Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Tiki
Autor Wiadomość
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2020-04-15, 05:59   

Złapałam się dzisiaj na tym, że mam straszne "tiki". Albo i nie wiem, czy to można do tików zaliczyć, ale... Co chwilę, jakkolwiek to nie brzmi, łapię się za brew. W sensie przykładam palce i wyglądam w tym momencie jakbym dostała migreny od myślenia :lol:

W dobie zarazy, gdy nie powinno się dotykać twarzy jest to niewskazane, a ja robię to tak mimowolnie.



I znowu klapią mi oczy, nie wiem, czy to nie powiązane, w końcu wszytko w obrębie oka się dzieje. Nah, te badania krwi co miałam zrobić to mi to teraz nerwowo wierci dziurę w brzuchu, że nie poszłam wcześniej.

Edit.
Pisząc tylko tego posta z kilka razy się "złapałam" na klapiących oczach i łapaniu za oko. I mnie to denerwuje, a jak się denerwuję, to się to intensyfikuje.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Tiki
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-04-15, 21:16   

Euphoriall, to brzmi jak złożony tik. Trzymam kciuki, żeby się szybko wyciszył. :tuli:



A ja się w święta roztikałam na całego, łącznie z dźwiękowymi, ale to już kwestia przebywania z rodziną.

Od jakiegoś miesiąca mam taki śmieszny tik/kompuls/stim. Muszę sześć razy szybko o coś zapukać (metrum 4/4). Robię to bezmyślnie, kiedy się stresuję i przynosi jakąś chwilową ulgę.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Tiki
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2020-04-16, 07:58   

chiroptera, a co to "złożony tik". Chciałam być samosia i wygooglać, ale jak mi zaczęły wyskakiwać strony o Touretcie to sobie odpuściłam :lol:



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Tiki
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-04-16, 09:56   

Euphoriall, prosty tik wymaga ruchu jednego lub kilku mięśni należących do jednej grupy, np. mrugnięcie, zmarszczenie czoła. Złożony angażuje wiele mięśni i może być bardziej skomplikowany, np. konkretny ruch ręką, pstryknięcie.



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Tiki
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-02-21, 16:59   

Sere mi łamą tiki męża. Jedne ewoluują z czasem w inne, wyciszają się na chwilę by potem wybuchnąć ze zdwojoną częstotliwością. Wycofuje się przez to z sytuacji towarzyskich w obawie przez ich pojawieniem się, co wcale nie poprawia jego nadszarpniętych tikaniem morali.

Ja też nie poprawiam sytuacji, bo w obliczu nieprzewidzianych i donośnych dźwięków wiele razy podskakiwałam przestraszona, a czasami zdarza mi się zastygnąć w niemym przestrachu, bo obecnie tika tym samym dźwiękiem, jaki wydawała z siebie moja matka sekundy przed najgorszymi wybuchami agresji. Nie potrafię pomóc, ale wychodzi na to, że niechcący też szkodzę. :/

No i kurde...ja też zaczęłam potikiwać. W jakiś sposób się zaraziłam, jakkolwiek niedorzecznie to brzmi. :facepalm:




Disqualified as a human being.
 
 
Tiki
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-02-22, 08:31   

Przykro mi, Łasia… :tuli: Widzę, że naprawdę utrudnia mu to życie.

Łasia napisał/a:
W jakiś sposób się zaraziłam, jakkolwiek niedorzecznie to brzmi.

Wcale nie brzmi niedorzecznie. Jak na oddział psychiatryczny wejdzie jedna osoba z tikami, to zaraz 3/4 nagle się zaraża. Sama „zaraziłam się” oglądając dokument o „epidemii Tourette’a” w jednym miasteczku, gdzie mnóstwo nastolatków nagle zaczęło intensywnie tikać. Aż szukali jakiegoś toksycznego wycieku gazu czy czegoś.

Czy mąż leczy się na zaburzenia lękowe? Może pomogłyby SSRI, SNRI lub TLPD? Albo jakaś zmiana w otoczeniu na mniej stresującą?




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Tiki
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-02-22, 14:17   

chiroptera napisał/a:
Czy mąż leczy się na zaburzenia lękowe? Może pomogłyby SSRI, SNRI lub TLPD? Albo jakaś zmiana w otoczeniu na mniej stresującą?


Nah, na nic się nie leczy. Ogólnie nie leczy się, nie leczył i leczyć nie zamierza. Ja go do tego nie zmuszę, podsyłałam mu artykuły na ten temat, jakieś badania i możliwości, infromowałam, zachęcałam, no ale on sam musi chcieć...

Ma możliwie zminimalizowane stresory do minimum, środowisko przyjazne na maksa. Już nawet ja sama mam dziwne rozkminy czy powiedzieć czy nie o swoim gorszym dniu albo czy zwrócić mu uwagę gdy coś ewidentnie spartaczył w obawie przed tym, żeby nie zareagował nasileniem. No ale to już lekka paranoja. Roztikany i rozdygotana, taka z nas para. :lol:




Disqualified as a human being.
 
 
Tiki
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3477
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-02-22, 17:03   

Wyobrażam sobie Twoją bezradność. Mam nadzieję, że na wiosnę będzie łatwiej. Trzymaj się. :tuli:



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Tiki
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1704
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2023-08-27, 21:17   

Zastanawiam się czy to są tiki czy co innego oraz z czym może mieć to związek. Ale często towarzyszy mi potrzeba, a właściwie odruch krótkotrwałego napinania mięśni np. w obrębie stawu łokciowego, ewentualnie nadgarstków. Ogólnie mam problem z niepokojem ruchowym, coś na kształt zespołu niespokojnych nóg, ale tutaj wrażenia są nieco inne, chociaż też często nasila się przed snem. Jak tak czytałem, to trochę definicja tików jest dla mnie niejasna.



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Tiki
wiedźma 
666



Wiek: 28
Dołączył: 17 Cze 2022
Posty: 390
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-08-27, 22:47   

Kiedyś miałam takie dziwne niekontrolowane skurcze mięśni. Nie byłam w stanie chodzić, a jedyne co mi pomagało to benzodiazepiny. Nie wiem, czy mogę nazwać to tikiem, bliżej mi bardziej do jakichś stanów padaczkowych. Mówię, że miałam - bo od kilku lat mam spokój. Ale zauważyłam, że pojawiały się one w stresowych sytuacjach.



Może ja nie pasuję do tych ludzi. Jeżeli ja mam znowu wyjść z tej swojej skorupy, wystawić tę rękę na zewnątrz i od razu mi odetną, to mi się nie chce, to ja się boję.
 
 
Tiki
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11