Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Jak pomóc choremu na depresję?
Autor Wiadomość
amel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-17, 05:42   

StrangeGirl, również jestem zdania, że potrzebuje wsparcia terapią, rozmową z psychologiem.
Spróbuj doprowadzić do tego. Same możecie sobie nie poradzić. :silacz:




 
 
Jak pomóc choremu na depresję?
StrangeGirl 



Wiek: 32
Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 167
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-11-24, 14:52   

Mama odmawia jakiegokolwiek kontaktu z psychologiem. Uważa, że jej to nie pomoże. A ja już nie daję rady. Ona wciąż mówi o tym, że już nie ma sensu żyć, że jest tylko dla wszystkich ciężarem.

Jak mam reagować na takie słowa...




Wariuje się wyłącznie z samotności. Póki jest przy tobie ktoś, kto widzi to, co ty, słyszy to, co ty, nie postradasz zmysłów.
 
 
Jak pomóc choremu na depresję?
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-24, 15:20   

StrangeGirl, trafiłam kiedyś na całkiem ciekawy artykuł, w którym pewna pani psycholog radziła jak można zareagować, co powiedzieć osobom chorym, czy rodzicom, czy komuś. Generalnie przesłanie było takie: mówić prawdę. "Tak, mamo. Jest ciężko, ale tak jak Ty poświęciłaś mi 20 lat swojego życia włącznie z kilkoma przeznaczonymi na podcieranie, karmienie i kąpiele, i choć wtedy ja byłam takim "ciężarem" to raczej nie byłoby Ci lżej, gdybym umarła." Coś w ten deseń.



 
 
Jak pomóc choremu na depresję?
wilkins 


Wiek: 29
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 43
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2015-01-05, 22:11   

W rodzinie mam taki problem. Starsza już kobieta po 70stce praktycznie całe dnie spędza bezczynnie w łóżku leżąc na wznak, nie jest w stanie (poza wyjątkami) nic zrobić choć jest fizycznie sprawna. Bardzo przeżywa swoje najmniejsze dolegliwości somatyczne jak np. zakłucie w klatce czy wzdęcie, woła wtedy że umiera i karetkę każe wezwać. W otoczeniu lekarzy czuje się dużo lepiej. Była w 2 szpitalach w przeciągu roku na dolegliwości somatyczne i stwierdzano zaburzenia depresyjne (wyraźnie obniżony nastrój) a niedawno ciężką depresję z elementami psychotycznymi. Leków nie bierze twierdzi że wszystko jest ok i że każdy ma depresję po 60. Nie toleruje leków antydepresyjnych mówi, że jej szkodzą. Co powiecie o tym? To depresja? Czy może reakcja na jakieś wydarzenia? Tylko była już leczona z tego powodu (depresja) wiele lat temu.



 
 
Jak pomóc choremu na depresję?
Pomanita 
Baba



Wiek: 31
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1019
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2015-01-06, 00:57   

wilkins, diagnozować online nie umiemy. Myślę jednak, że skoro
wilkins napisał/a:
Była w 2 szpitalach w przeciągu roku na dolegliwości somatyczne i stwierdzano zaburzenia depresyjne (wyraźnie obniżony nastrój) a niedawno ciężką depresję z elementami psychotycznymi.

to prawdopodobnie jest to to, co stwierdzili lekarze.

Może zgodziłaby się na jeszcze jedną wizytę u psychiatry (bądź psychiatry u niej), ale wówczas warto byłoby przyłożyć się do znalezienia naprawdę dobrej osoby, żeby jej ostatecznie nie zniechęcić. Starsi ludzie są w kwestiach medycznych bardzo uparci.




:wałek:

Dobroć można niekiedy znaleźć w środku piekła.
 
 
Jak pomóc choremu na depresję?
Kruk
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-09, 23:08   Depresja naszych bliskich...

Mówimy tu osobie w tym dziale, a jeśli ktoś z naszych bliskich ma depresje? Jak rozmawiać z osobą bliską która popada w depresje? Spotkaliście się z tym? U waszych znajomych lub kogoś w rodzinie? Jak nawiązać kontakt a raczej próbować pomóc? Przecież nie wyjedziemy z tekstem masz depresje idz do lekarza... Macie doświadczenie w takich sytuacjach?



 
 
Jak pomóc choremu na depresję?
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-01-10, 00:02   

Scaliłam z "Depresja naszych bliskich...".




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Jak pomóc choremu na depresję?
Skierka78 



Wiek: 45
Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 98
Skąd: śląskie

Wysłany: 2015-01-10, 16:20   Re: Depresja naszych bliskich...

Kruk napisał/a:
...a jeśli ktoś z naszych bliskich ma depresje? Jak rozmawiać z osobą bliską która popada w depresje? ...
.
Wszystko zależy jak głęboka jest ta depresja. Jeśli jest to tylko obniżony nastrój to czasem wystarczy zabrać taka osobę na cos co ją rozweseli, i pozwoli na chwile spojrzeć na życie w bardziej kolorowych barwach. jeśli jednak jest to głębokie zaburzenie- a niestety z takimi się zazwyczaj spotykamy, to niestety trzeba rozpocząć od wizyty u psychiatry i podniesieniu nastroju lekami. Jednak już samo zachęcenie do odwiedzenia psychiatry może stanowić problem. W zależności od tego kim ta osoba jest dla nas można odnieść się do wartości tej osoby.
Może na początek spróbować porozmawiać z tą osobą i odkryć co powoduje depresję. Czasem już wyrzucenie z siebie problemów osobie, która chce słuchać może okazać się bardzo pomocne.




... w sercu swym poszukam przepisu na świat...
 
 
Jak pomóc choremu na depresję?
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-11, 01:34   

Skierka78, zgadzam się.

Po prostu trzeba rozmawiać i rozmawiać. Wysłuchać... próbować, nie naciskać może w końcu rezultaty same przyjdą. Może coś się zmieni...




 
 
Jak pomóc choremu na depresję?
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1660
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-11-17, 18:03   

Miałam takiego przyjaciela, co mu nie potrafiłam pomóc. Też ma depresję, teraz ma żonę, dziecko. Bardzo się starałam, żeby mu pomóc ale niestety nie potrafiłam.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Jak pomóc choremu na depresję?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11