Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina polityczna
Autor Wiadomość
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-08-23, 21:16   

Suicider napisał/a:
Zobacz ile emitują kraje z poza UE, zmniejszenie przez nas tych emisji NIC nie da.
Nic nie pisałam o "zmniejszaniu emisji", ocieplenie klimatu jest nie do zatrzymania. Po prostu będzie cieplej i w tych warunkach gorzej będzie się produkować energię z węgla.


Suicider napisał/a:
UE to gówno, po prostu niemcy razem z francją chcą dalej rujnować małe kraje pod byle pretekstem i doić kasę.

Nie bardzo rozumiem co to ma do tematu bezpieczeństwa energetycznego Polski, poza tym... można mieć zastrzeżenia wobec UE, ale nie zmienia to faktu, że w tym momencie Polska ma wybór albo UE albo Rosja. Ja wolę UE.

Suicider napisał/a:
Co do elektrownii jądrowych, potrwa kilkanaście lat ale kiedyś wkońcu trzeba to zrobić.
Nie mam takiego przekonania, że trzeba. Można zainwestować w OZE i przy dobrych wiatrach za 20 lat posiadać własną, wydajną i relatywnie tanią technologię OZE, którą inne kraje dla odmiany będą kupować od nas.

Suicider napisał/a:
Do takiego przedsięwzięcia zatrudnia się najlepszych specjalistów a nie byle kogo i "jakoś to będzie"

Obawiam się, że takie rzeczy, to nie w Polsce. Widziałeś w tym kraju jakąkolwiek dużą inwestycję publiczną, w której chodziłoby o jakość i profesjonalizm? Mamy piękne lotnisko w Radomiu, z którego nikt nie lata; mamy piękne drogi... w remoncie już w 2 miesiące po otwarciu... Czy Ty naprawdę wierzysz, że do czegokolwiek w tym kraju zatrudni się kiedykolwiek ludzi bazując wyłącznie na ich kompetencjach i pozwoli się im podejmować decyzje biorąc pod uwagę przede wszystkim ich specjalistyczną wiedzę? ;)

Suicider napisał/a:
Warto przeczytać co było przyczyną zdarzeń w fukushimie.

Bezpośrednią przyczyną wydarzeń w Fukushimie było tsunami. Bezpośrednią przyczyną wypadku w Czarnobylu była wada reaktora. Natomiast w obu przypadkach zdarzeniu można było zapobiec, gdyby większą uwagę przykładano do bezpieczeństwa. Długo przed wypadkiem w Fukushimie podnoszono kwestię bezpieczeństwa elektrowni w kontekście typowych dla tego rejonu zdarzeń sejsmicznych i nic z tym nie zrobiono (kiedy zaczęto na to zwracać uwagę, to jak pisałam... tylko 9 reaktorów z 54 uznano ze spełniające standardy). Podobnie zignorowano zastrzeżenia rosyjskich naukowców wobec konstrukcji reaktorów RBMK. Polityka, pieniądze i ignorowanie procedur jest zazwyczaj przyczyną większości katastrof związanych z działalnością człowieka.

Suicider napisał/a:
Zgadzam się z tym że wypłacanie skutków takiego wybuchu by nas ograniczyło finansowo.
Raczej doprowadziłoby nas na skraj bankructwa albo i poza ten skraj. ;)



 
 
Paplanina polityczna
Suicider
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-08, 19:35   

Na kogo zagłosujecie? Zapewne większość z Was na lewicę ^^



 
 
Paplanina polityczna
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-10-08, 19:57   

Suicider napisał/a:
Zapewne większość z Was na lewicę

Dlaczego tak myślisz?




"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina polityczna
Suicider
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-08, 20:20   

Czytam w myślach, ale ciii



 
 
Paplanina polityczna
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2019-10-09, 07:27   

Myślę, że pół na pół.



dead but delicious
 
 
Paplanina polityczna
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-09, 14:32   

Suicider napisał/a:
Czytam w myślach, ale ciii

A oprócz czytania w myślach jakbyś miał przedstawić argumenty dlaczego stwierdziłeś, że większość zagłosuje akurat na Lewicę? Co ma Lewica, że większość użytkowników miałaby na nich zagłosować?




 
 
Paplanina polityczna
Suicider
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-09, 15:14   

Tak się tylko domyślam że Was bardziej obchodzą tematy równości, dyskryminacji, eko itd. to z czym idzie ta lewicowa zgraja populizmu. Nie obrażam nikogo za to na kogo zagłosuje, bo i tak wygra PIS(prawdopodobnie znów z większością), a lewica nie będzie miała żadnego głosu, tak samo jak Kukiz15 w tej kadencji sejmu. Aż szkoda gadać, byle platformersi nie mieli władzy a Polska powoli będzie szła do przodu



 
 
Paplanina polityczna
Nina 
bleyt



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 263
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-10-09, 15:18   

Suicider, czyli na czym właściwie jest oparte to przekonanie?



In the back of my mind, you died
In the back of my mind, I killed you
And I didn't even regret it
 
 
Paplanina polityczna
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2019-10-09, 15:30   

Suicider napisał/a:
a Polska powoli będzie szła do przodu

Ja mam właśnie wrażenie, że PiS zapewnia nam stopniowe cofanie się w rozwoju.




Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Paplanina polityczna
Commodore 
Biały Smok



Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 836
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-10-09, 15:38   

Suicider napisał/a:
to z czym idzie ta lewicowa zgraja populizmu


Populistów to mamy u władzy, z wielką szansą że dostaną kolejną kadencję i dalej będą niszczyć kraj.




I am happy, I'm all smiles. Just the grieving in my style. Just a problem I enjoyed. No more crying I'm
a boy. :dragonek:
 
 
Paplanina polityczna
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-10-09, 15:46   

Hedum, to nie jest wrażenie, to czysta prawda, której się nie da oszukać. :roll: Chyba, że ktoś postępem nazywa podwyżki cen wszystkiego i marne 500+, żeby ludzie mieli czym za tą cebulę i ziemniaki zapłacić.



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Paplanina polityczna
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2019-10-09, 16:51   

Delphi napisał/a:
Hedum, to nie jest wrażenie, to czysta prawda

Ująłem to tak, a nie inaczej, by była pewność, że moje słowa są tylko i wyłącznie moją osobistą opinią, której nie zamierzam nikomu wpychać na siłę. c:
Spotkałem się już z różnymi amatorami polityki i niektórzy się oburzali podczas dyskusji, więc od tego czasu jestem wyczulony na odpowiednie dobieranie słów.




Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Paplanina polityczna
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-09, 17:52   

Wypełniłam test "latarnika wyborczego" by sprawdzić gdzie mi najbliżej, wynik nie był tak zaskakujący, więc pozostaje mi jeszcze przejrzeć kandydatów startujących z mojego okręgu.
I będę mogła w niedziele odhaczyć głosowanie jako wykonane, a nie bezczynne narzekanie.




 
 
Paplanina polityczna
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-10-09, 18:22   

Suicider napisał/a:
Polska powoli będzie szła do przodu

"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu"? ;)




 
 
Paplanina polityczna
Suicider
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-09, 20:20   

Ehhh, sam nie jestem Pisowcem i ich nie popieram, blisko mi do Kukiza choć widać że już go to wsiąkło i nie wie co robić. Ludzie gadają że K`15 bimbał przez 4 lata i nic nie zrobił, a co mogli? Składali projekty ustaw które były "zamrażane" bo PIS ma WSZYSTKO, wręcz władzę absolutną i dyktaturę.
Jak wyborców Pisu da się jeszcze łopatologicznie zrozumieć, no bo jednak dostają te emerytury, 500+ itd. tak do wyborców PO-KO czuję odrazę, łagodnie mówiąc.
Szczerzę liczę że dostanie się do sejmu Korwin(konfederacja), nie jestem jego sympatykiem, ale może być ciekawie, przyda się dodatkowa ostra krytyka rządu w sejmie, by nie mieli tak łatwo z propagandą


<<< Dodano: 2019-10-09, 21:22 >>>


Adenium napisał/a:
Wypełniłam test "latarnika wyborczego" by sprawdzić gdzie mi najbliżej, wynik nie był tak zaskakujący, więc pozostaje mi jeszcze przejrzeć kandydatów startujących z mojego okręgu.
I będę mogła w niedziele odhaczyć głosowanie jako wykonane, a nie bezczynne narzekanie.


I gdzie Ci bliżej? :P




 
 
Paplanina polityczna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 12