba pamiętać, że to jest w skali roku, nie miesiąca.
Pełnotetatowcy od października podlegają podatkowi, Skoro najniższa 3010, to jak pomnożymy razy 10...

To są takie najświeższe kwiatki.

Ale cieszmy się!
Orlen zrobił fuzję z Lotosem! Tu obcy kapitał nie przeszkadza :D
I jeszcze "monopolista nieruchomości", których się już doliczyć nie może, połączy jeszcze PGNiG!
E, nie, czekajcie...bo to wszystko państwówka... To Komunizm!
W sunie, jak ktoś chce się na infolinię Polskiego Ładu dodzwonić, to ustawia się jako setnyktóryś w koleje, i potem to już nawet nie wie, po co dzwoni, ale dzwoni dalej!
To wiecie co, jak szykuję dobre buty i flagę na pierwszego maja.

Może i mam nierówno pod sufitem, jestem przeziębiona i zamiast A Kataru, zaaplikowałam sobie Tantum Verde do nosa.
Ale przynajmniej sama z siebie robię wariatkę, nie dam się ogłupieć władzy!
Swoją drogą, też podziałał, i ładnie mi w nosie pachnie.

*ten myk się sprawdził w grze o tron, to co sobie żałować będę, "mnie się też należy!".

Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.

Paplanina polityczna
Odpowiedz do tematu