Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?

Czy kobieta, która chce ślubu, może oświadczyć się mężczyźnie?
Jasne, mamy równouprawnienie
64%
 64%  [20]
Niby może, ale to mężczyzna powinien
16%
 16%  [5]
Nie, to mężczyzna oświadcza się kobiecie
6%
 6%  [2]
Nie wiem/Wisi mi to
12%
 12%  [4]
Głosowań: 31
Wszystkich Głosów: 31

Autor Wiadomość
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1679
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2020-02-24, 10:24   

Chyba że rodzina stawia pod ścianą i każe się zdecydować.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2804
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2020-02-24, 12:35   

Castro napisał/a:
One decyzję o tym, że chcą wyjść za mąż podjęły już dawno i chyba tylko "przyszły mąż" o tym jeszcze nie wie.

Albo nie podjął takiej decyzji. Może inaczej planuje przyszłość?

Co to za związek, w którym partnerzy trzymają się na taki dystans, że nie wiedzą o swoich zapatrywaniach na przyszłość? Nie rozmawiają o tym bo nie wypada? Małżeństwo - tabu.
Później się okaże, że mają inne decyzje co do posiadania dzieci.




dead but delicious
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 834
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-02-24, 18:49   

R. de Valentin napisał/a:
Co to za związek, w którym partnerzy trzymają się na taki dystans, że nie wiedzą o swoich zapatrywaniach na przyszłość?

Obawiam się, że zupełnie przeciętny.
R. de Valentin napisał/a:
Później się okaże, że mają inne decyzje co do posiadania dzieci.

I bardzo często tak się dzieje, nawet kiedy jeden partner jasno komunikuje, że chce albo nie chce, to drugi potrafi liczyć na to, że temu pierwszemu "przejdzie". Skutki, jak można przypuszczać, są zwykle opłakane.




 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2020-02-27, 05:23   

Do mnie mój były (nie, nie dlatego były) podszedł raz i powiedział "Słuchaj, kupię Ci pierścionek i [data], Ci się oświadczę, co Ty na to, przyjmiesz?", powiedziałam "OK".
Nie, to nie był żart, dzisiaj byłabym mężatką z jakoś 8 miesięcznym stażem.

Czekałam na te oświadczyny, w ogóle na ślub. Ale jakoś moje nastawienie do małżeństwa zmieniło się o 180 stopni. W zasadzie ciężko mi powiedzieć czemu. Niby nie uraz czy żal że nie wyszło, niby nawet mi z tym lepiej.

Generalnie - ja bym się nie oświadczyła, bo nie mam parcia na potwierdzenia urzędnika/księdza/szamana, że z kimś chcę/mogę być w stałym związku.
I przyznam, nie wiem, czy bym któregoś oświadczyny przyjęła. To też zależy od drugiej strony. Jak jemu by zależało bardzo- to dla mnie to nie poświęcenie, skoro mi to rybka. Nawet intercyzę podpiszę. Jakby mu nie zależało - ja bym nie naciskała.

A czy może tak ogólnie się kobieta oświadczyć? - w kulturze katolickiej by to raczej nie przeszło, a na nią zwracam uwagę, bo znaczna część ślubów w tym kraju jest uhonorowana w tymże obrządku. Tam tego "równouprawnienia" z pierwszej odpowiedzi w ankiecie nie ma.

Podsumowując - daję odpowiedź ostatnią z naciskiem na "Wisi mi to".




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-15, 18:34   

Castro napisał/a:
Natrafiłam na temat na innym forum. W skrócie panna czeka aż partner jej się oświadczy i gubi się w wątpliwościach czy on ma poważne zamiary wobec niej. To nie był pierwszy temat w tym stylu jaki zdarzyło mi się czytać i... zastanawiam się... jeżeli kobieta chce wziąć ślub... to dlaczego się nie oświadczy?
Odpowiedzi w takich tematach zwykle mieszczą się w dwóch schematach:
a - on nie traktuje cię poważnie, zostaw go
b - naciskaj na niego/manipuluj nim/sugeruj, że byś chciała
Jest święto, jeżeli ktokolwiek w takim temacie zasugeruje, żeby to kobieta wyszła z inicjatywą i zwyczajnie zaproponowała małżeństwo. Jak Wy się na to zapatrujecie? Czy (jako kobiety) oświadczyłybyście się? Jak (jako mężczyźni) zareagowalibyście na oświadczyny kobiety?


Uważam, że kobieta jak najbardziej może oświadczyć się mężczyźnie, jeśli żadne z nich nie ma z tym problemu.
Uważam jednak, że nie powinna tego robić tylko dlatego, że "facet nie chce/trzeba go przycisnąć.
Mam parę znajomych, którzy rozmawiali o ślubie. Wpatrzeni w siebie niesamowicie. Ona wiedziała, że on planował oświadczyny. On nie chciał zrobić tego byle jak i powtarzał jej, że znajdzie właściwy moment. Całość traktowali bardziej, jak rzecz, która się odbędzie, bo frajda... a ślub i tak już planowali.
Mieli lecieć razem na urlop do Hiszpanii. Przed wylotem ona rzuciła: Tylko nie, że w Hiszpanii, bo to Hiszpania... I to wtedy już nie będzie takie wow".
Potem tańczyli sobie razem, pod gwiazdami, w ciepłą hiszpańską noc. Spojrzał na nią i gdy jej dusza krzyczała: "O jeja jak tu pięknie... jak romantycznie... a on mi się oświadczy...", szepnął jej do ucha: "Żałuję, że Cię posłuchałem i nie wziąłem pierścionka..."
:D
Koleżanka zdawała sobie sprawę z tego, że sama sobie zasłużyła na kolejne tygodnie czekania i postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce.
Wychodził film Marvel. Oboje je kochają i zawsze zostają na "po napisach", bo wtedy jest malutki filmik zapowiadający kolejny film.
Zamiast tego jednak pojawił się krótki amatorski filmik, w którym koleżanka ze specjalnymi napisami "mówi" mu, jaki jest dla niej ważny i jak bardzo chciałaby spędzić z nim całe życie. A następnie pyta go, czy zostanie jej mężem.
Koledze bardzo się to podobało. Był zaskoczony. Dostał zegarek kieszonkowy na pamiątkę.
I teraz mają piękną historię do opowiedzenia.
Zwłaszcza że ona planowała to miesiąc... Dogadywała się z kinem, nagrywała filmik... Seans był w niedzielę, a w sobotę on jej wyskoczył z pierścionkiem.
:D




 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3498
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-03-17, 14:22   

Ukryta Wiadomość:
Zaloguj się, aby zobaczyć tą wiadomość
--- Log in to see the message ---




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Piotr4s 
unika osób ułomnych



Wiek: 35
Dołączył: 22 Mar 2020
Posty: 68
Skąd: pomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-03-25, 16:16   

Naamah napisał/a:
I teraz mają piękną historię do opowiedzenia


Szkoda, że to tylko historia. A wyżej, gdyby nie chciał, to by nie powiedział TAK.

chirotera napisał/a:
Ona się ośwadczała! Ale on wedział, że taki ma być układ. Niemniej tradycyjnie symbolem zaręczyn jest perścionek dla nej.


Ma ciastko i zjadła ciastko. :lol:




Udzielałem porad ludziom ułomnym. Pod wpływem otrzymanego ostrzeżenia zmieniłem swe postępowanie. Już nie będę (:
 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Krzysiu 
podejrzany



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2020
Posty: 2394
Skąd: zachodniopomorskie

Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2020-03-25, 18:54   

Piotr4s napisał/a:
Ma ciastko i zjadła ciastko. :lol:


Jak to mówią, wilk syty i owca w ciąży…




 
 
Czy kobieta może się oświadczyć mężczyźnie?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13