Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Włosomaniactwo
Autor Wiadomość
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2020-05-23, 13:55   

Nom. Fajna ta zmiana. :)

***

Pytanie do osób obcykanych w temacie supli
Te z krzemem mogą zrobić cokolwiek dobrego? Wyhaczyłam mega przecenę na jakiś preparat z nim w roli głównej (lub jedynej wręcz), ale kupować dla samego kupowania bo tanio też mi się nie uśmiecha.




Disqualified as a human being.
 
 
Włosomaniactwo
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2020-05-24, 17:29   

Czy ktoś może mi polecić jakieś domowe maski na wypadanie włosów? Lecą garściami... :(



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Włosomaniactwo
Szara Eminencja 
Królowa Matka



Wiek: 36
Dołączyła: 18 Gru 2019
Posty: 256
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2020-05-24, 18:24   

Zależy czego lubisz używać i jaki masz budżet:

Iossi: Rozmaryn Lawenda. Wzmacniający olej do włosów (79 zł)
Radical: wcierka w ampułkach (50 zł)
Babcia Agafia: Aktywne serum na porost włosów 7 ziół (mgiełka) (15 zł)
Nioxin: Night Density Rescue - Serum przeciw wypadaniu włosów na noc (125 zł)
Biotebal: szampon i odżywka (18 zł, 17 zł)

Na Twoim miejscu postawiłabym na pielęgnację Biotebalem i połączyłabym ten olej z którymś serum/wcierką. No chyba, że nie lubisz olejowania (chociaż akurat ten olej łatwo zmyć i on wręcz przeciwdziała przetłuszczaniu), to chociaż Biotebal i serum/wcierka.

Wszystkie produkty stosowałam sama. Ceny są sprawdzone na Ceneo. Osobiście zamawiam tylko w internecie, bo w drogeriach i aptekach wychodzi strasznie drogo.

***

O ja durna... :lol: Domowe miały być! Już pomagam!

Z domowych sposobów: przede wszystkim olej rycynowy. Dodałabym do niego kilka kropli olejku lawendowego i rozmarynowego i masz coś a'la Iossi (podstawowy skład tego oleju - tam jest jeszcze mnóstwo innych składników).

Można też zrobić mgiełkę z połączenia hydrolatu lawendowego, rozmarynowego i melisy.

Maj jest też ostatnim miesiącem zbioru pokrzyw! Jeśli masz gdzie je zbierać ( z dala od ruchliwych ulic, bo chłoną ołów jak gabka), to zrób z nich napar i płucz tym włosy (jeśli się na taki starodawny sposób szeptuch :lol: zdecydujesz, to daj mi znać, dokładnie Ci opiszę co i jak).




 
 
Włosomaniactwo
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-24, 18:53   

Szara Eminencja, ja bym poprosiła o instrukcję pokrzywowego naparu, jak go zrobić?
Można ich więcej nazbierać i jakoś przechowywać na przyszłość?




 
 
Włosomaniactwo
Szara Eminencja 
Królowa Matka



Wiek: 36
Dołączyła: 18 Gru 2019
Posty: 256
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2020-05-24, 19:05   

Adenium napisał/a:
Szara Eminencja, ja bym poprosiła o instrukcję pokrzywowego naparu, jak go zrobić?
Można ich więcej nazbierać i jakoś przechowywać na przyszłość?


Zbiera się młode rośliny, zanim zakwitną. Łodygi razem z liśćmi. Można je mrozić, lub suszyć (wiążąc w pęczki i wieszać do góry nogami w przewiewnym miejscu - prawidłowo wysuszone są zielone, nigdy brązowe!). W naparze łyżka pokrzywy przypada na szklankę wody - po prostu pokrzywę zalewamy wrzątkiem na 15 minut, odcedzamy i po wystudzeniu nadaje się do płukania włosów. :) (już po spłukaniu szamponu i odżywki) Włosy zawija się jeszcze w ręcznik na 10 minut, żeby się na pewno dobrze wchłonęło, a potem można suszyć, modelować itd.

Od wielkiej biedy można użyć pokrzywy ze sklepu w torebkach (2-3 torebki na szklankę), ale ja jestem leśnym hardkorem.




 
 
Włosomaniactwo
EvenIfICould 
żałosny śmieć



Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 619
Skąd: się biorą dzieci?

Wysłany: 2020-05-24, 19:07   

WhiteBlankPage., dobrze działa też maseczka z drożdży i miodu. Nie pamiętam już przepisu bo od kiedy jej używałem minęło już, no powiedzmy kilka lat :D Ale pamiętam, że efekt był spoko, myślę, że w necie na pewno jest gdzieś ten przepis.



"Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart, a czerwień mojej krwi to tylko jakiś żart..."
 
 
Włosomaniactwo
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-24, 19:31   

Szara Eminencja, dzięki! Jutro po pracy idę do lasu pozbierać pokrzywy i pędy sosny. :P



 
 
Włosomaniactwo
Szara Eminencja 
Królowa Matka



Wiek: 36
Dołączyła: 18 Gru 2019
Posty: 256
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2020-05-24, 19:44   

Adenium napisał/a:
Szara Eminencja, dzięki! Jutro po pracy idę do lasu pozbierać pokrzywy i pędy sosny. :P


Tylko rękawiczki weź, żeby się nie poparzyć :)




 
 
Włosomaniactwo
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-05-24, 19:57   

Szara Eminencja napisał/a:
Tylko rękawiczki weź, żeby się nie poparzyć

Kto potrafi, ten się nie parzy, a jak komuś talentem nie poszczęściło to i w rękawiczce sobie krzywdę zrobi…




 
 
Włosomaniactwo
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2020-05-24, 20:39   

Szara Eminencja, haha jak zobaczyłam w nawiasie jakieś ceny to myślę kuuuurde, chyba nie dopisałam, że chodziło mi o domowe :D ale później zobaczyłam, żeś się zorientowała. ;) Mimo wszystko bardzo dziękuję za podanie tych gotowych produktów!

A powiedz mi ten olej rycynowy to mam po prostu wcierać w skórę głowy, czy jak... ? Przepraszam, może to durne pytanie, ale jestem totalnym laikiem, jeśli chodzi o takie rzeczy. :oops: Zwykle używałam gotowych masek ze sklepów i już! A Ty ostatnio znów mi zaczęły włosy wypadać garściami, jestem w szoku, myślałam, że to już minęło, mimo, że wcale nic specjalnego z nimi nie robiłam.
Kurde, z tą pokrzywa chyba spróbuję też. :D


EvenIfICould, dziękuję, poszukam! :)




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Włosomaniactwo
Szara Eminencja 
Królowa Matka



Wiek: 36
Dołączyła: 18 Gru 2019
Posty: 256
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2020-05-24, 22:43   

WhiteBlankPage. napisał/a:
A powiedz mi ten olej rycynowy to mam po prostu wcierać w skórę głowy, czy jak... ?


Tak, w skórę głowy i na całą długość włosów i zostawić na minimum 30 minut (nawet do godziny-dwóch). Potem normalnie umyć włosy. Lawenda z rozmarynem jako dodatek powinny zapobiec efektowi przetłuszczania.




 
 
Włosomaniactwo
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2020-05-25, 07:09   

Szara Eminencja, dziękuję Ci bardzo! Brzmisz jak ekspert w tych sprawach, więc nie mam problemu nawet, żeby spróbować nawet wszystkiego, co podałaś. :D niebawem pewnie zacznę jakieś testy. :)

A jak często takim olejkiem rycynowym można, żeby sobie krzywdy nie wyrządzić? ;)




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Włosomaniactwo
Szara Eminencja 
Królowa Matka



Wiek: 36
Dołączyła: 18 Gru 2019
Posty: 256
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2020-05-25, 07:57   

WhiteBlankPage. napisał/a:
Szara Eminencja, dziękuję Ci bardzo! Brzmisz jak ekspert w tych sprawach, więc nie mam problemu nawet, żeby spróbować nawet wszystkiego, co podałaś. :D niebawem pewnie zacznę jakieś testy. :)

A jak często takim olejkiem rycynowym można, żeby sobie krzywdy nie wyrządzić? ;)


Ekspertem na pewno nie jestem, ale staram się dużo uczyć.

Nie stosowałabym olejku częściej niż dwa razy w tygodniu. To nawet może być za dużo - być może raz wystarczy. Zobacz najpierw jak to przyjmą Twoje włosy. Jak zrobią się nieprzyjemnie ciężkie i obciążone, to albo trzeba myć dokładniej, albo właśnie rzadziej stosować olej.




 
 
Włosomaniactwo
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2062
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2020-05-25, 09:34   

Szara Eminencja, dziękuję raz jeszcze za wskazówki! <3



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Włosomaniactwo
agogika 
agogika



Dołączyła: 17 Gru 2017
Posty: 772
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-06-16, 21:04   

WhiteBlankPage. napisał/a:
spróbować nawet wszystkiego, co podałaś. niebawem pewnie zacznę jakieś testy.

Ja tylko chciałam dać znać, że warto zwrócić uwagę na równowagę PEHu swoich włosów. Skrót pochodzi od słów Proteiny, Emolienty i Humektanty. (Wiedza nie jest jakaś tajemna, ale do włosingu się przydaje jeśli komuś bardziej zależy ;) ).

Poza tym polecam: kanał na YT o włosingu




 
 
Włosomaniactwo
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12