Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Dom Boży
Autor Wiadomość
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-27, 22:47   Dom Boży

Zastanawia mnie co dla Was jest domem bożym, budynek? wspólnota?
czy budynek kościoła, meczet, cerkiew, albo jakiś inny dom boży traktujecie jakoś specjalnie?
jak czujecie się we wspólnocie, wśród swoich współwyznawców?
a jakie jest Wasze zdanie na temat katolickich księży? czy wierzycie w to co oni mówią..?




Ostatnio zmieniony przez Ella 2015-06-30, 19:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dom Boży
Puritan 
Głosiciel Ewangelii



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 230
Skąd: Z nieba

Wysłany: 2011-08-27, 23:25   

aśka. napisał/a:
Zastanawia mnie co dla Was jest domem bożym, budynek? wspólnota?

Bóg nie mieszka a budowlach, ale jest pomiędzy tymi, którzy narodzili się duchowo i wielbią wspólnie Boga.
aśka. napisał/a:

jak czujecie się we wspólnocie, wśród swoich współwyznawców?

Zgromadzenie kościelne nosi nazwę zbór. ?piewamy pieśni uwielbieniowe, modlimy się i słuchamy kazania. Pastor nie jest nieomylny., nie można przyjmować na wiarę tego co mówi, ale to co mówi, zawsze trzeba sprawdzić z Biblią, czy nie myli się.

A po nabożeństwie rozmawiamy sobie o wszystkim. Można zrobić sobie herbatę, czasami jest jakiś poczęstunek. Dzielimy się radościami i problemami. Jeśli jest taka potrzeba, wyznajemy sobie nawzajem grzechy. Ale zazwyczaj rozmawiamy o zwykłych, przyziemnych rzeczach, co jest bardzo wesołe :)




 
 
Dom Boży
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-27, 23:38   

dobra ja powiem co myślę o kościele katolickim, bo w sumie u mnie wszyscy katolicy tylko ja jestem agnostykiem, uważam go za instytucję którą należy opodatkować, za każdą "usługę" przecież i tak jest cennik więc dlaczego nie płaci się od tego podatku? poza tym mało który ksiądz jest tak naprawdę księdzem z powołania, często raczej widzą łatwe pieniądze, a celibat to najczęściej mit, niestety ;)

a tak ogólnie jakiś szacunek do kościoła mam, byłam w tym budynku ochrzczona, miałam komunię, bierzmowanie.. cokolwiek te sakramenty znaczą.. może kiedyś jeszcze wrócę do boga jeśli on jest.. ;)




Ostatnio zmieniony przez wirus 2011-08-27, 23:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dom Boży
Gość

Wysłany: 2011-08-28, 11:07   

Cytat:
Zastanawia mnie co dla Was jest domem bożym, budynek? wspólnota?


Wszechświat.

Cytat:
czy budynek kościoła, meczet, cerkiew, albo jakiś inny dom boży traktujecie jakoś specjalnie?


Tak, nie krzyczę w nich i nie szaleje, ale tylko przez szacunek dla ludzi dla których jest on miejscem świętym. Dla mnie nie jest.

Cytat:
a jakie jest Wasze zdanie na temat katolickich księży? czy wierzycie w to co oni mówią..?


Nie. Ale to tak jakby zapytać "jakie jest wasze zdanie na temat taksówkarzy, wierzycie w to co oni mówią?"




 
 
Dom Boży
Puritan 
Głosiciel Ewangelii



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 230
Skąd: Z nieba

Wysłany: 2011-08-28, 16:56   

aśka. napisał/a:
a tak ogólnie jakiś szacunek do kościoła mam

Ja mam szacunek do ludzi (nawet księży), ale nie do nauki, którą głoszą.
Istnieją księża, którzy szczerze wierzą w katolicką naukę i z lenistwa nie porównali tej nauki z Biblią. Takim księdzem był Richard Bennett, który był misjonarzem w Afryce. Gdy miał dużo czasu leżąc w szpitalu po wypadku, zaczął czytać Biblię. I wtedy odkrył, że zbawienie jest z łaski przez wiarę, a nie przez sakramenty. Polecam jego świadectwo: http://ewangeliczni.forum...t/6402.htm#6402
aśka. napisał/a:
może kiedyś jeszcze wrócę do boga jeśli on jest.. ;)

Bardzo mnie to cieszy, że jesteś otwarta na to.
Koniecznie obejrzyj filmik Stwórca (Paul Washer) http://www.youtube.com/watch?v=pskZqomZres
Może Kazanie dla ateistów pomoże Ci uwierzyć :) http://www.youtube.com/wa...nel_video_title




Ostatnio zmieniony przez Puritan 2011-08-28, 16:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dom Boży
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2021-12-03, 09:52   

Też znalazłem świadectwo.

"[...]ten sam Jezus, którego imię kapłan powtarzał ze świstem taką niezliczoną ilość razy, wysławiając go najróżniejszymi, dziwnymi słowami, zabronił właśnie tego wszystkiego, co tutaj czyniono; zabronił nie tylko takiego bezmyślnego gadulstwa i bluźnierczego odprawiania czarów z chlebem i winem przez kapłanów-nauczycieli, lecz najwyraźniej zabronił ludziom nazywać nauczycielami innych ludzi, zabronił odprawiania modłów w świątyniach, kazał modlić się każdemu w samotności, zabronił nawet stawiania świątyń, powiadając, że przyszedł je zburzyć i że modlić się należy nie w świątyniach, lecz w duchu i w prawdzie; a co najważniejsze, zabronił nie tylko sądzić ludzi i więzić, męczyć, hańbić, skazywać na śmierć, jak to robiono tutaj, ale zabronił także wszelkiego gwałtu nad ludźmi powiadając, że przyszedł wypuścić na wolność tych, którzy są w niewoli."

Zmartwychwstanie - Tołstoj




dead but delicious
 
 
Dom Boży
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13