Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Wędrówki górskie
Autor Wiadomość
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-07-10, 13:24   

WhiteBlankPage., dzięki! Kupiłam sobie takie same. ;) A oprócz tego skarpetki turystyczne.



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Wędrówki górskie
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2021-07-10, 20:42   

komarymniepogryzły, koniecznie daj znać jak już wypróbujesz! ;)

Ja zawsze mam problem z doborem skarpetek. Kiedyś, dawno temu, kupiłam takie wspaniałe w Decathlonie, już ich nie produkują... :(




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Wędrówki górskie
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-07-27, 10:54   

WhiteBlankPage., kijki świetnie się sprawdziły. Dzięki za polecenie! :)



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Wędrówki górskie
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2021-07-27, 11:21   

komarymniepogryzły, ooooo bardzo mnie to cieszy!!! :)



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Wędrówki górskie
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2022-05-13, 11:59   

O ile nie mam pomysłu, co by TPN mógł zrobić, aby w końcu mogli wyegzekwować kary za wybieranie się w góry w trampkach lub klapkach, to aby ludzie przestali wchodzić na zamknięte szlaki z np. powodu niedźwiedzi:
Tablica z narysowanym smutnym niedźwiadkiem, umieszczona pod tablicą z info o zamkniętym szlaku z hasłem: "Nie każ mi cierpieć, idioci są ciężkostrawni"
i info o monitoringu.

A tak w odległości ok 100 - 200m już na zamkniętym szlaku skrzynka na zasadzie fotoradaru. I mandacik wysokości 2 tygodniowego pobytu 4 osobowej rodziny w Zakopanem. Tu nawet nie trzeba się zastanawiać czy inflacja czy nie - człowiek różnicy nie widzi. :D


Może właśnie chodzi o to, że forma przekazu, musi być takim osobom bliższa, by zrozumieli, że zamknięty szlak to nie widzimisie... ale właśnie misie ?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Wędrówki górskie
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1704
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2022-05-13, 12:03   

Euphoriall napisał/a:
2 tygodniowego pobytu 4 osobowej rodziny w Zakopanem.
Miej litość. :D To okropna wizja nawet abstrahując od pieniędzy. :D



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Wędrówki górskie
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2022-05-13, 13:14   

Michał, toż karą nie ma być ów pobyt co jego równowartość...choć podejrzewam, że jak byłby taki wybór kary, to ludzie woleliby i podwójnie zapłacić. :D



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Wędrówki górskie
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-05-13, 13:56   

Euphoriall napisał/a:
Może właśnie chodzi o to, że forma przekazu, musi być takim osobom bliższa, by zrozumieli, że zamknięty szlak to nie widzimisie... ale właśnie misie ?

Takich ludzi nic nie odstraszy. Na Słowacji gdy niedźwiedzie za mocno wchodzą do miasta czy za często przecinają ścieżki z człowiekiem - niedźwiedzie kończą swój żywot.
Ludzie karmiący dzikie zwierzęta mimo tabliczek i potem takie zwierzę trzeba uśpić.
Ilość ludzi, którzy dźwigają ciężkie żarcie i picie na szczyt góry a pustych opakowań nie są w stanie znieść na dół, tylko lepiej wywalić w krzaki, łącznie ze zużytymi pampersami czy podpaskami.
Ilość ludzi, którzy mimo ostrzeżeń i znaków wchodzą na zbyt cienki lód.
Ilość ludzi, która nie ma nawet minimum kultury mijania się na szlakach i się przepycha...

Rok temu chyba po raz ostatni pojechałam na urlopie w szczycie sezonu turystycznego w Tatry. Nie polecam.

Przy tabliczce o zamkniętym szlaku musiałby chyba stać strażnik z bloczkiem mandatowym i srogą karą finansową.

Chociaż TPN podnosi ceny biletów wejścia i ceny za sławny parking w Palenicy Białczańskiej, ludzie lamentują a i tak jadą i płacą, więc nie wiem czy kary by coś zmieniły? Pewnie ludzie by zaczęli kombinować jak ominąć "fotoradar" lub takiego strażnika...




 
 
Wędrówki górskie
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2022-05-13, 14:24   

Euphoriall napisał/a:
mandacik wysokości 2 tygodniowego pobytu 4 osobowej rodziny w Zakopanem.


O Panie, sumy w grubych tysiącach liczone... :P

Euphoriall napisał/a:
O ile nie mam pomysłu, co by TPN mógł zrobić, aby w końcu mogli wyegzekwować kary za wybieranie się w góry w trampkach lub klapkach,


Ja to bym łeb ukręciła.

A tak poważnie: nie wiem, edukacja nic nie daje chyba.

A swoją drogą, czekam na urlop we wrześniu, chcę już w góry :yahoo:




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Wędrówki górskie
maclan 
maclan



Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 103
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2022-06-29, 12:57   

Euphoriall napisał/a:
z np. powodu niedźwiedzi:
Tablica z narysowanym smutnym niedźwiadkiem, umieszczona pod tablicą z info o zamkniętym szlaku z hasłem: "Nie każ mi cierpieć, idioci są ciężkostrawni"
i info o monitoringu.

Spotkałaś takich turystów? Pytam bo ludzie raczej boją się iść tam gdzie "grasuje" niedźwiedzica z młodymi ;)


<<< Dodano: 2022-06-29, 14:06 >>>


Euphoriall napisał/a:
I mandacik wysokości 2 tygodniowego pobytu 4 osobowej rodziny w Zakopanem.
Toż to byłoby okrucieństwo :D



Ab alio exspectes, alteri quod feceris
 
 
 
Wędrówki górskie
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-06-30, 10:40   

maclan napisał/a:
Spotkałaś takich turystów? Pytam bo ludzie raczej boją się iść tam gdzie "grasuje" niedźwiedzica z młodymi

Może nie o niedźwiedzicy z młodym, ale ostatni przypadek turysty, który koniecznie chciał nagrać samego niedźwiedzia z bliska, ignorując ostrzeżenia ze strony zwierzęcia, aż w końcu jak niedźwiedź ruszył do ataku...
https://portaltatrzanski.pl/aktualnosci/atak-niedzwiedzia-na-turyste-w-tatrach-zachodnich-nagranie,4562

:facepalm:

Wielu ludzi nie ogarnia edukacji i choćby sprawdzania informacji pogodowych jak idą w góry, nie obserwują otoczenia, cisną byle do przodu, byle bliżej. :P




 
 
Wędrówki górskie
maclan 
maclan



Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 103
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2022-06-30, 14:06   

Sweden napisał/a:
Może nie o niedźwiedzicy z młodym, ale ostatni przypadek turysty, który koniecznie chciał nagrać samego niedźwiedzia z bliska, ignorując ostrzeżenia ze strony zwierzęcia, aż w końcu jak niedźwiedź ruszył do ataku...
https://portaltatrzanski.pl/aktualnosci/atak-niedzwiedzia-na-turyste-w-tatrach-zachodnich-nagranie,4562

No to było niebezpieczne.. trzeba uważać, niedźwiadki mogą być groźne, szczególnie te po słowackiej stronie, mniej oswojone z obecnością człowieka... chociaż podejrzewam że większość z nas wyciągnęła by aparat żeby chociaż kilka zdjęć cyknąć :/




Ab alio exspectes, alteri quod feceris
 
 
 
Wędrówki górskie
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2022-07-01, 09:38   

maclan napisał/a:
Spotkałaś takich turystów? Pytam bo ludzie raczej boją się iść tam gdzie "grasuje" niedźwiedzica z młodymi

Nie wychodzę na zamknięte szlaki więc mi by było ciężko. Ale że turyści wchodzą na zamknięte szlaki - wystarczy odpalić np. grupę TOPR-u na FB. Co chyba wiesz. :D

maclan napisał/a:
Pytam bo ludzie raczej boją się iść tam gdzie "grasuje" niedźwiedzica z młodymi

Serio?

https://zakopane.naszemiasto.pl/tatry-turysci-oko-w-oko-z-niedzwiedziami-zaczeli-robic-im/ar/c8-5118197
https://wydarzenia.interia.pl/wiadomosci-lokalne/news-tatry-72-latek-chcial-zrobic-zdjecie-z-niedzwiedziem-zostal-,nId,5596429

Mimo, że szlak nie jest zamknięty trzeba uważać bo patrz wyżej.

I jak napisała Sweden - prognozy pogody nie sprawdzają, a uważasz, że nie będą chcieli sobie zdjęcia z misiem zrobić.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Wędrówki górskie
maclan 
maclan



Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 103
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2022-07-01, 19:36   

Euphoriall napisał/a:
https://wydarzenia.interia.pl/wiadomosci-lokalne/news-tatry-72-latek-chcial-zrobic-zdjecie-z-niedzwiedziem-zostal-,nId,5596429

Jeżeli chodzi o drugi przypadek to akurat nie prawda. Poszkodowany to znajomy mojego kolegi; gość po prostu "nadział się na niedźwiedzia w kosówce pod Bobrowcem (zaskoczony niedźwiedź zranił go w udo)... sytuacja została przekręcona w szpitalu kiedy poszkodowany zapytany jak to się stało, zażartował że chciał sobie zrobić zdjęcie z niedźwiadkiem, niestety żart nie przypadł do gustu i poszedł w świat ;-) No i właśnie nie koniecznie trzeba zamkniętego szlaku żeby być zaatakowanym, ja widziałem misia np. na hali gąsienicowej, w rejonie czerwonych wierchów, przy jaskini mroźnej ;-)




Ab alio exspectes, alteri quod feceris
 
 
 
Wędrówki górskie
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-04-01, 14:55   

Otworzyłam sezon moim ulubionym pagórkiem i to o półtora miesiąca wcześniej niż w roku poprzednim. Brakowało mi tego. Liczę na udane wyjścia, kondycja lepsza też niż zeszłej wiosny. :3



Disqualified as a human being.
 
 
Wędrówki górskie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11