Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przydatne aplikacje
Autor Wiadomość
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-06-09, 16:11   Przydatne aplikacje

Nigdzie nie widziałam takiego tematu, więc go rozpocznę.
Znalazłam dwie aplikacje, które pomagają mi ogarnąć siebie.

I'm sober.
Już trochę o niej wspominałam tu. Licznik czau, zaoszczędzonego czasu i pieniędzy na własnych nałogach. Kamienie milowe, pocieszające teksty (których unikam, hah), relacje innych (można też wstawić swoje) z emocji po przekroczeniu jakiegoś kamienia, miejsce na swoje motywacje, które są w widocznym miejscu i mała ankieta na koniec dnia, jak sobie radziliście przez cały dzień, by móc je sobie potem prześledzić. Ładna, schludna prosta apka dla ludzi walczących z nałogiem.

Do it now: rpg
Zachęcająca aplikacja do czynienia postępów. Coś pt. stań się postacią w grze i wypełniaj misje, które sobie zadałeś lub zadała ci aplikacja (np. dzień bez śmieciowego jedzenia), zdobywał pieniążki, exp i baw się dobrze, przy okazji dbania o siebie. Można tez sobie wyznaczać realne nagrodę za wykonaną misję i polepszać poziom swoich statystyk i umiejętności.




"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Przydatne aplikacje
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1675
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2020-06-09, 19:43   

A do czego te aplikacje?



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Przydatne aplikacje
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-06-09, 20:17   

Cappy, opisałam je.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Przydatne aplikacje
Zatoichi
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-09, 20:35   

Hej L.M., fajny plan z tymi apkami :) .
Chętnie wypróbuję.




 
 
Przydatne aplikacje
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1675
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2020-06-09, 20:45   

L.M., ja nie mam co ogarniać w swoim życiu wszystko jest na swoim miejscu.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Przydatne aplikacje
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3490
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-06-10, 17:56   

L.M., świetny temat!

L.M. napisał/a:
I'm sober.

Przez Ciebie używam. :)

L.M. napisał/a:
Do it now: rpg

Kiedyś próbowałam, ale nie chwyciło.

Teraz kilka moich recenzji! Przy nazwie aplikacji od razu zaznaczę, czy jest polsko, czy anglojęzyczna. Korzystałam tylko z wersji bezpłatnych (niektóre można "rozszerzyć").



1. Apki stricte forumo-tematyczne

Calm Harm ANG
Stworzona dla zmagających się z samookaleczaniem. Sposób działania: w chwili impulsu wchodzisz w apkę i wybierasz, jakiego sposobu radzenia sobie teraz potrzebujesz (comfort/distract/express yourself/release/random/breathe) oraz ile czasu możesz poświęcić. Wyświetla się lista technik, które możesz teraz wykorzystać (jest opcja losowania), włącza się minutnik. Podejście zdecydowanie behawioralne, przydatne na pewnym etapie wychodzenia z aa. Sama apkę mam zainstalowaną, ale praktycznie nie używam. Fajna inicjatywa, dla mnie w tej chwili mało przydatna. Oceniam: 4/5

DBT Daily ANG
DBT (od dialectical-behavioral therapy) najlepiej się sprawdzi u osób, które znają podstawy tej terapii (stworzonej pod borderline zresztą) albo chcą się ich nauczyć, bo apka to umożliwia. W przeciwieństwie do innych "mood trackers", które pozwalają Ci wpisać swój nastrój 1-2 razy dziennie, tutaj można go wpisać dowolną ilość razy, co dla takich borderków jak ja jest idealne. W aplikacji masz całą listę opisanych technik DBT (taka ściąga) w czterech filarach: mindfulness, interpersonal effectiveness, emotion regulation, distress tolerance. Fajnie przypomina, żeby radzić sobie z emocjami w zdrowy sposób. Jest też dostęp do iluś tam darmowych guided meditation. 4,5/5

stoic. PL/ANG
Moja ulubiona! Odbieram ją jako taką terapeutyczną chwilę dla siebie w ciągu dnia. Najpierw apka pyta cię, jak się czujesz, jaki masz poziom motywacji czy zmęczenia, i na podstawie tego dobiera kilka ćwiczeń: pytania, na które odpowiadasz, jakąś medytację, ćwiczenie z oddechem, wizualizację, rozpoznawanie zaburzeń poznawczych w myśleniu, przyglądanie się lękowi. Aplikacja elastyczna, można dużo pozmieniać pod siebie w ustawieniach. (Jedynie "cytat na dziś" mnie nie przekonuje). Naprawdę psychicznie korzystam. 5/5



2. Medytacja
W trzech powyższych apkach też medytacja jest, ale tutaj już takie typowo medytacyjne.


Headspace ANG
Świetny dla początkujących w mindfulness, polecam przerobić darmowe medytacje. Fajnie też tłumaczą, o co w tym wszystkim chodzi. Niestety za resztę medytacji trzeba nieźle zabulić. Część darmową oceniam na 5/5.

Insight Timer ANG
A tutaj darmowych jest całkiem sporo, korzytam chyba najczęściej. Łatwo filtrować dostępne medytacje po czasie trwania. Jedne lepsze, inne gorsze. 4/5

Mindfulness ANG
Jakościowo fajnie zrobiona, porównałabym do Headspace, tylko estetyka zupełnie inna. Oprócz kursu wprowadzającego i kilku posegregowanych czasowo medytacji, dostępne są wykłady. Pozostaje niedosyt, jeśli chodzi o dostępność darmowych materiałów, ale nadal można fajnie skorzystać. 5/5

Waking Up: A Meditation Course ANG
Tu się naprawdę zastanawiałam, czy nie wykupić premium (i jak mnie będzie stać, to chyba to zrobię). Aplikacja Sama Harrisa, a ja gościa bardzo lubię i te początkowe, darmowe medytacje, są super. 5/5

Mam jeszcze dwie aplikacje do medytacji ściągnięte, ale jeszcze za mało ich używałam, żeby ocenić. W każdym razie po cebulakowemu (jak się ściągnie dużo aplikacji), to można mieć tych darmowych medytacji całkiem sporo.



Produktywność

Strides ANG
Ustawiasz jakiś nowy nawyk, np. codziennie/co drugi dzień robię brzuszki i potem odklikujesz, czy danego dnia to zrobiłaś/eś. Nawyków można wpisać wiele, ideą jest utrzymanie jak najdłuższego, nieprzerwanego ciągu trzymania się postanowień. 3,5/5

Focus Keeper ANG
Niezastąpiony do nauki, ale można wykorzystać do wszystkiego. Minutnik stworzony pod metodę Pomodoro. 5/5




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Przydatne aplikacje
Złośnica 
Arcyzłośnik



Dołączyła: 26 Paź 2019
Posty: 221
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-06-10, 18:25   

Poproszę o dodawanie, choćby jakimś skrótem dla jakich telefonów przeznaczone są apki. Moje rozczarowanie informacją, że stoic. jest dla jabłek nie zna granic. ;)

1. Quora (android)
- aplikacja lub stronka typu Q&A. Na każdy dosłownie temat, zaznaczając psychologię i charaktery można poczytać ciekawych rzeczy całą garść albo samemu podpytać i uzyskać jakieś odpowiedzi. Jest w j. polskim, ale angielska społeczność ma się dużo lepiej.




De profundis clamavi
 
 
Przydatne aplikacje
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-06-10, 22:32   

Pierwszy raz żałuję, że nie znam angielskiego, ale może są w innych językach.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Przydatne aplikacje
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1675
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2020-06-11, 12:11   

L.M., może pora się nauczyć? Ja też się uczę angielskiego, mogę ci pomóc. Popisać w tym języku. Messenger, WatssApp czy prywatne wiadomości? Chodź, pouczymy się razem :yahoo:



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Przydatne aplikacje
Szara Eminencja 
Królowa Matka



Wiek: 36
Dołączyła: 18 Gru 2019
Posty: 256
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2020-06-11, 20:09   

chiroptera napisał/a:
Waking Up: A Meditation Course ANG
Tu się naprawdę zastanawiałam, czy nie wykupić premium (i jak mnie będzie stać, to chyba to zrobię). Aplikacja Sama Harrisa, a ja gościa bardzo lubię i te początkowe, darmowe medytacje, są super. 5/5


Jeśli pieniądze są problemem, to jeśli napiszesz do supportu i pokrótce przedstawisz swoją sytuację, to dostaniesz subskrypcję na rok. Sam wychodzi z założenia, że nie o pieniądze chodziło przy tworzeniu tej aplikacji i sytuacja finansowa nigdy nie może być przeszkodą w praktykowaniu medytacji. Są rzeczy ważne i ważniejsze.




 
 
Przydatne aplikacje
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3490
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-06-11, 23:39   

Złośnica napisał/a:
Moje rozczarowanie informacją, że stoic. jest dla jabłek nie zna granic.

I’m so sorry. 🙈

Szara Eminencja napisał/a:
Jeśli pieniądze są problemem, to jeśli napiszesz do supportu i pokrótce przedstawisz swoją sytuację, to dostaniesz subskrypcję na rok. Sam wychodzi z założenia, że nie o pieniądze chodziło przy tworzeniu tej aplikacji i sytuacja finansowa nigdy nie może być przeszkodą w praktykowaniu medytacji. Są rzeczy ważne i ważniejsze.

Ojej, serio? Wiedziałam, że ma taką opcję z podcastami, na które się zresztą zamierzam zrzucić z przyjacielem po wakacjach. Kurczę, muszę to przemyśleć. Dzięki za info!




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Przydatne aplikacje
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-07-11, 11:20   

Dodam jeszcze jedną aplikację, choć to nie rozwój

Pepper
Strona też jest. Aplikacja dla lubiących taniości lokalnych czy też na całą Polskę. Dziś np. dowiedziałam się, że flying tiger daje 10 rzeczy za 20 zł. Poduszki będą kupowane (kiedyś mnie wyrzucą z domu za to... Mam już 8 na łóżku).




"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Przydatne aplikacje
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2020-07-11, 12:27   

L.M. napisał/a:
Pepper
Strona też jest. Aplikacja dla lubiących taniości lokalnych czy też na całą Polskę. Dziś np. dowiedziałam się, że flying tiger daje 10 rzeczy za 20 zł. Poduszki będą kupowane (kiedyś mnie wyrzucą z domu za to... Mam już 8 na łóżku).

Uuuuu... brzmi jak plan! Nakarmię swój zakupoholizm.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Przydatne aplikacje
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3490
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-04-10, 19:53   

Szara Eminencja napisał/a:
chiroptera napisał/a:
Waking Up: A Meditation Course ANG
Tu się naprawdę zastanawiałam, czy nie wykupić premium (i jak mnie będzie stać, to chyba to zrobię). Aplikacja Sama Harrisa, a ja gościa bardzo lubię i te początkowe, darmowe medytacje, są super. 5/5

Jeśli pieniądze są problemem, to jeśli napiszesz do supportu i pokrótce przedstawisz swoją sytuację, to dostaniesz subskrypcję na rok. Sam wychodzi z założenia, że nie o pieniądze chodziło przy tworzeniu tej aplikacji i sytuacja finansowa nigdy nie może być przeszkodą w praktykowaniu medytacji. Są rzeczy ważne i ważniejsze.


Dostałam granta na rok i właśnie skończyłam pierwszy miesiąc (kurs podstawowy). Jestem bardzo zadowolona.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Przydatne aplikacje
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-07-27, 09:05   

Ostatnio doszedł wodny kotek, pomagający mi wbić się w rutm picia odpowiedniej ilości wody. Aplikacja bierze pod uwagę ciepło, aktywność, wagę, wzrost i płeć, by obliczyć zapotrzebowanie na wodę, a przy wprowadzaniu napoju można ustawić jego rodzaj (co wpływa na procent nawodnienia tym napojem) i ilość.
Jedyne co mnie denerwuje to animacja na początku, którą pewnie można gdzieś eyłączyć w opcjach.


<<< Dodano: 2023-02-10, 10:08 >>>


Do całej listy dorzucę:
- splitwise - aplikacja w której można wklikać uczestników wycieczki i wszystkie wspólne rachunki, a algorytm policzy ile i komu należy zapłacić przy jak najmniejszej ilości zrobionych przelewów
- trello - typowy organizer
- keepass - idealne do generowania i przechowywania haseł w bezpieczny sposób.




"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Przydatne aplikacje
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11