Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Różnica wieku
Autor Wiadomość
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-17, 12:20   

Sinwonda12, 5 lat to nie jest wielka różnica wieku... ale jeśli macie inne priorytety w życiu to może być ciężko. Jak się przy nim czujesz? Jak Wam się rozmawia?



 
 
Różnica wieku
dzidzia 



Wiek: 25
Dołączyła: 24 Paź 2018
Posty: 35
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2019-04-17, 22:52   

Sinwonda12 napisał/a:
Mam chłopaka starszego o 5 lat. Poznaliśmy się przez Tindera (trochę siara, że szukam tam miłości). Podoba mi się, chcę z nim być. Przytłacza mnie ta różnica wieku i nieco inne priorytety. On chce rodziny i stabilnego życia, ja zabawy i stabilnego życia.
Nie czuję, byśmy do siebie bardziej pasowali. Nie chcę też zostać sama. Nie wiem, co robić.


Niby 5 lat to nie jest duża różnica, ale wszystko zależy od słynnej dojrzałości psychicznej (w różnych sferach). Rozumiem cię, sama mam chłopaka 2 lata młodszego i choć zwykle nie czuję między nami różnicy, czasem mam go za strasznego dzieciaka i denerwuje mnie to niemiłosiernie, a to tylko! 2 lata.
Ile jesteście razem?
Jeśli jesteście razem, to musicie się komunikować, co to za związek bez rozmów. Zapytaj, ale nie na poważnie, zaaranżuj najlepiej jakąś lekką sytuację, bo nikt nie lubi być przyparty do muru, więc zrób to z jakby przymrużeniem oka. Z doświadczenia wiem, że osoby zwykle - mimo że chcą, żeby wyglądało to jak żart - mówią na serio. Ale to tak dla nielubiących poważnych rozmów - jak ja. Choć z doświadczenia też wiem, że obracanie wszystkiego w żart to nie najlepszy pomysł.
Nie wiem, musisz być stanowcza, nie da się powiedzieć niczego innego. Zadaj sobie pytanie dlaczego nie chcesz być sama? Czy jesteś szczęśliwa? Czy nie wmawiasz sobie, że nie pasujecie do siebie, bo się boisz i jesteś przytłoczona?




I curl my tail inwards, inwards
 
 
Różnica wieku
Emio 


Wiek: 25
Dołączyła: 26 Kwi 2019
Posty: 5
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-04-27, 07:21   

Dla mnie nie ważne czy jest różnica 2 czy 20 lat. W każdym tzw. pokoleniu są ludzie, którzy myślą w konkretny sposób, bo może być 20-sto latka, która nie chce się już bawić a ustatkować życie albo taka, która chce się tylko bawić tak samo jak ludzie w okolicach 40 lat.

[ Komentarz dodany przez: Złośnica: 2019-04-27, 12:21 ]
Zwróć większą uwagę na czytelność postów.




Ostatnio zmieniony przez 2019-04-27, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Różnica wieku
Tokio
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-02, 11:32   

Jeśli chodzi o moje preferencje, to wolę starszych mężczyzn. Po prostu osoby w moim wieku nie tyle, co psychicznie wydają mi się mało dojrzali, to i fizycznie mało pociągający.



 
 
Różnica wieku
Iroisai 



Wiek: 25
Dołączyła: 03 Lut 2014
Posty: 708
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-12-23, 18:21   

Od jakiegoś czasu spotykam się z 10lat starszym facetem. Ogólnie nie odczuwam tej różnicy, bardzo dobrze się dogadujemy, mamy podobne podejście w różnych sprawach, niby wszystko jest super itp. Ale... Nie potrafię przestać myśleć, o jego byłych partnerkach, czy to życiowych, czy seksualnych. To oczywiste, że nie oczekiwałabym, że nikogo nie miał. Mimo wszystko, kiedy ja z nim rozmawiam np., o naszej przyszłości, wspólnym domu, dzieciach, nie potrafię odrzucić myśli z iloma wcześniej też tak rozmawiał. Ile poprzednich też zapewniał, że czuje się z nimi dobrze, że "ona jest jego, a on jej". Wkurzam się sama na siebie, że o tym myślę. To naprawdę fajny facet i kiedy już sama zafiksuję się w tym myśleniu, doszukuję się, co jest jednak z nim nie tak, że dotychczas nie znalazł nikogo na stałe.
Nie chcę też na siłę wyszukiwać problemu. Wiem, jakie ma zobowiązania życiowe, jakie ograniczenia się z nimi wiążą. Nie każdej mogło to odpowiadać.
Nie chcę też zepsuć tej znajomości. Czuję, że z jego strony wszystko jest wobec mnie jasne, czyste, nie zauważam jakiś dziwnych/złych zachowań.




Odciski naszych palców na życiu innych nigdy nie znikają.
:iso:
 
 
Różnica wieku
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-12-23, 18:57   

Iroisai, czy różnica wieku ma jakiekolwiek znaczenie w tym w jakiej sprawie się tak nakręcasz?
Jakby był w tym samym wieku albo młodszy to nie miałabyś takich rozmyślań?

Skąd w Tobie tyle niepewności co do stałego związku? Skoro tak negatywne myśli pojawiają się przy rozmowach o waszej przyszłości, dzieciach...




 
 
Różnica wieku
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1704
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2023-12-23, 22:35   

Iroisai, w zasadzie to jaki jest związek wieku z ilością partnerów? Rozumiem, że "statystycznie" z wiekiem ma się więcej czasu na posiadanie większej liczby partnerów w ciągu życia niemniej czy jest coś więcej co po za wiekiem powoduje, że pojawiają się takie myśli i wątpliwości?
Iroisai napisał/a:
co jest jednak z nim nie tak, że dotychczas nie znalazł nikogo na stałe.
Może nie szukał stałego związku? Może nie trafił na odpowiednią osobę? A może znalazł odpowiednią osobę i był w stałym związku, ale po prostu nie wyszło? Ludzie się rozstają, związki rozpadają i nie zawsze to oznacza, że którąś ze stron jest coś nie tak. Bo ludzie też się zmieniają, rozwijają, spotykają ich różne doświadczenia, które mają wpływ na ich myślenie i sferę emocjonalną. A czasem po prostu ktoś zawali, bo związek to nie jest happily ever after, a raczej to jest praca, rozmowa, dostrajanie do siebie etc. Nawet jeśli deklarował komuś to samo co Tobie, to wcale nie umniejsza to temu co jest teraz, a przynajmniej nie ma w tym żadnej sprzeczności jeśli nie jest to podparte tym, że może kryć się pod tym jakaś nieszczera intencja.



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Różnica wieku
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12