Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina polityczna
Autor Wiadomość
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2021-01-27, 22:40   

Jak myślicie, KPRM się wywiąże z obietnicy sprzed ledwie kilku godzin, czy może tym razem jednak sobie odpuści?



 
 
Paplanina polityczna
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-01-28, 07:30   

Uzasadnienie wyroku wydane teraz to ustawka, aby przykryć aferę szczepionkową. To co dzieje się w tym kraju i z tymi ludźmi jest przerażające :|



I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Paplanina polityczna
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2021-01-28, 12:14   

Ale nikt nie zginął. I musztarda staniała…



 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2021-01-28, 12:22   

Krzysiu napisał/a:
I musztarda staniała…

...w sam raz, za niedługo sezon grillowy się rozpocznie, to i kiełbasa pójdzie w ruch.

Chociaż przyznam, że ja to już się zrobiłam weganką patrząc na to co się dzieje. Ale wszędzie tak. Szokiem natomiast dla mnie było to, że o "buncie Rosjan" mówili. Toż to informacyjnie, dla mnie, zawsze druga Korea była... no, w końcu na kimś się ci drudzy opierają i koło się zamyka.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2021-01-28, 12:42   

Euphoriall napisał/a:
Toż to informacyjnie, dla mnie, zawsze druga Korea była...
Zdecydowanie jest to zupełnie inna para kaloszy, jeśli chodzi o traktowanie zagranicznych dziennikarzy, stąd rezultat.



 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2021-01-28, 14:36   

Krzysiu, yyy... nie bardzo wiem, czy "inna para kaloszy" oznacza różnicę między przepływem informacji np. Francja -> reszta świata a Korea/Rosja -> reszta świata, czy jeszcze inaczej?

Bo dla mnie to mentalne zamknięcie się na świat Korei wynikało zawsze z wpływów, które ma tam Rosja tj. komunizm w wersji stalinizmu = chęć 100 % kontroli. A, no oczywiście mam na myśli Koreę Północną.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2021-01-28, 15:13   

Euphoriall, Rosja jest inną parą kaloszy od Korei, skąd informację wywozi się trudno, bo grozi to śmiercią lub kalectwem…



 
 
Paplanina polityczna
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-04-02, 15:29   

Tak po wczorajszym "żarciku" rządu ze szczepieniami postanowiłam prześledzić "sukcesy" naszego państwa w walce z pandemią...
i tak oto w rankingu wykonanych testów na 1mln mieszkańców jesteśmy na dumnej 86 pozycji i przeganiają nas takie potęgi jak Bhutan (43), Kazachstan (69), Botswana (77), Rumunia (78) i Chorwacja (80).
W liczbie zgonów na 1mln mieszkańców mamy 24 pozycje. Pokonaliśmy Szwecję (27), Niemcy (44), Grecję (49), Ukrainę (51) i Rosję (56).
W liczbie przypadków na 1mln mieszkańców zajmujemy 36 pozycję zostawiając za sobą Włochy (42).
Potęga naszej strategii jest najbardziej jednak widoczna w aktualnych danych. W dobowej liczbie zgonów dwa dni temu walczyliśmy o 3 pozycję z Meksykiem (populacja 129 mln). Wczoraj już udało nam się ją zdobyć. Do pokanania Brazylia (populacja 213 mln) i USA (populacja 332 mln). Może być ciężko, bo u nas tylko niecałe 38 mln ludzi, ale walczymy.
W rankingu nowych dobowych przypadków dwa dni temu byliśmy na 6 pozycji za Brazylią, Indiami, USA, Francją i Turcją, ale bezpiecznie z przewagą ponad 10 000 przypadków pokonaliśmy Włochy i Niemcy. Wczoraj utrzymaliśmy swoją pozycję i przewagę.
Poland First!

P.S. Przeczytałam, że szpitale na Mozowszu dostały zalecenie "ograniczenia zużycia tlenu", bo może zabraknąć. Jak to zaczynają mawiać... kto w Polsce mieszkał, ten się w cyrku nie śmieje.




 
 
Paplanina polityczna
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 681
Skąd: Europa

Wysłany: 2021-07-03, 17:49   

Jakie macie zdanie o powrocie Tuska do PO?



 
 
Paplanina polityczna
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2021-07-03, 18:50   

Maze, to bardzo ciekawe zagadnienie, bo z jednej strony dla części wyborców jest to kawał dobrze kojarzącej się im polskiej współczesnej myśli politycznej, a z drugiej mało kto ma tak liczny elektorat negatywny… Wydaje się zatem, że decyzja jest odważna, a wręcz brawurowa czy nawet nieco szaleńcza, ale przy obecnej sytuacji jego partii chyba nie było wielu bezpieczniejszych posunięć, bo alternatywą było tracenie posłów powolne, ale nieustające. A teraz będzie albo życie krótkie, lecz burzliwe, albo mocny gamechanger. Dużo zależy od tego, jak zareaguje reszta Zarządu Krajowego (tak zwane kontrelity wewnątrzpartyjne), a także jak się do tego ustosunkują inne formacje. Natomiast gwarantowanym rezultatem jest, że w jakiś sposób się ustosunkują – ta sytuacja sprawia, że każdy relewantny, to jest wpływowy lider partyjny będzie czuł się w obowiązku do sprawy odnieść.
Reasumując, podstawowym (i jedynym w miarę pewnym) rezultatem będzie gwałtowne przyspieszenie fabuły, jak gdyby wciśnięto nam jako systemowi politycznemu czy partyjnemu guziczek „➤➤”…




 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2021-07-05, 11:57   

W tym wszystkim, ponoć Trzaskowski się obawia, że skończy jak Gronkiewicz-Waltz.
Powrót Tuska może być ciekawy i też ten pewniak, o którym wspomniał Krzysiu na końcu posta.


Ale co tam PO! PiS miał wybory! Głosowaniem wybrali spośród jedynego oczywistego kandydata. Wszyscy z radości bili brawo, łącznie z samym wygranym. :D
Człek się zastanawia, czy mamy rok 2021 czy któryś między 1950 - 1989?

Ok, koniec dowcipkowania, bo ja o czymś akurat, co bardzo mi się podoba.

Mają wprowadzić przepis kodeksu pracy mówiący o tym, iż nie można zwolnić mężczyzny, który ma zostać ojcem. Okres ochronny mija wraz z porodem. Uważam to za super pomysł.
Mam tylko nadzieję, że realizacja tego, będzie miała "ręce i nogi" i za często do nadużywania tego przepisu nie będzie i będzie on miał jakąś realną formę a nie, że tylko dla żonatych.
Bo akurat to jest bardzo mądra rzecz, bo w sytuacji gdy przyszły ojciec traci pracę, no to jednak jest to mocno stresowa sytuacja.
A dzisiejsze ciąże to, czasem się zastanawiam, czy powiedzenie "ciąża to nie choroba" nie przeszło już do lamusa. Nie wiem czy to kwestia dostępu do informacji, lekarzy, badań, ale to, o ilu poronieniach się słyszy/czyta, jest okropne.

A! hAmeryka ponoć wprowadza 4 dniowy tydzień pracy!




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-07-05, 12:10   

Ja jestem sierotą po Tusku, odkąd odszedł z PO, to głosowałem na nich wyłacznie na zasadzie mniejszego zła. Jednakże PO, a później KO Nie miało programu, wyrazistych twarzy, ludzi, którzy potrafią przemówić, to nie była moja bajka, ale alternatywy były jeszcze gorsze.

Teraz obudziła się we mnie nadzieja że rządzącą organizację przestępczą uda się odsunąć od władzy, że może nastanie epoka ciepłej wody w kranie, że uda się choć częściowo naprawić szkody wyrządzone przez współczesny pzpr.

Tuska uważam za jednego z niewielu żyjących mężów stanu.




I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Paplanina polityczna
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 681
Skąd: Europa

Wysłany: 2021-07-05, 15:03   

Cytat:
Mam tylko nadzieję, że realizacja tego, będzie miała "ręce i nogi" i za często do nadużywania tego przepisu nie będzie i będzie on miał jakąś realną formę a nie, że tylko dla żonatych.

Też jestem ciekawa. Technicznie tylko dzieci małżeńskie z automatu mają ojca, w związkach bez ślubu ojciec musi to dziecko uznać i ciekawe czy wtedy też ta ochrona miałaby działać.




 
 
Paplanina polityczna
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2021-07-05, 15:25   

No, 9 dni minęło, pora na aktualizację obserwacji, bo zakłada, że wciąż opinii ktoś pożąda…
Okazuje się, że Tusk ma, pomimo dłuższej nieobecności (bądź właśnie z tej przyczyny), ponadprzeciętną zdolność mobilizacji elektoratu nieprzychylnego rządzącym. Wyśmiewane było z właściwie każdej strony myślenie polityczne tzw. mesjańskie, w ramach którego uważa się danego aktora teatru politycznego za ±półboga (w ramach religii rzeczywistej lub fikcyjnej „religii cywilnej”), czyli zdolnego do czynienia (różnej mocy w zależności od siły zjawiska) cudów – w zakresie zmiany świata fizycznego (to nie jest ten przypadek) lub politycznego (o, to ten). PO bezlitośnie „wysysa” poparcie konkurencji, głównie Polski2050, ale przekonuje też część niezdecydowanych i niegłosujących. Pewne, hm, niepokoje społeczne są największe co najmniej od styczniowej publikacji październikowego orzeczenia ws. terminacji ciąży. Hipotezę o tym, że zachodzi na zauważalną skalę myślenie polityczne mesjańskie uwiarygadniają zarówno zachowania polityczne popierające (boleśnie przekonał się o sposobie jego działania poseł Sterczewski, który doznał dużej krytyki ze strony koalicjantów z PO za publiczne zbagatelizowanie wagi postaci powracającego), jak i przeciwne – rodzaj wykonywanych zachowań „obronnych” też jest typowy dla tych, którzy odpierają atak właśnie mesjasza politycznego.
Ze wszystkich występujących zjawisk najbardziej chyba przeraziło rządzących zachwianie tego, co się nazywa władzą narzucania dyskursu politycznego. Jest to zdolność decydowania o tym, na jaki temat wszyscy (a przynajmniej wszyscy wpływowi) politycy i media będą rozmawiać. PiS dysponuje tą mocą bez przerwy od niemal 6 lat, delikatne zachwianie występowało tylko przy większych aferach i naprawdę krótkotrwale. A tutaj nagle ją tracą – wygląda na to, że mocno się tego nie spodziewali, a nadto nie bardzo są gotowi na ten scenariusz, nie mają pomysłu, co teraz. Udało im się to chwilowo powstrzymać metodą dość brutalnego chwycenia dyskursu politycznego za twarz, czyli poselskim projektem ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji. Ale koszt tego będzie niesamowity, bo to nie jest standardowa procedura. Zazwyczaj robi się to konferencjami prasowymi, a tutaj jest ostra jazda po bandzie – gdyby Mariusz Błaszczak w godzinach szczytu stanął pośrodku Placu Trzech Krzyży z żywym, małym, puchatym kotkiem, uniósłby go wysoko nad głowę, krzyknął: „Patrzcie, ludu!” i złamał mu łapkę, to zrobiłoby się o tym naprawdę głośno i to przez długi czas. Ale rana zadana poparciu byłaby większa, niż kotkowi i tu będzie sytuacja podobna, bo Amerykanie się mocno zdenerwują…
Jedni są przekonani, że Aslan powraca, samą siłą woli przełamując magię Białej Czarownicy, a drudzy, że właśnie z piekielnych wrót wypełza Antychryst, by splugawić nasz wymiar. Niezależnie od tego, w którą wersję wierzymy, Aslan/Antychryst, jak i znany polityk, są zbliżeni do bogów niektórych uniwersów, choćby z trylogii „Upadek” Arkadiusza Mielczarka, wybitny pisarz szczeciński, poleca – ich moc/magia/władza/wpływ jest równa sumie zaufania, jaką pokładają weń wyznawcy. To, czego można być pewnym, to że Tusk pod swoją nieobecność nie stracił poparcia. Ludzie, którzy go z racji wieku nie znali, częstokroć nie postrzegają go jako starca z oddali, tylko właśnie postać legendarną, która powraca z odsieczą. Jak to ktoś zgryźliwie podsumował, od ponad tygodnia rozmawiamy o tym, jak bardzo jego powrót jest bez znaczenia – ponad wszelką wątpliwość nie był…




 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2021-08-02, 08:08   

Jak chciało mi się śmiać z argumentacji prezydenta o podwyżkach pensji parlamentarzystów, że są zmuszeni wynajmować mieszkania w Warszawie, i wymyśliłam, że w poniedziałek (czyli dzisiaj) pójdę do szefostwa z wnioskiem o podwyżkę, bo ja również wynajmuję mieszkanie...

Tak po podsumowaniu leczenia 1,5 tygodniowej infekcji, które to kosztowało mnie 480zł, odechciało mi się poczucia humoru.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11