Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Choroba afektywna dwubiegunowa
Autor Wiadomość
Chloe 
szelest



Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 1396
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-02-03, 15:49   

Coś terapeutka ostatnio rzuciła na sesji, że mam cechy CHaD. I pyta mnie "jaka właściwie jest Pani diagnoza". I... Nie wiem. Nikt nigdy mnie nie zdiagnozował. Takie wieczne przerzucanie z rąk do rąk. Cały tydzień chodzę zakręcona, miałam sobie poczytać i poprosić jutro na wizycie psychiatrę żeby dała mi czasową diagnozę. I... Jestem przerażona. Bo jakby... Czytam o tej manii, czytam o tym wszystkim i... Zaczynam rozumieć moją głowę i podpisuję się pod jakimiś historiami i stanami... I zawsze było tak, że kiedy podejmowałam się leczenia szybko wykazywałam poprawę, wpadałam w jakiś tryb mega intensywnej pracy, maksymalnie dobrych kontaktów społecznych, ciągłego picia piwka, wskakiwania do jeziora, rozwalałam całą rutynę i bezpieczeństwo i wpadałam znów w stan depresyjny, ale tak silny, że nie miałam już siły iść znów do lekarza. I nigdy nie rozumiałam tego, że czasem mam tak wielkie zaangażowanie i tyle sił, że mogę pracować bez przerwy a czasem, po 3 minutach, 3 godzinach czy 3 miesiącach byłam jakby zupełnie innym człowiekiem, który nie radził sobie z podstawą czynnością, czymkolwiek. Czekam na jakąś diagnozę. Jestem w szoku, bo miałam też gdzieś jakie właściwie biorę leki i się okazało, że to ten, który ma napisane "zapobieganie epizodom depresji u pacjentów z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi typu I". Jestem przerażona, ciekawa i podekscytowana jednocześnie.
I tyle... Chciałam się tym podzielić.




"Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy."
 
 
Choroba afektywna dwubiegunowa
Czu 
Bipolar.



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Maj 2019
Posty: 998
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-01-20, 21:21   

Od kilku dni jestem w takim stanie, że nie mam nawet sił się umyć...
Ostatni raz pod prysznicem byłam w niedzielę.
Depresja dopadła mnie z grubej rury. Odwołałam nawet terapię... Nie mam sił rozmawiać, myśleć... 🙄
Jak sobie pomyślę, że po takim dołku pewno polecę do góry, to... Jest mi jeszcze gorzej.

Jest mi tak nijak, tak pusto, tak bezsensu... Oddychać trudno.




"Been searching somewhere out there
For what's been missing right here."
LP
:cama:
 
 
Choroba afektywna dwubiegunowa
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1675
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2021-04-18, 19:25   

Ja mam teraz jakiś nadmiar energii. Nudzi mi się już w domu. Chcę ćwiczyć. W mojej głowie nie wiadomo co się dzieje. Czuje się tak jak przy CHaD.
Nie umiem spać. Znaczy špię ale budzę się wraz z budzikiem. [/b]




You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Choroba afektywna dwubiegunowa
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2021-04-18, 19:41   

Cappy napisał/a:
Znaczy špię ale budzę się wraz z budzikiem.
To chyba do tego służy budzik? Ale jak sobie załatwisz cichszy, to może nie będziesz na niego wstawać, czy coś…



 
 
Choroba afektywna dwubiegunowa
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-04-18, 19:49   

Ktoś chyba nawet Ci pisał, że samodiagnoza to zło. I po jednym i nawet niedługim stanie ożywienia, nie można stwierdzić CHAD, więc to odrobinę nie na miejscu. Podobno zaczęłaś nowe leki. Bywa, że niektóre leki mają takie skutki uboczne.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Choroba afektywna dwubiegunowa
pojarka1994 


Wiek: 29
Dołączył: 07 Maj 2021
Posty: 5
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-05-07, 19:46   

ja wiem ze mam ChaD bo znam dużo bólu w życiu a najczęściej osoby które znają ogromny ból zawsze zwykle chorują na ChaD...



 
 
Choroba afektywna dwubiegunowa
Czu 
Bipolar.



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Maj 2019
Posty: 998
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-05-07, 21:04   

pojarka1994 napisał/a:
ja wiem ze mam ChaD bo znam dużo bólu w życiu a najczęściej osoby które znają ogromny ból zawsze zwykle chorują na ChaD...

?
Mogą też być wysoko wrażliwe...

Masz diagnozę od lekarza?




"Been searching somewhere out there
For what's been missing right here."
LP
:cama:
 
 
Choroba afektywna dwubiegunowa
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2021-05-07, 22:36   

pojarka1994 napisał/a:
najczęściej osoby które znają ogromny ból zawsze zwykle
Tych przysłówków nie wolno ze sobą w taki sposób zestawiać, bo to jest logicznie kłopotliwe… Nie wie, co chciałeś napisać, ale powinieneś dać o 2 mniej.
Przy czym masz ten komfort, że możesz wybrać dowolnie, bo którekolwiek usuniesz, to zdanie będzie i tak jednako fałszywe…




 
 
Choroba afektywna dwubiegunowa
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12