Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Napisy, lektor czy dubbing?

Jak lubicie oglądać filmy?
z napisami
60%
 60%  [112]
z lektorem
23%
 23%  [43]
z dubbingiem
9%
 9%  [18]
bez różnicy
5%
 5%  [11]
Głosowań: 142
Wszystkich Głosów: 184

Autor Wiadomość
Perwers
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-25, 15:04   

A ja preferuję napisy, bo czasem mam problemy ze zrozumieniem słów lektora/dubbingu. Meh, mój słuch jest do kitu, nawet nie mam żadnych korzyści, bo angielskich słów i ich wymowy też nie zapamiętuję.



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-07-26, 15:16   

Powiem szczerze, że to zależy. Przykład? Bajki takie jak Shrek, Epoka lodowcowa, Zwierzogród, Minionki itp oglądam zazwyczaj najpierw z polskim dubbingiem, później w oryginale. Jakoś tak lubię.
Jeśli chodzi o lektor, to nie przepadam za nim, ale czasem obejrzę coś z lektorem(głównie w telewizji, w internecie raczej szukam napisów).
A jeśli chodzi o napisy to właśnie dzięki nim znacznie polepszyłam mój angielski. Lubię oglądać filmy i seriale zarówno w polskimi jak i angielskimi napisami. Aczkolwiek lepszy efekt w nauce angielskiego daje mi na przykład oglądanie Friends z angielskimi napisami.
Do tego przyznam się, że żeby podszkolić swój francuski przed kolejną klasą szkoły średniej oglądam świnkę peppę i inne bajki po francusku :lol:




Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
sunehri 


Wiek: 32
Dołączyła: 17 Wrz 2017
Posty: 55
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-18, 01:00   

W czasach gdy jeszcze oglądałam w miarę regularnie filmy było mi to w sumie bez różnicy, może z lekką preferencją napisów. Byłam jednak w stanie znieść zarówno lektora jak i dubbing, nawet gdy nie był on perfekcyjny. Odstępstwem od tego były filmy fabularne albo takie przeznaczone też dla młodszych widzów. Nie mogłam zdzierżyć głosów np. w Harrym Potterze a takim filmem który najbardziej zapadł mi w pamięci pod względem beznadziejnego dubbingu była "Noc w muzeum". Nie dało się tego słuchać.



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
sematary 



Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 36
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2017-09-19, 08:23   

Kiedyś z napisami, ale od jakiegoś czasu mam spore problemy z koncentracją i jak mam się koncentrować na napisach to potem z filmu mało co wiem, chyba zrobiłem się troszkę leniuchem i wole rozłożyć się wygodnie na kanapie, leżeć i oglądać z lektorem.




 
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2017-10-01, 10:26   

Nienawidzę lektora. Do tego stopnia, że mniej szanuje osoby, którym lektor nie przeszkadza.



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Cappy 



Wiek: 28
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1660
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-12-29, 17:08   

Tylko z napisami. Ale ostatnio nie mam ochoty ogladać żadnych filmów



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-12-29, 21:29   

Ogólnie wolę oglądać coś z napisami, można się wtedy języka uczyć :) ale ostatnio wszystko robię dwa w jednym więc głównie oglądam z lektorem wszystko, co w sumie nie wyklucza możliwości nauki danego języka.



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Tokio
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-19, 10:44   

Zdecydowanie napisy. Jakoś nie mogę się skupić przy lektorze, czy dubbingu.



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Szara Eminencja 
Królowa Matka



Wiek: 36
Dołączyła: 18 Gru 2019
Posty: 256
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2020-05-25, 14:27   

Tylko napisy. Lektor utrudnia odbiór gry aktorskiej, o dubbingu nie wspominając...



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Złośnica 
Arcyzłośnik



Dołączyła: 26 Paź 2019
Posty: 221
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-05-26, 08:52   

Właśnie tylko lektor! Bo czytanie napisów męczy i nudzi.



De profundis clamavi
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1704
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-05-26, 09:06   

W bajkach dubbing, Polski zazwyczaj jest dobry. W filmach dubbing mnie drażni, wolę napisy, ale nie przywiązuję tak wielkiej wagi do tego.



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Cthulhu
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-26, 10:23   

Tylko napisy, chociaż w niektórych bajkach polski dubbing jest lepszy od oryginalnego :D



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2020-05-27, 09:26   

Wyłącznie napisy, lektora nie trawię, a dubbing sprawdza się tylko w animacjach.



I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Konrad
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-30, 18:17   

Dubbing tylko w bajkach, jakoś tak fajnie pasuje. Jeżeli chodzi o filmy zagraniczne to preferuje lektora. Napisy tylko wtedy jeżeli nie mam wyboru, albo chcę sobie posłuchać języka. Lubię też oglądać dokumenty i filmy przyrodnicze i uważam, że mamy wspaniałych lektorów i ich głos opowiadający co się właśnie dzieje na ekranie jest mistrzowski. Można się wkręcić w klimat. Generalnie uważam iż lektor to jest coś specyficznego na dany kraj. My jesteśmy przyzwyczajeni do konkretnych głosów konkretnych osób. Utarło się, że dany lektor ma swój gatunek filmowy, który opowiada.



 
 
Napisy, lektor czy dubbing?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13