Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Pieniądze w związku
Autor Wiadomość
Skorpion 



Wiek: 32
Dołączyła: 13 Cze 2010
Posty: 222
Skąd: znienacka

Wysłany: 2010-12-17, 20:10   Pieniądze w związku

Właśnie buszuję sobie po Allegro i pomyślałam, że spytam co sądzicie na pewien temat.
Jaki jest Wasz stosunek do utrzymywania kobiety przez jej faceta? I podkreślam,że absolutnie nie mam tu na myśli małżeństw.
Bo np Ja znam parę, w której facet utrzymuje całkowicie laskę, chociaż ona ma rodziców z którymi mieszka, jest studentką, dorabia sobie czasem, ale on i tak funduje jej totalnie wszystko-od butów,poprzez gadżety,doładowania do telefonu,na wakacjach skończywszy. Jego to wkurza, a ona robi mu wyrzuty że nie zabrał jej na zagraniczne wojaże, skoro zdołał odłożyc trochę kasy,którą sam ciężko zarobił :D
W ogóle z tego co zaobserwowałam, to chyba dużo mężczyzn funduje różne rzeczy swoim laskom. Bo u mnie to tak nie jest, każdy sobie.
Co myślicie na ten temat? Jak to u Was wygląda?




,,Wenn sie war Gott und sie konnte den freien Platz auf der Welt, wahrscheinlich auswählen Paris."
Ostatnio zmieniony przez Skorpion 2010-12-17, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pieniądze w związku
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-18, 11:19   Re: Pieniądze w związku

Skorpion napisał/a:
Jego to wkurza, a ona robi mu wyrzuty że nie zabrał jej na zagraniczne wojaże, skoro zdołał odłożyc trochę kasy,którą sam ciężko zarobił :D
Frajej pozwolił lasce wejść sobie na głowę. No chyba, że zarabia srylion miesięcznie i nie robi to dla niego specjalnej różnicy.

Skorpion napisał/a:

W ogóle z tego co zaobserwowałam, to chyba dużo mężczyzn funduje różne rzeczy swoim laskom.
Dużo funduje różne rzeczy, ale mniej utrzymuje.

Skorpion napisał/a:

Bo u mnie to tak nie jest, każdy sobie.
Nie odpowiada Ci to? Zastanów sie czego oczekujesz od życia? Jakie masz ambicje? Czy chcesz coś samodzielnie osiągnąć czy wystarczy Ci być utrzymanką zamożnego faceta?



 
 
Pieniądze w związku
Skorpion 



Wiek: 32
Dołączyła: 13 Cze 2010
Posty: 222
Skąd: znienacka

Wysłany: 2010-12-18, 14:53   

Ależ Ja nie mówię tu o sobie, tylko tak pytam...
Jeśli o mnie chodzi, to owszem, miło jest dostac coś od chłopaka ale nie wymagam przecież żeby fundował mi wszystkie rzeczy.




,,Wenn sie war Gott und sie konnte den freien Platz auf der Welt, wahrscheinlich auswählen Paris."
 
 
Pieniądze w związku
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-18, 15:19   

Skorpion napisał/a:
Ależ Ja nie mówię tu o sobie, tylko tak pytam...
No to sorry. Po prostu miałem w pamięci ten temat, w którym odgrażałaś się, że go zdradzisz, bo nie kupuje Ci różnych rzeczy.



 
 
Pieniądze w związku
Mojwa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-22, 12:21   

Cytat:
Hallo ale od tego ma rodziców by oni dawali kasę

jasne, a jak rodzice nie maja pieniędzy? takie stwierdzenie jest w wielu przypadkach sprzeczne z prawda.
ja w wielu przypadkach stawiam cos mojemu facetowi bo po prostu mam trochę więcej pieniędzy.

a co do samego tematu jeszcze - nie dajmy sie zwariowac ani w jedna ani w druga stronę. ani w tę, że facet ktory sam nie ma duzo kasy wszystko stawia swojej dziewczynie; ani w tę, że nie może jej nic postawić bo to już jest nie halo...




 
 
Pieniądze w związku
Kinia
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-23, 12:14   Miłość

Chłopak i dziewczyna są biedni, mieszkają od siebie daleko i rodzice obojga stron nie są za tym, by byli razem.
Czy na taką sytuację da się coś poradzić, czy nie za bardzo?




Ostatnio zmieniony przez 2014-07-23, 13:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pieniądze w związku
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-07-23, 12:41   

Scaliłem z odpowiednim tematem.




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Pieniądze w związku
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-07-28, 12:29   

Kinia napisał/a:
Chłopak i dziewczyna są biedni, mieszkają od siebie daleko i rodzice obojga stron nie są za tym, by byli razem. Czy na taką sytuację da się coś poradzić, czy nie za bardzo?

Jeśli ci ludzie kochają się, są dorośli i dojrzali, to nawet rodzice nie będą stali im na przeszkodzie.




 
 
Pieniądze w związku
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1675
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-11-17, 19:24   

Ja myślę, że każdy sam powinien sobie stawiać. Chociaż raz na jakiś czas jak facet postawi to nie zaszkodzi



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Pieniądze w związku
20września 
20wrzesnia



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 675
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2019-11-19, 19:53   

W sumie to zależy od pary. Jak nie mieszkalam z chłopakiem to zazwyczaj każdy płacił za siebie, ale bywało, że coś mi kupował. Odkąd mieszkamy razem to razem dysponujemy pieniędzmi, po prostu jest nam tak łatwiej z zakupami itd.



 
 
Pieniądze w związku
krzywdaurojona
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-20, 20:35   

Najczęściej dojeżdżałam na swój koszt ale jak trzeba było to dał mi na bilety, raz kupię coś ja, raz on. Głupio mi bo pożyczył mi na książeczkę sandinowską ale w grudniu będę mogła mu oddać (w końcu). Szczerze to wolę gdy ja coś stawiam.



 
 
Pieniądze w związku
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1865
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2019-11-20, 20:58   

Pieniądze często są problemem w związku. Zwłaszcza po rozwodzie i kiedy nie podpisało się intercyzy. Zasłyszane. Dla mnie pieniądze są tematem tabu. Lubię płacić za siebie. I ciężko mi godzić się, gdy mężczyzna za mnie płaci.



 
 
Pieniądze w związku
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1675
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-12-06, 20:35   

Również lubię za siebie płacić.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Pieniądze w związku
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1735
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2019-12-06, 20:53   

Jeżeli chodzi o wspólne życie, to jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, że każde z nas wnosi część do wspólnego budżetu, który przeznaczony jest na życie, jedzenie, opłaty itp. Natomiast każde posiada też swój budżet na swoje potrzeby i zachcianki. Nie mam problemu z ponoszeniem większych kosztów, płacenia nadprogramowo za różne rzeczy, ale nie zgodziłbym się by druga połowa nie pracowała i żebym miał ją utrzymywać (nie mówię, tu o sytuacji utraty pracy itp. tylko świadomej rezygnacji z podejmowania pracy). Kłóciłoby się to z moją wizją partnerstwa, wprowadziłoby to dziwną zależność.



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Pieniądze w związku
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13