Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Bujanie się
Autor Wiadomość
krzywdaurojona
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-27, 13:26   

Czasami łapię się na tym, ze się bujam, świadomie tylko gdy czytałam książkę w kącie (szpital) bo tak było mi wygodniej.



 
 
Bujanie się
Szara Eminencja 
Królowa Matka



Wiek: 36
Dołączyła: 18 Gru 2019
Posty: 256
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2019-12-27, 23:27   

Comein napisał/a:
Dobrze, że istnieje coś takiego jak bujanie się, bo bez niego nie mogę usnąć. Jest to jakaś metoda na uspokojenie się i ukojenie, więc niech tak będzie.


Mam to samo :) Zaznaczam, że stan nerwowy nie ma tu nic do rzeczy, bo mam ten nawyk od kiedy pamiętam.

Niektórzy tak mają.

Moim zdaniem nic w tym złego. Z tego, co wczytałam się w literaturę i poprzebywałam ze znawcami bujania (tj. osobami ze spektrum autyzmu - przy czym "spektrum", to słowo klucz, bo nie dzieli świata na stronę czarną i białą, a uznaje za normalne odcienie szarości), to jest kwestia albo neuroatypowego ukształtowanego układu nerwowego, albo występuje to na tle nerwicowym (co ma sens - bodźce fizyczne zagłuszają nieprzyjemne odczucia).

Angielska definicja zjawiska to stimming i oznacza powtarzalne, mimowolne ruchy stereotypowe mające na celu tzw. autostymulację i jest to odpowiedź obronna na przestymulowanie (m. in. także emocjonalne). Polega na blokadzie niepożądanego bodźca takim, na które mamy zwiększoną wrażliwość - no i niektórzy są własnie wrażliwi na dotyk, ruch itp.




 
 
Bujanie się
Piotr4s 
unika osób ułomnych



Wiek: 35
Dołączył: 22 Mar 2020
Posty: 68
Skąd: pomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-03-23, 15:35   

Dobrze czasem pobujać się, aby zaspokoić braki emocjonalne i niemożność przytulenia się, gdy nikogo nie ma obok. Ciekawe też jest pojęcie frotteringu, oznacza ocieranie się o kosmate powierzchnie, zazwyczaj sweter, chodnik łazienkowy, szlafrok.



Udzielałem porad ludziom ułomnym. Pod wpływem otrzymanego ostrzeżenia zmieniłem swe postępowanie. Już nie będę (:
 
 
Bujanie się
baton96 


Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2021
Posty: 20
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-09-07, 22:54   

Bujam się,obgryzam paznokcie,miele szczęką, żuje zęby,językiem umiem już dotknąć migdałków bez większego wysiłku



 
 
Bujanie się
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11